id: xut7bz

Wsparcie Finansowe dla rodziny Arka Tomiaka

Wsparcie Finansowe dla rodziny Arka Tomiaka

Nasi użytkownicy założyli 1 187 641 zrzutek i zebrali 1 249 271 833 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mówiliśmy do niego "Tato".


W warszawskim domu Arka – w jego ukochanym królestwie – kuchni i spiżarni czekają już przygotowane słoiki na zbliżające się lato. Czekają, aby zamknąć w nich suszone pomidory – popisowe przetwory Arka, jedne z wielu, w których się specjalizował. A w lasach wkrótce urosną grzyby, z których robił swój słynny sos grzybowy, którego smak znała każda ekipa filmowa w Polsce i na który co roku czekaliśmy. Bo Arek po zdjęciach często chodził na grzybobranie, aby potem nam – jego filmowej rodzinie – ugotować kolację. W domu czekają też nieprzesłuchane winyle, odłożone na później scenariusze i zakurzone DVD jego ulubionego filmu "Betty Blue", do którego miał wrócić. Wszystkie te mniejsze i większe osierocone przedmioty jego codzienności.


Czekają też pies Luna i kotka Lucia. Jeszcze nie rozumieją, ale już czują.


Ale przede wszystkim czekają zrozpaczone: żona Agnieszka i jego dwie córki: Mela i Maja. Bo jak to jest wyjść z domu, wziąć do ręki torbę, pocałować w czoło na pożegnanie i już nie wrócić?


Ale Arek już nie wróci.


W poniedziałek życie Arka zostało brutalnie i bezsensownie przerwane. I tym samym życie jego rodziny – jego dziewczyn – zmieniło się nieodwracalnie i już na zawsze.


Nie ma słów, którymi jesteśmy w stanie wyrazić naszą rozpacz, naszą stratę. Nie ma słów, którymi możemy opisać wyrwę w naszych sercach po stracie naszego przyjaciela, dobrego człowieka, znakomitego operatora. Naszego Taty. Bo Arek ojcował nam wszystkim – przyjmował nas pod swoje skrzydła, uczył, wspierał – dzielił się tym, co miał, po to byśmy mogli lecieć dalej. I cieszył się naszymi sukcesami. Bez zazdrości, bez zawiści.


Ale w jego warszawskim domu czeka jego prawdziwa rodzina i dzisiaj my – koleżanki i koledzy Arka – chcemy wesprzeć jego najbliższych, by ten trudny czas, czas żałoby i wszystkich związanych z nią trudów, choć w tym jednym aspekcie był możliwie ułatwiony. Dlatego zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie zbiórki finansowej na rzecz Agnieszki, Meli i Mai Tomiak.


Arek był jedynym żywicielem rodziny, jego żona poświęciła się opiece nad córkami, domem i wspieraniem męża w karierze zawodowej. Ich dom był zawsze otwarty: gościnność Arka była wręcz legendarna, a szczodrość względem przyjaciół nie miała granic. Jednak najważniejsze były dla niego córki. Dziesięciolatka Mela, która kocha konie i uczy się w szkole podstawowej. Jej starsza siostra, Maja studiuje psychologię, by pomagać innym - tak jak jej ojciec. I z dnia na dzień dziewczynki zostały pozbawione ojca. 


Ich rodzina została już raz ciężko doświadczona przez los, kiedy musieli stoczyć heroiczny bój o życie Agnieszki. Żona Arka od lat walczy ze złośliwym rakiem piersi, a jej leczenie pochłonęło oszczędności Tomiaków. Agnieszka wciąż potrzebuje regularnych i kosztownych konsultacji oraz kontroli lekarskich. Dlatego sytuacja Agnieszki i córek jest wyjątkowo trudna i delikatna. Śmierć Arka jest nie tylko ogromną tragedią, ale wpłynie również na ich byt i sytuację finansową. Celem tej zbiórki jest zabezpieczenie środków na życie rodziny i wszystko to składa się na naszą prośbę o Wasze wsparcie.


Nie przywrócimy Arkowi życia, nie przywrócimy go rodzinie, ale możemy spróbować w minimalnym stopniu zapewnić im komfort finansowy w najbliższych miesiącach.


Chcemy oddać mu przyjaźń i miłość, którymi nas obdarzył. Chcemy zaopiekować się tymi, którzy byli dla niego najważniejsi.


Arek był osobą, którą przytulało się na dzień dobry i całowało na do widzenia. Dziś, kiedy nie możemy go już przytulić, chcemy z całych sił objąć jego dziewczyny.


Dziękujemy z góry za pomoc!


I Tobie, Arku - Tato, również dziękujemy. Przytulamy Cię i całujemy. Gdzieś w tle słyszymy szum fal w Mielnie, na Twojej ulubionej plaży, i widzimy, jak tam siedzisz i uśmiechasz się do nas.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1065

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków