id: xwb8jv

(ex)change the world

(ex)change the world

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
991 zł
z 4 000
24%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 033 704 zrzutki i zebrali 1 098 774 322 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy polsko-włoską parą, która od września 2015 roku podróżuje dookoła świata zbierając historie światozmieniaczy i światozmieniaczek – osób, które zmieniają świat na lepsze. Korzystając z zebranych historii inspirujemy innych, sieciujemy ludzi o podobnych wartościach dzięki czemu ich praca staje się jeszcze bardziej efektywna, a także organizujemy prezentacje i warsztaty wspierające tych, którzy chcą rozpocząć własną światozmieniającą przygodę.CO OSIĄGNĘLIŚMY DO TEJ PORY

Od września 2015 do czerwca 2017 udało nam się:

Przeprowadzić ponad 200

wywiadów

ze światozmieniaczami i światozmieniaczkami z 22 krajów

Napisać i opublikować ponad 40

historii

na naszych stronach internetowych:

exchangebabel.com

oraz

changemakercourse.com

Pracować wolontariacko w około 20

projektach

społecznych.

Zorganizować sześć 6-dniowych

Changemaker Course

(opinie uczestników/czek znaleźć można na

changemakercourse.com

)

Zorganizować 78

warsztatów i prezentacji

(oprócz Changemaker Course) dla 1504 osób w 14 różnych krajach, we współpracy z wieloma organizacjami, między innymi z AIESEC, Amnesty International, Ashoką, Google, Impact Hub, Kanthari+, Make Sense, organizacjami skautowymi, PwC, TEDx, Toastmasters.

Opublikować we współpracy z ZHP naszą pierwszą

książkę

: 16 scenariuszy dla liderów/ek harcerskich i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. (

https://www.dropbox.com/s/fy6lma5j1njx7a4/swiatozmieniacze%20cel%20dobro.pdf?dl=0

).

CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ W KOLEJNYM ROKU

W ciągu następnego roku chcemy:

Zorganizować 5 kolejnych Changemaker Course

Zorganizować 50 kolejnych warsztatów i prezentacji dla co najmniej 1000 osób

Odwiedzić 9 krajów (w Europie i Ameryce Południowej)

Zebrać 80 kolejnych historii

Opublikować książkę z historiami światozmieniaczy i światozmieniaczek

Podjąć się pracy wolontariackiej w 10 różnych projektach


CZEGO POTRZEBUJEMY

Naszą metodą podróży jest wymiana - nasze umiejętności (np. opowiadanie historii, prowadzenie warsztatów, ale i uczenie angielskiego, gotowanie, praca na farmie...) w zamian za miejsce do spania i jedzenie. Nie tylko pozwala nam to zmniejszyć budżet, ale przede wszystkim wniknąć w daną społeczność, stać się jej częścią.

Przemieszamy się głównie naziemną komunikacją publiczną, czasem autostopem czy pieszo. Wydatki podczas naszej wyprawy nie są więc ogromne. Ostatnie 2 lata podróży pokazało, że nasz model wymiany działa i w większości przypadków udaje nam się znaleźć inicjatywę, zainteresowaną współpracą. Są jednak wydatki, których uniknąć się nie da (a przynajmniej jest bardzo trudno).

Potrzebujemy Twojego finansowego wsparcia na:

Transport: bilety lotnicze do Ameryki Południowej oraz lokalne autobusy/pociągi

Szczepionki

Wizy

Wyposażenie (elektronika, sprzęt turystyczny)

Noclegi i wyżywienie w tych rzadkich przypadkach, gdy nie udaje nam się pozyskać ich na drodze wymiany

Ubezpieczenie

Sytuacje nagłe (na przykład wizyty u lekarza, zepsuty sprzęt, itd.)

Podczas ostatnich 22 miesięcy (wrzesień 2015 - czerwiec 2017), wydaliśmy w sumie około 11.000 euro (co daje 250 euro na osobę na miesiąc). W kolejnym roku spodziewamy się nieco wyższych wydatków, głównie z powodu transportu: bilety lotnicze do Ameryki Południowej są drogie. Co więcej, odległości na miejscu pomiędzy poszczególnymi miastami czy krajami są dużo większe niż to, co zrobiliśmy do tej pory. Kolejna część naszej podróży będzie też dłuższa niż dwie poprzednie. Chcemy zacząć we wrześniu od Hiszpanii, dotrzeć do Portugalii w październiku i lecieć do Ameryki Południowej w listopadzie, gdzie planujemy zostać około roku.

Biorąc to wszystko pod uwagę obliczyliśmy, że potrzebujemy około 8.000 euro na tę część podróży.

Mamy nadzieję pozyskać przynajmniej 12% (około 1.000 euro/4.000 zł) tej sumy przez crowdfunding. Całą resztę pokryjemy z pieniędzy zarobionych dzięki freelancerskim zleceniom (szkolenia, coaching, tłumaczenia).


Jeśli jesteś zainteresowany/a zatrudnieniem nas, daj koniecznie znać!


Inne rodzaje wsparcia, których poszukujemy:

Umiejętności (nauczanie hiszpańskiego/portugalskiego, marketing, design, tworzenie filmów)

Sprzęt (przede wszystkim elektronika: komputery, telefony i kamera + kilka rzeczy ze sprzętu turystycznego)

Chętnie wymienimy powyższe umiejętności/sprzęt za nagrody wspomniane w kampanii crowdfundingowej, jak również za nasze własne umiejętności (na przykład coaching, tłumaczenia, nauczanie angielskiego/włoskiego, prowadzenie warsztatów i szkoleń, itd.)

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ

Bo podczas ostatnich 2 lat pokazaliśmy że nasz pomysł na wyprawę działa: dostarczamy inspirujących historii, wspieramy światozmieniaczy/ki z różnych zakątków świata, promujemy ideę wymiany i ekonomii dzielenia się.

Bo oferujemy wszystkie rezultaty naszej podróży za darmo lub za “pay as you like” (płać ile chcesz). Dzielimy się historiami, sieciujemy ludzi, organizujemy prezentacje, warsztaty i szkolenia mając pewność, że każdy może z nich skorzystać, bez względu na swoją sytuację finansową.

Bo stając się częścią naszego projektu regularnie otrzymywać będziesz niezwykłe historie światozmieniaczy/ek z całego świata. Przyjdą one na Twojego maila w formie GoodNewsLettera, będziesz mógł/a przeczytać je również na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

Bo dzięki Twojemu wsparciu osoby z różnych zakątków świata będą mogły uczyć się jak zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, w tym środowisko czy globalną społeczność, które oddziałują bezpośrednio również na Ciebie. Jesteśmy wszyscy ze sobą powiązani, np. osoby przeciwdziałające wycinaniu lasów w Indonezji walczą o powietrze, którym Ty również oddychasz.

Bo będziemy do Twojej dyspozycji jeśli sam/a zdecydujesz się coś dla świata zrobić. Służymy nie tylko naszą radą i doświadczeniem, ale również kontaktami do setek światozmieniaczy/ek z całego świata, którzy być może stali przed podobnymi wyzwaniami co Ty, rozwiązali problemy, które Ty dziś starasz się rozwiązać, mają podobny pomysł lub podobne spojrzenie na świat.

Bo tylko razem możemy naprawdę coś w tym świecie zmienić.

JUŻ NAS WSPIERAJĄ

Partnerzy

xwb8jv-19c5a523.png

xwb8jv-a31aa788.png

xwb8jv-7bf04ec4.png

xwb8jv-45c53884.png

Patroni

xwb8jv-c36b7e25.png

KIM JESTEŚMY

xwb8jv-78c40c6d.png

Anna Książek

xwb8jv-5ed883c9.png

Andrea Pucci

Jesteśmy:

Podróżni(cz)kami

Mamy za sobą takie doświadczenia podróżnicze jak:

· Wędrówki piesze: Camino de Santiago (trasa północna, francuska, portugalska), Via Francigena (z Bologni do Rzymu)

· Szczyty: Kilimandżaro, Mont Blanc, Tubkal, Olimp

· Wycieczki autostopem: Bałkany, Gruzja, Półwysep Iberyjski, Turcja

· Doświadczenie życia w różnych krajach: Włochy, Polska, Portugalia, Korea, Francja

· 2-letnia podróż dookoła świata w poszukiwaniu światozmieniaczy/ek (sprawdź naszą trasę tutaj: http://www.exchangebabel.com/index.php?route=information/where)Aktywist(k)ami społecznymi

Działamy na rzecz praw człowieka, odpowiedzialnej konsumpcji i szeroko pojętego rozwiązywania problemów społecznych. Od lat współpracujemy z międzynarodowymi organizacjami, które czynią świat lepszym.Opowiadacz(k)ami historii

Podczas naszej wyprawy, w najróżniejszych formach, opowiadamy historie spotkanych światozmieniaczy/ek. Przygotowujemy artykuły, wywiady, one-pagery, zdjęcia z cytatami, opowieści na żywo, prezentacje zdjęć, filmy. Chcemy, by nasze historie inspirowały, motywowały, dawały impuls do podjęcia własnych działań.Trener(k)ami

Spośród nas to przede wszystkim Anna zajmuje się prowadzeniem szkoleń, warsztatów, coachingu. Od lat przygotowuje przyszłych liderów i liderki społecznych/e, wspiera też tych, którzy już działają. Więcej o jej trenerskim i pozatrenerskim doświadczeniu: annaksiazek.strikingly.comWIĘCEJ INFORMACJI I KONTAKTNasze strony internetowe:

exchangebabel.com

changemakercourse.com

Media społecznościowe:

facebook.com/exchangebabel

instragram.com/exchangebabel

Kontakt:

[email protected]

Media o nas:

· Polskie Radio (polski): http://www.polskieradio.pl/130/2788/Artykul/1476792,Exchange-%E2%80%93-podroz-dookola-swiata

· Corriere Adriatico (włoski): http://www.corriereadriatico.it/PESARO/viaggio_mondo_andrea_pucci_anna_ksiazek_fano_idee_rivoluzionarie/notizie/1543495.shtml

· TV Romania (rumuński): http://stirileprotv.ro/stiri/travel/un-cuplu-din-polonia-care-calatoreste-in-jurul-lumii-a-ajuns-in-romania-la-aiud-ce-vor-sa-ii-invete-pe-localnici.html

· Euroasia Diary (rosyjski): http://eurasiadiary.com/ru/news/society/138800-#.WRiUo7VgiII.facebook

Więcej wywiadów i artykułów o naszej podróży: http://www.exchangebabel.com/index.php?route=information/press

English below:

We are Anna Ksiazek and Andrea Pucci, a couple who since September 2015 is traveling around the world collecting stories of changemakers, people who change our world for better in the different corners of our planet. There are beautiful people everywhere, with beautiful stories. We use these stories to inspire others, to network like-minded people making them even more effective and to organize presentations and workshops for those who want to start their own social actions.


WHAT WE ACHIEVED SO FAR

Since September 2015 till June 2018 we have managed to:

Collect over 200

interviews

with changemakers from 22 different countries.

Write down and publish more than 40

stories

on our websites:

exchangebabel.com

and

changemakercourse.com

Volunteer

in about 20 social projects.

Organize 6-day

Changemaker Courses

(check testimonials on

changemakercourse.com

)

Organize 77

workshops

(beside the Changemaker Courses) for 1504 people in 14 countries, in collaboration with many organizations, such as AIESEC, Amnesty International, Ashoka, Google, Impact Hub, Kanthari+, Make Sense, Scouting, TEDx, Toastmasters, and many others.

Publish our first

book

: 16 scenarios for scout leaders, teachers and activists, who work with children and youth.

WHAT WE WANT TO DO NEXT

During next year of the project we want to:

Organize 5 more Changemaker Courses

Organize 50 more workshops and presentation for at least 1000 people

Visit next 9 countries (in Europe and South America, our next destination)

Collect next 80 stories

Publish a book with changemakers stories

Volunteer in 10 different projects

WHAT WE NEED MONEY FOR

Our method of travel is exchange. We offer our skills (e.g. storytelling, leading workshops, but also teaching English, working on farming, cooking…) in exchange for a place to stay and food. This system allows us to reduce the budget. But it is also a fast-track to enter into a community, become part of it.

We move mostly by land using public transport, hitchhiking or on foot. Our expenses are not very high. Last 2 years showed that this model works and in most of the case we could find organizations interested in exchange. But there are some things we can’t get this way.

We need your financial support for:

Transport: plane tickets to South America and local buses/trains

Vaccinations

Visas

Equipment (electronics, touristic)

Accommodation and food in those rare cases when we are not able to get them by exchange

Insurance

Unexpected situations (for example visit in doctors, broken equipment, etc.)

During last 22 months (September 2015 – June 2017) we spent around 11.000 euro (that is, 250 euro each per month) altogether. Next year we may need a little bit more money than average, mostly because of transport: tickets to South America are expensive and distances we have to cover once we are there are much bigger than what we’ve done so far. The next part of our travel will be also longer than the previous ones. We want to start in September from Spain, reach Portugal in October and fly to South America in November, where we plan to stay around one year.

Considering all those points we calculated around 8,000 euro for this part of the travel.

We hope to gain at least 12% (around 2,000 euro) of this sum thanks to crowdfunding. All the rest will be covered with the money earned in freelancing jobs (trainings, coaching, translation).

If you are interested in hiring us, you are more than welcome!

Other kind of support we are looking for:

skills (Spanish/Portuguese teacher, marketing/PR person, designer, movie-maker)

equipment (mostly electronics like computers phones and camera for movies + few touristic things)

We are happy to exchange those skills/things for rewards mentioned in this crowdfunding campaign as well as skills which we have (for example coaching, translation, English/Italian teaching, leading workshops and training, etc.)

WHY IT’S WORTH TO SUPPORT US

Because during last 2 years we proved that our idea works: we provide inspiring stories, we support changemakers from all over the world and we promote the idea of exchange and sharing economy.

Because we offer all results of our journey for free or “pay as you like”. We share stories, network people, organize presentation, workshops and trainings being sure that everybody can participate, regardless of their financial situation.

Because as a part of our project you will regularly receive stories of changemakers from all over the world. You will receive them by email in the form of GoodNewsLetter; you will be also able to read about them on our website and social media.

Because thanks to your support people from all over the world will be able to join the Changemaker Course and learn how to change the world, the same world you are living in. Those people who, for example, protect the forest in Indonesia are working also for you and for the air we all breath.

Because we will support also you if one day you decide to change the world yourself. We will be happy to share our knowledge and experience and connect you with other changemakers who may have the same challenges or who may have solved the problems you are facing now, or who can just support you as like-minded people.

Because only together we can make a real change.

ALREADY SUPPORT US

Partners

xwb8jv-8eae4554.png

xwb8jv-1f29a5ae.png

xwb8jv-23a15fc4.png

xwb8jv-4d3f8009.png

Patrons

xwb8jv-a23fcde5.png

WHO ARE WE

xwb8jv-697542ce.png

Anna Książek

xwb8jv-75d56208.png

Andrea Pucci

We are:

Travelers

Our traveling experiences:

On foot: Camino de Santiago (France, North and Portuguese route), Via Francigena

Tops: Kilimanjaro, Mont Blanc, Tubkal, Olimp

Hitchhiking: Balkans, Georgia, Iberian Peninsula, Turkey

Living in other countries: Italy, Poland, Portugal, South Korea, France, England

2 years travel around the world in search for changemakers (check the exact road here:

http://www.exchangebabel.com/index.php?route=information/where

)

Social activists

We work for human rights, environment, responsible consumption and solving social problems in a broad sense. Since years we’ve collaborated with international organizations which make this world a better place.

Storytellers

During our journey we tell in many different forms the stories of the changemakers we meet. We prepare articles, interviews, one-pagers, quotations, oral storytelling, photo presentations, videos. We want our stories to inspire others, motivate them and light the spark to make them creating their own stories.

Trainers

Among us Anna is the one that since many years is involved in organizing workshops, training, and coaching sessions. She works mostly in the social sector, preparing leaders and supporting activists. More about her experience here: ksiazekanna.strikingly.com.

MORE INFORMATION AND CONTACT

Our websites:

exchangebabel.com

changemakercourse.com

Social media:

facebook.com/exchangebabel

instragram.com/exchangebabel

Contact:

[email protected]

Media about us:

Polskie Radio (Polish):

http://www.polskieradio.pl/130/2788/Artykul/1476792,Exchange-%E2%80%93-podroz-dookola-swiata

Corriere Adriatico (Italian):

http://www.corriereadriatico.it/PESARO/viaggio_mondo_andrea_pucci_anna_ksiazek_fano_idee_rivoluzionarie/notizie/1543495.shtml

TV Romania (Romanian) f.e.

http://stirileprotv.ro/stiri/travel/un-cuplu-din-polonia-care-calatoreste-in-jurul-lumii-a-ajuns-in-romania-la-aiud-ce-vor-sa-ii-invete-pe-localnici.html

Euroasia Diary (Russian):

http://eurasiadiary.com/ru/news/society/138800-#.WRiUo7VgiII.facebook

More about our media coverage: http://www.exchangebabel.com/index.php?route=information/press

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 10

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
3 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
k
COIN BACK (Thailand, coin-back.com) [PL] Moneta albo znaczek pocztowy albo podkładka pod piwo albo cokolwiek o podobnej wartości do Twojej kolekcji (l...
15 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
k
ENGAGE SPARK (Philippines, engagespark.com) [PL] Email lub e-pocztówka wysłana z wybranego miejsca lub wybranego dnia wyprawy + GoodNewsLetter[EN] Per...
20 zł
Zakończona
Inne
k
HLA DAY (Myanmar, facebook.com/hladaymyanmar) [PL] Pocztówka z wybranego z odzwiedzanych przez nas krajów + GoodNewsLetter[EN] Postcard send from a vi...
25 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
a
RETWEET A MEAL (Macedonia) [PL] Zbiór przepisów od prawdziwej włoskiej Babci w wersji pdf + GoodNewsLetter[EN] Booklet of recipes from real Italian gr...
30 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
f
DONKEY BAKERY (Vietnam, donkeybakery.com) [PL] Zbiór przepisów z odwiedzanych przez nas krajów w wersji pdf + GoodNewsLetter[EN] Booklet of recipes fr...
35 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
a
POSITIVE INTENTION (Singapore, pipl.com.sg) [PL] Filmik z dedykowanym podziękowaniem nakręcony specjalnie dla Ciebie w wybranym z odwiedzanych przez n...
40 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
2
KUTUDA SANAT VAR (Turkey, kutudasanatvar.com) [PL] DVD lub dostęp online do zdjęć i filmów z naszej podróży (również tych nie publikowanych na stronie...
60 zł
Zakończona
Inne
a
CAM.CEA (Cambodia, facebook.com/CamCEA-515150781910917) [PL] Lekcja angielskiego lub włoskiego, zaprojektowana na podstawie historii światozmieniaczy/...
80 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
s
IDEAS FACTORY(Bulgaria, http://ideasfactorybg.org) [PL] Dowolny warsztat z Changemaker Course + GoodNewsLetter[EN] One workshop chosen from the Change...
400 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 15

AZ
Andrzej Zabłotny
100 zł
MJ
Marta Jędraska
AB
Agnieszka Bilska
10 zł
WM
100 zł
AL
Agata Lamparska
35 zł
DA
10 zł
KK
Katarzyna Krzyczmonik
25 zł
ŁB
Łukasz Bałdys
30 zł
EP
EI Polska
40 zł
 
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!