Wyjątkowa młodzież + Digital Storytelling = Niezapomniane Ferie ID: xwwga8

Wyjątkowa młodzież + Digital Storytelling = Niezapomniane Ferie ID: xwwga8

5 056 zł z 7 400 zł

68%

5 056 zł

5 056 zł

z 7 400 zł

zakończona

zakończona

02.02.2019r

32

32

wspierających
68%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Kim jest nasza wyjątkowa młodzież?

Fundacja Atalaya od lat organizuje programy rozwojowe dla młodzieży z warszawskich domów dziecka i wspiera młodych ludzi, którzy opuścili pieczę zastępczą i samodzielnie wkraczają w dorosłe życie (więcej o naszej Fundacji znajdziecie na stronie: http://atalaya.pl/).

W ciągu roku szkolnego nasi podopieczni uczą się, a także zdobywają i podnoszą kompetencje w różnych dziedzinach. Po miesiącach ciężkiej pracy nadchodzi czas zasłużonego odpoczynku. Staramy się, aby mogli równie efektywnie korzystać z czasu wolnego od szkoły - dlatego co roku organizujemy dla Nich wyjazd na ferie zimowe

Na zdjęciu uczestnicy naszego ostatniego zimowego wyjazdu (Kraków) podczas gry terenowej.

Na co zbieramy?

Tym razem bardzo chcemy pojechać w najpiękniejsze góry jakie znamy - czyli polskie Tatry (również po to by wspierać krajową gospodarkę :-))! Zaplanowałyśmy siedem wspaniałych dni, podczas których nasi podopieczni będą mogli odpocząć, nawiązać nowe znajomości oraz lepiej poznać samych siebie. Misją naszej Fundacji jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozwoju, dlatego ważnym elementem wyjazdu będą działania wspierające rozwój w kilku obszarach. Poza zapoznaniem się z różnymi przejawami kultury góralskiej (takimi jak: kuchnia, muzyka, kulig z ogniskiem), nasza młodzież będzie miała okazję poznać metodę digital storytellingu. Przy jej użyciu uczestnicy wyjazdu będą tworzyć krótkie filmy opowiadające ważne dla Nich historie. Nasza grupa weźmie też udział w warsztatach z psami zaprzęgowymi, które rozwijają otwartość na potrzeby innych, umiejętność przewodzenia i współdziałania. Trochę czasu poświęcimy także na naukę jazdy na nartach:-) lub - w przypadku braku śniegu - na wspinaczkę. Chcemy by ten wyjazd na długo pozostał w pamięci naszych podopiecznych jako źródło dobrych emocji, nowych doświadczeń i inspiracji. By wzbudził w nich siłę i energię do dalszego działania.

Koszt wyjazdu kilkunastoosobowej grupy młodzieży to 26 000 zł. Wyjazd otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus +. Brakująca kwota zostanie pokryta z wpłat darczyńców.

Koszt zawiera: transport autokarem w obie strony, noclegi w ośrodku wypoczynkowym niedaleko Zakopanego w pokojach 2-3 osobowych, całodzienne wyżywienie, transport na miejscu, opiekę wykwalifikowanej kadry, obsługę księgową projektu, atrakcje na miejscu: warsztat z psami zaprzęgowymi, 2 dni jazdy na nartach (instruktor, wypożyczenie sprzętu, ski passy), kulig z ogniskiem i muzyką góralską na żywo, wycieczkę do term.

Z własnych środków pokryjemy wynagrodzenie trenerów prowadzących 5-dniowe warsztaty digital storytellingu i zorganizujemy komputery potrzebne do przeprowadzenia warsztatów.

Po powrocie zamieścimy foto lub video relację z wyjazdu na naszym koncie na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy do polubienia naszych profili na mediach społecznościowych!

Tak wyglądały ferie z Atalaya

Poniżej znajdują się zdjęcia i filmy z wcześniejszych wyjazdów zimowych z naszą młodzieżą.

Rok 2018

Kraków

Rok 2017

Gospodarstwo Na KOŃcu Wsi

Rok 2016

Stadnina koni w Kierzbuniu na Mazurach

Rok 2015

Tajemnicze miejsce ZIZI

Dlaczego nasze działania są wyjątkowe?

Po pierwsze, programy edukacyjne i rozwojowe tworzymy w oparciu o realne potrzeby uczestników. Poznajemy je rozmawiając z młodzieżą z pieczy zastępczej i budując z nią relacje oparte na zaufaniu.

Po drugie, promujemy aktywne podejście do edukacji oraz odpowiedzialność za własny rozwój. To młodzież inicjuje nasze działania i jest odpowiedzialna za uczestnictwo w naszych programach i swoje zaangażowanie, a co za tym idzie - rezultaty jakie z nich wyniesie.

Po trzecie, jesteśmy mistrzyniami kompilacji. Wszystkie nasze projekty łączą rozwój emocjonalny z doskonaleniem umiejętności społecznych i poznawczych. Pracujemy w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC), sięgając po wiele różnych metod rozwojowych, w zależności od potrzeb, m.in. dramę brytyjską, teatr improwizacji, kreatywne pisanie, slam poetycki. Lubimy łączyć podejścia i nieustannie poznawać nowe sposoby pracy.

Nasz zimowy wyjazd w Tatry także został zaplanowany zgodnie z naszym sposobem działania (patrz powyżej :) ).

Na zdjęciu zespół Fundacji Atalaya

Zrzutka stworzona przez Fundację Atalaya"Bezpieczna przestrzeń do rozwoju"

Przeczytaj o nas więcej na atalaya.pl

Facebook

E-mail

Wpłacający32

P
Paweł
25 zł
AP
Alicja Piórkowska
20 zł
WS
Weronika Sikorska
50 zł
MA
Michał Andrzejczak
25 zł
PS
Patry siekmak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PS
Patryk Standura
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
P
Paula
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

522 516 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?