Aktualności 1


  • Kolejne obiady dziś wyjechały, dostaliśmy również artykułu z przedszkola nr 32uea7b5adba5f498e.jpegb7bb6906026f3627.jpegc57d4b13d2fa3f68.jpegi54c47159ee80e09.jpeg

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

#obiaddlaseniora #razemdlaseniora


Kochani,

stan epidemii koronawirusa ukazał nam ogrom potrzeb, z jakimi borykają się osoby starsze, samotne oraz niepełnosprawne. Pokazał nam także, że jeśli grupa osób wyznaczy sobie cel i konsekwentnie do niego dąży - to nie ma rzeczy niemożliwych; że jeśli otwarte serca się jednoczą - ręce do pomocy zawsze się znajdą. Wielokrotnie udowodniliście, że w sytuacji podbramkowej można na Was liczyć, dlatego też ośmielamy się ponownie zaapelować do Was o pomoc. Nie dla nas. Dla innych, tych, którzy sami być może się wstydzą poprosić osobiście.


JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ:

• zakupu produktów żywnościowych (przede wszystkim: mięso, ziemniaki, makarony, mąka, kasza i ryż),

• dowozu posiłków do potrzebujących,

• wsparcia finansowego akcji #obiaddlaseniora #razemdlaseniora na https://zrzutka.pl/xwjsye

to nie zwlekaj - dołącz do nas!


***

FAKTY I HISTORIA

Akcja #obiadlaseniora #razemdlaseniora rozpoczęła się 18 marca i trwała równo 40 dni. W tamtym czasie wydaliśmy 5986 posiłków. W szczytowym momencie nasze obiady trafiały do 160 seniorów.

Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa przede wszystkim dzięki Waszej pomocy: przynosiliście nam produkty, dzięki którym mieliśmy z czego gotować, wspieraliście nasze działanie finansowo. Pomoc otrzymaliśmy również od Urzędu Miasta Tarnowa. Drugim niezwykle ważnym elementem układanki byli nasi partnerzy z Marcinem jego firmą EMES i Partnerzy– na czele. Dzięki swojemu osobistemu zaangażowaniu, Marcin zbudował wkoło siebie grupę wspaniałych wolontariuszy, którzy dzień w dzień dostarczali posiłki do ponad 150 seniorów. Nie chcemy się teraz ponownie rozpisywać i zajmować Waszego czasu wymienimy tylko głównych naszych partnerów Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Środowiskowy Dom Samopomocy "Zielona Przystań" Restauracja Obsesja Smaku Mój Tarnów

Więcej tutaj https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=535098037207744&id=240838222763815


To był trudny, pracowity, ale i bardzo ważny czas. Poznaliśmy się z niektórymi seniorami, a także osobami niepełnosprawnymi, samotnymi. Bardzo często są to osoby wykluczone, żyjące w ubóstwie, potrzebujące pomocy, dlatego w drugiej części naszej akcji, która trwała od 23 kwietnia do 20 października wraz z EMES i Partnerzy dostarczaliśmy posiłki dla 10 - 50 osób, co dało nam łącznie kolejne 4797 posiłków.


Łącznie dwa pierwsze etapy to 10783‼ pełnowartościowe posiłki.


TERAZ

W środę, 21 października, po konsultacjach z zastępcą prezydenta Tarnowa Dorotą Krakowską rozpoczęliśmy trzeci etap naszej akcji. Z perspektywy czasu możemy śmiało powiedzieć, że gdyby nie Pani Prezydent to kolejnego etapu już by nie było. Miasto bardzo zaangażowało się w naszą akcję: Urząd Miasta wesprze akcję finansowo, Straż Miejska codziennie rozwozi przygotowywane posiłki, pracownicy MOPSu służą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Tylko w okresie 21 października - 16 listopada wydaliśmy ponad 900 posiłków. Ta liczba świadczy, jak wielkie jest zapotrzebowanie na naszą pomoc. Obecnie pod opieką mamy 56 osób głównie starszych, ale także niepełnosprawnych – kolejne kilkanaście jest w kolejce oczekujących. Nic nie zwiastuje szybkiego końca obecnej sytuacji, a przed nami czas szczególny - Święta Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy choćby w minimalnej skali zadbać o te osoby, które spędzą je samotnie.

Pomóżcie nam w tym!


My umiemy gotować i tym się dzielimy. Cieszymy się, że podobnie jak w marcu są z nami nasi partnerzy EMES i Partnerzy Środowiskowy Dom Samopomocy "Zielona Przystań" Niezależny Serwis Informacyjny KADR Restauracja Obsesja Smaku Mój Tarnów Straż Miejska w Tarnowie


Jednocześnie zapraszamy do współpracy kolejne osoby, firmy i podmioty gotowe nieść pomoc innym.

Dziękujemy za poświęcony czas, przeczytanie postu i wspieranie naszej akcji na każdym jej etapie!Wpłacający 56

MP
Magdalena Podstawska
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DS
Dawid Słomski
20 zł
T
Tadeusz Dulik
70 zł
K
Kaja Dulik
70 zł
MK
Marcin Kiełb
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
ŁH
Łukasz Harchut
70 zł
BD
Bartosz Dulik
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

649 642 zrzutki

i zebrali

406 557 545 zł

A ty na co dziś zbierasz?