id: xwjsye

Obiad dla seniora - Tarnów

Obiad dla seniora - Tarnów

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 152 348 zrzutek i zebrali 1 197 714 371 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1


 • Kolejne obiady dziś wyjechały, dostaliśmy również artykułu z przedszkola nr 32uea7b5adba5f498e.jpegb7bb6906026f3627.jpegc57d4b13d2fa3f68.jpegi54c47159ee80e09.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

#obiaddlaseniora #razemdlaseniora


Kochani,

stan epidemii koronawirusa ukazał nam ogrom potrzeb, z jakimi borykają się osoby starsze, samotne oraz niepełnosprawne. Pokazał nam także, że jeśli grupa osób wyznaczy sobie cel i konsekwentnie do niego dąży - to nie ma rzeczy niemożliwych; że jeśli otwarte serca się jednoczą - ręce do pomocy zawsze się znajdą. Wielokrotnie udowodniliście, że w sytuacji podbramkowej można na Was liczyć, dlatego też ośmielamy się ponownie zaapelować do Was o pomoc. Nie dla nas. Dla innych, tych, którzy sami być może się wstydzą poprosić osobiście.


JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ:

• zakupu produktów żywnościowych (przede wszystkim: mięso, ziemniaki, makarony, mąka, kasza i ryż),

• dowozu posiłków do potrzebujących,

• wsparcia finansowego akcji #obiaddlaseniora #razemdlaseniora na https://zrzutka.pl/xwjsye

to nie zwlekaj - dołącz do nas!


***

FAKTY I HISTORIA

Akcja #obiadlaseniora #razemdlaseniora rozpoczęła się 18 marca i trwała równo 40 dni. W tamtym czasie wydaliśmy 5986 posiłków. W szczytowym momencie nasze obiady trafiały do 160 seniorów.

Organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa przede wszystkim dzięki Waszej pomocy: przynosiliście nam produkty, dzięki którym mieliśmy z czego gotować, wspieraliście nasze działanie finansowo. Pomoc otrzymaliśmy również od Urzędu Miasta Tarnowa. Drugim niezwykle ważnym elementem układanki byli nasi partnerzy z Marcinem jego firmą EMES i Partnerzy– na czele. Dzięki swojemu osobistemu zaangażowaniu, Marcin zbudował wkoło siebie grupę wspaniałych wolontariuszy, którzy dzień w dzień dostarczali posiłki do ponad 150 seniorów. Nie chcemy się teraz ponownie rozpisywać i zajmować Waszego czasu wymienimy tylko głównych naszych partnerów Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Środowiskowy Dom Samopomocy "Zielona Przystań" Restauracja Obsesja Smaku Mój Tarnów

Więcej tutaj https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=535098037207744&id=240838222763815


To był trudny, pracowity, ale i bardzo ważny czas. Poznaliśmy się z niektórymi seniorami, a także osobami niepełnosprawnymi, samotnymi. Bardzo często są to osoby wykluczone, żyjące w ubóstwie, potrzebujące pomocy, dlatego w drugiej części naszej akcji, która trwała od 23 kwietnia do 20 października wraz z EMES i Partnerzy dostarczaliśmy posiłki dla 10 - 50 osób, co dało nam łącznie kolejne 4797 posiłków.


Łącznie dwa pierwsze etapy to 10783‼ pełnowartościowe posiłki.


TERAZ

W środę, 21 października, po konsultacjach z zastępcą prezydenta Tarnowa Dorotą Krakowską rozpoczęliśmy trzeci etap naszej akcji. Z perspektywy czasu możemy śmiało powiedzieć, że gdyby nie Pani Prezydent to kolejnego etapu już by nie było. Miasto bardzo zaangażowało się w naszą akcję: Urząd Miasta wesprze akcję finansowo, Straż Miejska codziennie rozwozi przygotowywane posiłki, pracownicy MOPSu służą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Tylko w okresie 21 października - 16 listopada wydaliśmy ponad 900 posiłków. Ta liczba świadczy, jak wielkie jest zapotrzebowanie na naszą pomoc. Obecnie pod opieką mamy 56 osób głównie starszych, ale także niepełnosprawnych – kolejne kilkanaście jest w kolejce oczekujących. Nic nie zwiastuje szybkiego końca obecnej sytuacji, a przed nami czas szczególny - Święta Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy choćby w minimalnej skali zadbać o te osoby, które spędzą je samotnie.

Pomóżcie nam w tym!


My umiemy gotować i tym się dzielimy. Cieszymy się, że podobnie jak w marcu są z nami nasi partnerzy EMES i Partnerzy Środowiskowy Dom Samopomocy "Zielona Przystań" Niezależny Serwis Informacyjny KADR Restauracja Obsesja Smaku Mój Tarnów Straż Miejska w Tarnowie


Jednocześnie zapraszamy do współpracy kolejne osoby, firmy i podmioty gotowe nieść pomoc innym.

Dziękujemy za poświęcony czas, przeczytanie postu i wspieranie naszej akcji na każdym jej etapie!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

MP
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DS
Dawid Słomski
20 zł
BD
Tadeusz Dulik
70 zł
BD
Kaja Dulik
70 zł
MK
Marcin Kiełb
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
ŁH
Łukasz Harchut
70 zł
BD
Bartosz Dulik
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków