id: xw2rcf

Zrzutka na maski FFP2 i FFP3 dla krakowskich szpitali

Zrzutka na maski FFP2 i FFP3 dla krakowskich szpitali

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
32 418 zł 
z 50 000 zł
64%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności17

 • Kochani, zrobiliśmy razem coś wielkiego! Przez 1,5 mies. trwania akcji przekazaliśmy w sumie 1700szt masek FFP2 8miu szpitalom, "karetkom" i DPSom! Na ten cel zebraliśmy razem 47,4 tys zł (32,4 na tej zbiórce + 15 jako indywidualna wpłata) które były wpłacone przez ponad 260 osób. To są OGROMNE pieniądze - znacznie większe niż na początku się spodziewaliśmy.


  Dziś, przekazując ostatnią partię masek Szpitalowi im. S. Żeromskiego (Anna Górska je odbiera i przekazuje Wam na nagraniu kilka słów) - kończymy akcję i zamykamy zbiórkę.


  Dziękujemy za polubienia, udostępnienia, każde dobre słowo, a najbardziej za wpłaty, często od osób które same ucierpiały w czasie epidemii. Mocno wierzymy, że udało się nam zabezpieczyć kilkaset osób personelu medycznego w Krakowie i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w czasie kiedy medycy nie byli wystarczająco wyposażeni. ????????


  Dzięki także osobom które nas wspierały, tworzyły grafiki, załatwiały formalności, organizowały odbiory i rozdysponowywały maseczki w szpitalach!


  D Z I Ę K U J E M Y I M I E N I U M E D Y K Ó W ! ! !


  Do następnej akcji! ???? Wiemy, że możemy na Was liczyć, prawda? ????

  Wojciech Kałucki i Monika Pietrzak Szlęk

  Czytaj więcej
 • Ten tydzień to kolejne 110szt. podarowanych maseczek (w sumie już 1450szt. za kwotę 43tys zł! tj.28tys na zrzutce + 15tys od indywidualnej osoby).  To jest mega rezultat, Wasz rezultat, każdego kto udostępnił, polecił i wpłacił! Pomogliśmy co najmniej kilkuset medykom, wierzę że wielu z nich pracuje w zdrowiu dzięki naszej maseczce! 


  Chciałbym powiedzieć, że to koniec i że dostawy państwa i fundacji dotarły i już wszyscy medycy są zabezpieczeni. Niestety, dziś zacząłem weryfikować sytuację na nowo, pierwsze sygnały pokazują że tylko wybrane oddziały mają sprzęt odpowiedni a reszta może marzyć o takich maseczkach, które ich chronią. Więcej info wkrótce! Zatem zbieramy dalej!


  Jeśli pracujecie w szpitalu i macie potrzeby na maseczki napiszcie do mnie na prv (nawet jak już otrzymaliście) Zbieram zapotrzebowanie na nowo i tym razem powiemy dokładnie dla których oddziałów będziemy zbierać, zrobimy celowaną akcję! 


  A maseczki w tym tygodniu otrzymali:


  ja4b0554e6a3fabb.jpeg


  Czytaj więcej
 • Dzięki wszystkim darczyńcom rozdaliśmy kolejne 390szt maseczek (razem to już 1340) i kolejne oddziały i placówki otrzymały profesjonalnie chroniące maseczki FFP2.


  Tymczasem -> Stworzyliśmy tę stronę ( https://www.facebook.com/maskidlaszpitali/ ) aby przeprowadzić kolejne wydarzenia wspierające akcję. Pierwszym będzie zestaw aukcji z których środki wesprą akcję. Obserwuje tę stronę i zgłoś tam swoją rzecz na aukcję!


  Obdarowani: (i są na zdjęciach): 

  • Bogusław Ciombor, Olga Kulpecka, Łukasz Kołodziej Oddział Toksykologii
  • Szymon Goliński, Oddział Kardiologii
  • Leokadia Filipska, OIOM

  Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego


  b07026f082811c3a.jpeg

  o6ce29bc6279ae1b.jpeg

  o4361c825bd86c5e.jpeg

  p48215b1f23ebb29.jpegt24a3aaaea41f081.jpeg

  Czytaj więcej
 • Akcja przekazywania maseczek -> Dziś było ciężko... rozdaliśmy 210szt (950szt. w sumie), ostatnie jakie mieliśmy.  Musieliśmy ograniczyć ilości przekazania i nie pokryliśmy potrzeb bierzących na oddziałach i niestety nie wszyscy dostali kto się zgłosił z potrzebą.

  Na zbiórce jesteśmy blisko sfinansowania kolejnej partii, ale wciąż brakuje. Prośba! Wciąż o to samo -> udostępnijcie zrzutkę znów i dorzućcie co możecie. Monika Pietrzak-Szlęk już załatwia zakup.


  PS. Ja wiem, że wielkie samoloty lądują i podobno miliony maseczek już są, tylko jeszcze żaden pracownik szpitala, lekarz czy pielęgniarka nie wyszedł do mnie w odpowiedniej maseczce, która go zabezpiecza. Wielu takich masek jeszcze nie widziało. Ot, takie realia, w których pracują nasi krakowscy medycy. 


  A maseczki dziś otrzymali (i są na zdjęciach):

  Adam Rudowski - to kolejne dary dzięki Twojemu wsparciu 


  l1bbf0c9bf5ec18a.jpeg

  k5df1022fdcecd36.jpeg

  td84ef7e516def67.jpeg  Czytaj więcej
 • To się nazywa Wasze mocne wsparcie! Dziś kolejne 240 maseczek FFP2 trafiło na 6 najbardziej potrzebujących oddziałów! (już 740 masek w sumie!) . Widać w kilku szpitalach działania wielu akcji pomocowych, ale ... nie uwierzycie (!), wciąż zgłaszają się oddziały które nie mają nawet jednej zabezpieczającej maseczki - i tam chcemy trafić! Wspierajcie akcję i udostępniajcie dalej - wciąż potrzebne większe fundusze!


  Maseczki dziś otrzymali (i są na zdjęciach):

  • Łukasz Litwa, Ewa Łapa, Karolina Osmęda, z pomocą Kamil Kopacz SOR oraz Alina Kos, Chirurgia Dzieci, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego
  • Malwina Błaszczyk, z pomocą Krzysztof Styczeń, Psychiatria, Szpital Uniwersytecki w Krakowie ul.Kopernika
  • Wanda Szymoniak, Joanna, Piotr Kołodziejczyk, Tomasz Wątkowski, Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie
  • Marcin Leszczaniecki, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
  • Agnieszka Nawracaj, NZOZ Położne Środowiskowe


  Adam Rudowski - dzięki Twojemu wsparciu mogliśmy to dziś przekazać!


  y829fa2fe2862434.png

  Czytaj więcej
 • Minęło 10 dni akcji zbierania maseczek! Zrobiliśmy wspólnie z Wami bardzo dużo!  (już 500 masek FFP2 przekazane!). Działamy dalej jeszcze mocniej, bo wciąż ... zaopatrzyliśmy nie więcej niż 10% kadry lekarskiej w Krakowie! 

  Dlaczego ta akcja i takie maski? Posłuchajcie o potrzebach od samych lekarzy i pielęgniarek którzy otrzymali ostatnie partie maseczek w tym tyg. Wspierajcie i udostępniajcie dalej! Wypowiadają się:


  Dodatkowo ->  Adam Rudowski - dzięki, że zostałeś głównym partnerem naszej akcji!


  

  Czytaj więcej
 • Zrealizowaliśmy kolejne przekazanie 50 szt maseczek FFP2 (to już razem 370szt o wartości ponad 11tys zł).  Tym razem otrzymał je Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej w Szpitalu im. S.Żeromskiego. Kolejne oddziały czekają! Dzięki dla każdego z Was kto wrzucił choć złotówkę lub udostępnił dalej.  Dalej zbieramy! Jeśli macie grupy w których działacie - udostępnijcie! A może są firmy, które mniej cierpią w czasie epidemii i są wstanie dołączyć do akcji!? Odzew krakowian jest wspaniały! Maseczki odebrała i przekazała do Was swoje gorące podziękowanie Lek. med. Karolina Krakowska w imieniu całego Oddziału.  Monika Pietrzak-Szlęk dalej walczy o kolejne maseczki, niestety nie ma ich prosto dostępnych! W razie potrzeby kontaktu Wojtek Kałucki (Facebook) lub tel.508213884  Czytaj więcej
 • Kamień milowy naszej zbiórki. Pierwsza firma Making Waves, (makingwaves.pl) a bardziej jej kilku pracowników zebrało się razem i zrzuciło się na 300zł (co daje ok 10 masek dla szpitali). Każda taka wpłata to skarb! Świetny przykład pozytywnego podejścia i współpracy w firmie! Dziękujemy w imieniu lekarzy i czekamy na naśladowców!

  s22a8e8993bf785b.png

  Czytaj więcej
 • Nie zatrzymujemy się! Kolejne 50 szt maseczek FFP2 (to już razem 320szt o wartości około 9,5tys zł) trafiło w najbardziej potrzebne grono. Tym razem odpowiedzieliśmy na apel Oddziału Kardiologii Szpitala im L.Rydygiera. To zasługa każdego z Was wrzucił, choć złotówkę lub udostępnił dalej. Jeśli macie grupy w których działacie - udostępnijcie! A może są firmy, które mniej cierpią w czasie epidemii i są wstanie dołączyć do akcji!? Odzew krakowian jest wspaniały ### Na zdjęciu Z-ca Ordynatora Oddziału Kardiologii i Chorób wewn. Lek. med. Piotr Rychlak ### Dzięki Dorota Lesniak za wsparcie w koordynacji! ### Monika Pietrzak-Szlęk dalej walczy o zdobycie kolejnych maseczek na rynku! d913e44e40afa499.jpeg

  Czytaj więcej
 • Serce się raduje na taki widok! Lekarze Oddziału Pulmonologii i Alergologii i Dermatologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego już korzystają z podarowanych wczoraj maseczek. Chcieli się podzielić podziękowaniem dla wszystkich którzy wpłacili i biorą udział w akcji! Na zdjęciu Tomasz Szczerbinski, Edyta Głowacka, Barbara Krzan, Barbara Klasa, oraz Aleksandra Kozieł , aad8928169cb700e.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kolejna partia 50szt maseczek FFP2 trafiła do najbardziej potrzebujących! Tym razem Oddział Pulmonologii i Alergologii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Aleksandra Kozieł podkreślała, że takie maseczki to dla lekarzy skarb, w czasie kiedy każde zgłaszane dziecko może być nosicielem wirusa. Cieszę się, że akcja przynosi rezultaty (już 270 rozdanych sztuk!), to zasługa każdego kto wrzucił, choć złotówkę. Dalej ostro zbieramy!

  ra12ee35956bbf13.jpeg

  Czytaj więcej
 • Padały pytania, więc doprecyzuję, maseczki które zdobywamy to specjalistyczne maseczki z filtrem FFP2 (filtrują 94%) lub FFP3 (filtrują 99%), które chronią maksymalnie, i zdecydowanie są bardziej skutecznie niż bawełniane lub jednorazowe chirurgiczne. (więcej szczegółów w tym artykule bit.ly/maseczkiFFP2_3 ) Dostarczmy tylko polskie z odpowiednim atestem. Obecnie jest BARDZO trudno je zdobyć i cena ich się waha (na dziś) w okolicach 30-50zł za szt. Aktualnie rozdaliśmy 270szt w 5 szpitalach. Jeśli ktoś z Was ma na stanie takie maseczki taniej lub certifkowaną produkcję z zagranicy, chętnie przyjmiemy wsparcie! ????

  Czytaj więcej
 • Dziś odwiedziłem Szpital im. S.Żeromskiego (tym razem Oddział Ortopedyczny) i przekazałem kolejne 50 szt masek FFP2. Kilka słów podziękowań do Was przekazuje Lekarz SOR i Ortopedii Kamil Kopacz! To dzęki Waszej pomocy! Niestety, braki wciąż są duże więc pomagamy dalej! Dorzucajcie i udostępniajcie! ## Na zdjęciu dr Kamil Kopacz wraz z dr Michałem Gędłek

  ief470224428597a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kolejny szpital (tym razem Specjalistyczny im. J. Dietla) otrzymał partię 40 masek FFP2! Już w sumie przekazaliśmy 170 sztuk! Wciąż mamy potrzebę na znaczenie więcej, dlatego każda wpłata pomaga! Teraz też szukamy firm, które zdecydowałyby się zakupić partię masek i przekazać jako darowiznę. Poruszcie ten temat w swoich firmach i zadeklarujcie pomoc. Czekamy na Was! (na ten poniedziałek mamy zamówioną dużą partię masek FPP3 i potrzebne nam ich finansowanie)


  #EN: Another hospital (J.Dietla) received 40 FFP2 masks, out of total 170 which we already donated. The needs are much higher. We are looking for companies now, that could buy & donate sets of masks. Please, discuss among your business colleagues and declare your help! We wait for you! (we ordered for this Monday huge sets of masks - we need funding now).


  cfa92580fe7d5398.jpeg

  Czytaj więcej
 • News: Zdobyliśmy dostęp i zamówiliśmy 4000 masek FFP3 w Gdańsku już na ten poniedziałek (6.04)! Dorzucajcie się i poproście znajomych i firmy! Czekamy na Was! Ogłosimy głośno wszystkich którzy pomagają! Mamy czas do poniedziałku rano - pomóżcie!


  #En: We managed to find and ordered 4000 FFP3 masks already for this Monday. Donate and share with your friends, company owners, people with big hearts! We await for you! We will speak loudly about any company who is helping us! This would be enormous help to to Cracow medical staff and we all would be better isolated!


  Czytaj więcej
 • Dziś, w piątek, kolejny szpital otrzymał pierwsza partię 40 maseczek. Nasza akcja nabiera tempa. To właśnie Kamil Kopacz z SOR Szpitala im. Stanisława Żeromskiego zainicjował cała akcję swoim postem. Właśnie oni mogą już korzystać z maseczek od Was! Udostępnijcie akcję swoim znajomym, wtedy będziemy w stanie zakupić i dostarczyć kolejne partię. Dzięki już za wszystkie Wasze wpłaty!

  u1ac138cdedd4fb6.jpeg

  Czytaj więcej
 • W czwartek udało się dostarczyć już pierwsze kilkadziesiąt masek dla Szpitala Wojskowego i Uniwersyteckiego. Mamy nadzieje, że to tylko początek! To pierwsze maski, na razie za założone oszczędności Moniki (brawo!), bo zbiórka dopiero ruszyła. Potrzeby są ogromne, a już teraz o maski na rynku trzeba się bić! Wierzymy w Was, że zbiórka przyniesie wielką pomoc! A poniżej szczęśliwi przedstawicieli pierwszych szpitali!

  z52d269e36353bb6.jpeg

  m1c1f05eb241e671.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Lekarze walczą na oddziałach, narażają siebie i bliskich a nie mają wystarczająco a czasem w ogóle sprzętu ochronnego. Zmienimy to i nie będziemy czekać aż państwo łaskawie im coś dostarczy. Już działamy! Dołącz do nas i sfinansuj choć jedną maseczkę! ### for English scroll down ###


Jak możesz pomóc:

- dorzuć ile możesz do tej zbiórki,

- udostępnij tą zbiórkę (!!!) oraz napisz do kilku swoich znajomych. To najważniejsze, potrzebujemy poinformować o tym świat w ciągu kilku dni!


Nasze "dlaczego?" -> Historia kilku dni:

Zobaczyliśmy post Pana Kamil Kopacz lekarza z SOR Szpitala Specjalistycznego im. St. Żeromskiego o poszukiwaniu jakichkolwiek masek dla lekarzy - nie mają niestety prawie nic. Decyzja była krótka, działamy. W ciągu jednego dnia walczyliśmy o maski (tak to była wojna! - Monika niebawem opisze przygody) i formalizowaliśmy pomoc dla krakowskich szpitali. Pomagamy już czterem z nich!


Lekarze, z którymi rozmawiamy, dziękują z wzruszeniem za każdą pomoc, a potrzeby mają ogromne bo nie są gotowi na teraz a co dopiero na nadchodzące "tsunami".

Oni tam pracują będąc narażonym cały czas, kiedy my możemy pomóc im z daleka.


2 lata temu (Monika) organizowała "Wielką akcję ślinienia patyczków" w Krakowie i wspieraną przez DKMS, - UDAŁA SIĘ dzięki Waszemu zaangażowaniu.

https://tvn24.pl/krakow/krakow-rusza-wielka-akcja-slinienia-patyczkow-ra795277-2575441


Cel i kosztorys

Założenie: Obdarować 5+ szpitali z wybranymi oddziałami znajdującymi się w potrzebie (tzn. z minimalną ilością sprzętu zabezpieczającego) w Krakowie i okolicach

 • 1000szt Masek FFP2 za ~30zł brutto = 30.000zł
 • 500szt Masek FFP3 za ~40zł brutto = 20.000zł
 • Razem 50.000zł

Średnie ceny odnoszą się do atestowanych masek produkcji polskiej na początek kwietnia. Z uwagi na ogromny popyt ceny mogą się zwiększyć. Jeśli uda się zdobyć maski z Chin lub Tajwanu z potwierdzonymi atestami, wtedy za mniejszą cenę będziemy w stanie zakupić większą ilość. W razie uzbierania innej kwoty, ilość masek będzie adektwanie dopasowana. 


Co dalej?

Zbieramy jak największą ilość masek. Szczegóły będziemy umieszczać tu na zrzutce i na grupie https://www.facebook.com/groups/MaskiDlaKrakowskichSzpitali/ (dołącz!)

Transparentnie rozliczymy każdy grosz!


### English story

We aim to help urgently doctors and medical stuff in Cracow hospitals, specifically who are not provided with limited or any securing equipment. We have managed to buy first sets of FFP2 masks and provided them already to hospitals. We already found and ordered another hundreds of FFP3 masks for this Monday - we need your support to fund it! Revise it, medical staff fights for us being extremely exposed!

####


Czekamy na Wasze wsparcie, działamy i dziękujemy!

Monika Pietrzak-Szlęk

Wojciech Kałucki tel.508213884


(tytułowa fot. arch. PAP/Grzegorz Michałowski)

Formalne pełnomocnictwo od jednego ze szpitali:

g1538a5a759a95df.jpeg

A tu już podarowane dziesiątki masek dla trzech szpitali (więcej w aktualnościach)

v8eb29e32182ced1.jpeg

dbbcfe8f5a1acf90.jpeg

ieda539b52a60776.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 263

 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ES
Ewa Szymczyk
50 zł
JC
Jan Czapliński
275 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
1 500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 992 zrzutki

i zebrali

758 922 902 zł

A ty na co dziś zbierasz?