id: xyc39g

Pierwsze kroki Gabrysi

Pierwsze kroki Gabrysi

Nasi użytkownicy założyli 1 187 944 zrzutki i zebrali 1 250 055 493 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Gabrysi pomagam od 2 lat. Trafiła pod moje skrzydła, gdy natrafiłam na jej poprzednią zbiórkę na jednym z portali. Wtedy załozyłam na FB grupę licytacyjną, na której zbieraliśmy pieniążki dla Gabi. Teraz trochę więcej o naszej wojowniczce. Gabrysia już w brzuchu mamy zachorowała na hipertrofię płodu, która hamuje wzrost dziecka zanim pojawi się na świecie. Zaraz po urodzeniu stwierdzili u Gabrysi miedzy innymi: stopy płasko-koślawe, zaburzenia psychoruchowe oraz zwichnięte kolano oraz niedobór masy ciała. Gabrysia przeszła również badania genetyczne, które wykryły Trisomie 9 i 11 chromosomu, stwierdzono również zaburzenia mowy, dysmorfie. Zaburzeń, która ma Gabi jest jeszcze dużo.

Gabrysia mimo swojego stanu zdrowia jest uśmiechniętą, zadziorną dziewczynką. Choroba Gabrysi ma charakter trwały i nieodwracalny, możliwe jest tylko leczenie objawowe. Nasza wojowniczka przeszła już 5 operacji, które niestety nie dały żadnych rezultatów i Gabi nadal nie postawiła swojego pierwszego kroku, mimo intensywnej rehabilitacji 7 dni w tygodniu. Po ostatniej nieudanej operacji wraz z rodzicami stwierdziliśmy, że może czas skonsultować przypadek Gabi z innym lekarzem. Trafiliśmy więc do Warszawy do kliniki zajmującej się takimi zaburzeniami jakie ma Gabrysia i dostaliśmy informację, że potrzebna będzie operacja i potem długa rehabilitacja, która daje 98% szansę na to, że Gabi postawi swoje pierwsze, wymarzone kroki. Niestety koszt tej operacji jest przerażający. Potrzebujemy aż 320 tys. zł. żeby nasza Gabi mogła chodzić, jeździć na rowerze czy biegać ze swoja młodsza siostrą.

Jeszcze długa droga przed nami, ciągle czekamy na wyznaczenie terminu operacji. Każdy dzień to walka o kolejny krok, każdy uśmiech i każdą chwilę bez bólu. Jednak wiemy, że dzięki intensywnej rehabilitacji istnieje szansa na poprawę jakości życia Gabrysi. Proces ten wymaga jednak ogromnych nakładów finansowych na rehabilitacje, sprzęt rehabilitacyjny, dojazdy na konsultacje czy dojazdy na rehabilitację do oddalonego od domu o 50 km ośrodka rehabilitacji.

Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe, które pomoże nam zapewnić Gabrysi niezbędne środki do rehabilitacji oraz na pokrycie kosztów operacji. Każda złotówka przekazana na ten cel to krok w stronę poprawy zdrowia i szansy na normalne funkcjonowanie dla naszej małej wojowniczki. Dziękuje z góry za każdą okazaną życzliwość, wsparcie i modlitwę. Wierzę, że wspólnie stworzymy szansę na lepszą przyszłość dla Gabi.

Ciocia Monika

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 14

BB
Barbara Borowska -Wroblewska
100 zł
Ela
20 zł
JJ
Julia Jarząbek
20 zł
IC
Zosia
10 zł
MA
Małgorzata
50 zł
EL
Ela
50 zł
JI
Justyna
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
NP
Natalia Pulińska
20 zł
EW
Ewa
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!