id: xungz3

Wspólnie uratujmy Jerzyka. Zrzutka na operacje serca w Genewie

Wspólnie uratujmy Jerzyka. Zrzutka na operacje serca w Genewie

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
7 950 zł 
z 50 000
15%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 917 042 zrzutki i zebrali 884 977 900 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jerzy Żerko to 6-latek cierpiący na rzadką wadę serca. Jako społeczność Stowarzyszenia "Roty Marszu Niepodległości" chcemy mu pomóc w walce o życie, dlatego zachęcamy do wsparcia zrzutki na operacje w Genewie (Szwajcaria), która może uratować życie małego Jerzyka.


ke522bbeab2907c7.jpeg

Kilka słów od rodziców:


Jerzyk urodził się z wadą serca, która okazała się bardzo złożona: ubytek przegrody międzykomorowej, między przedsionkowej, zwężenie pnia płucnego w trzech miejscach, zwężenie zastawki aorty pnia płucnego, prawostronny izomeryzm, przełożenie wielkich pni tętniczych. Po porodzie wykryto u Jerzyka jeszcze zespół Goldenhara – zespół wad wrodzonych: oprócz wady serca dochodzi wada słuchu, wada układu twarzoczaszki.


Ból i Jerzy są nierozłączni. Od trzech lat gdy przychodzi noc, pojawia się przeraźliwy ból, taki nie do wytrzymania, wyginający całe małe ciałko i niepozwalający ustać na nóżkach, a saturacja spada do 65(!!!). Przez bardzo już zmęczone serduszko jedna trzecia potrzebnego do życia tlenu, nie dociera do mózgu. 


Synek przeszedł już niezbędne leczenie operacyjne, zabiegi, dzięki którym wciąż żyje, jednak konieczna jest kolejna operacja serca, tym razem w Genewie, a kosztorys jest ważny jedynie do końca roku i od stycznia z pewnością wzrośnie.


Dlaczego musimy lecieć aż tak daleko? Niestety w Polsce, z uwagi na nadciśnienie płucne, nikt nie chce się podjąć operacji. Koszt operacji jest ogromny, wręcz niewyobrażalny. Nie mamy jednak innego wyjścia. Trudno pogodzić się z tym, że od pieniędzy uzależnione jest dalsze dobre życie naszego synka. Jedno dziecko (Krzysia - młodszego braciszka) już straciliśmy i wiemy, jak ogromna to wyrwa w sercu. Błagamy o ratunek dla naszego synka, o piękną przyszłość, na którą tak zasługuje!

m75d922230192d9f.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 140

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!