id: xyysk2

Pomoc dla pogorzelców z Bykowiny - Justyna, Krzysztof i Dominik czekają na naszą pomoc! Damy radę!

Pomoc dla pogorzelców z Bykowiny - Justyna, Krzysztof i Dominik czekają na naszą pomoc! Damy radę!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
19 040 zł z 50 000 zł
38%
zakończona 31.12.2020r
332 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Dzień dobry wieczór! 
  💛 Jak to w ostatnim czasie zauważyliście dużo licytacji wspiera Grupa  Firaneczki u Oleczki. Za to Wam bardzo dziękujemy! Liczymy, że takich jak Wy będzie jeszcze więcej! Serce się cieszy jak widzi tak pozytywnych ludzi... to bardzo cenne!
  💚 Należy się Wam garść informacji co dzieje się w mieszkaniu Rodziny Justyny, Krzysztofa i Dominika. Już piszemy:✅ Dzięki pełnemu zaangażowaniu dobrych ludzi udało się wymyć całe mieszkanie z sadzy, która zalegała w wszystkich pomieszczeniach. Zapach spalonego mieszkania nie jest już wyraźnie jak wcześniej odczuwalny.✅ Został zdemontowany kaloryfer w dużym pokoju (tym pokoju w którym było najwięcej zniszczeń).✅ Duży pokój został zagruntowany a na dwóch ścianach położona jest już siatka wzmacniająca do gładzi (podtynkowa).✅ Musiały zostać skute kafle w przedpokoju oraz kuchni. Były tak bardzo zniszczone przez temperaturę obecną w czasie pożaru, że musieliśmy podjąć decyzję o wymianie na nowe.✅ Udało się już przygotować przedpokój do gruntowania.✅ Wiadome było, że trzeba będzie wymienić okna w dużym pokoju. Na nasze szczęście znalazł się sponsor, który wymienił również okna w pozostałych pomieszczeniach. Dziękujemy❗️
  💙 Firma remontowa, która podjęła się działań przez kilka dni pozwoliła nam na nowo wierzyć w to, że naprawdę się uda zrobić ten remont!
  💖 Wszystko to dzięki darczyńcom❗️ Jesteście niesamowici❗️ Prosimy Was uprzejmie o to byście nie zapomnieli o tej wspaniałej Rodzinie. W dalszym ciągu potrzebujemy pomocy finansowej. Liczymy, że jeżeli każdy z tej grupy wpłaci choć kilka/kilkanaście złotych a potem udostępni informację o tej tragedii i naszych wspólnych działaniach będziemy mogli działać dalej❗️ 
  💪 Wierzymy, że uda się pomóc tej Rodzinie! Można ich wspierać wpłacając pieniądze:na założonej do tego celu zrzutce na stronie: https://zrzutka.pl/xyysk2Fundacja Aktywni Myul. Ks. Ludwika Tunkla 1/03,Ruda ŚląskaDEDYKOWANE KONTO BANKOWE:39 1750 0012 0000 0000 3230 1371Tytułem: "Pomagam rodzinie z pożaru" 
  Pamiętajcie! Wszystkie przekazane datki trafią na pomoc pogorzelcom. Nikt nie zarabia na tej tragedii!#wartopomagać #działamyraze #pomagamypogorzelcom #jesczebędziedobrze #RudaŚląska #Bykowina #wiaraczynicuda
  imageimageimageimage
  Czytaj więcej
 • Dzień dobry w Niedzielę❗️ ✍️

  r1634e587e828bae.pngMamy dla Was kilka informacji. Zaczynamy 💪

  1. Dzięki zaangażowaniu Darczyńców, hurtowni oraz ludzi dobrej woli musieliśmy przeprowadzić rekalkulację kosztorysu remontu mieszkania Pogorzelców z Bykowiny. Z wcześniej wycenionego remontu na 100 tys. schodzimy o połowę❗️
  2. Udało się nam wszystkim pozyskać znaczną część materiałów budowlanych, płyt karton-gipsowych, farb, lakierów, gładzi, paneli podłogowych, okien itp.
  3. Aktualnie do 50 000 PLN (czyli potrzeba nam już trochę ponad 35 000,00 PLN). To jest bardzo dobra wiadomość.
  4. Kwota wymieniona w nowym kosztorysie zawiera m.in. robociznę, wymianę elektryki, czyszczenie ścian z sadzy i ciągle unoszącego się swądu spalonego mieszkania , ozonowanie, dostosowanie do użyteczności sanitariatów, wymianę rur, które w czasie pożaru zostały uszkodzone i nie są szczelne, itd.
  5. Zgłosiła się do nas firma, która w dużej mierze zeszła z swojego wynagrodzenia. Część prac wykonuje już wspierając naszą pracę w wolontariacie 💛💚💙. Dzięki temu koszt robocizny przy remoncie będzie o wiele mniejszy niż był wyceniony na pierwszym etapie planowania remontu.
  6. Znalazło się wielu ochotników deklarujących pomoc w przygotowaniu mieszkania Rodziny Justyny, Krzysztofa i Dominika. Tutaj szczególnie należą się ogromne podziękowania dla OSP SuszecStolarstwo Wiesław MusiolikOgrody Maciej Kołodziej, Dariusz Blaszka, Dominik Blaszka, Łukasz Blaszka. Panowie! Jesteście wielcy 💪.
  7. Pewnie jesteście ciekawi co udało się już zrobić. Już piszemy:
  • Wyniesiono z mieszkania cały sprzęt kuchenny, spalone meble, zniszczone panele łazienki, panele z podłogi jak również panele, które znajdowały się w przedpokoju.
  • Zostały usunięte spalone i nieodwracalnie okopcone sufity podwieszane wraz z stelażami, które pod wpływem temperatury się zniekształciły i niestety wymagały usunięcia.
  • Wyniesione zostały drzwi z łazienki, ubikacji i pokoi.
  • Ścianka w ubikacji znajdująca się pomiędzy kompaktem WC a pionem z rurami wymagała usunięcia ze względu na zniszczenie przez temperaturę i osmolenie.

  b37efc154e3f308b.jpeg


  i4cfc7cd143899fc.jpeg


  Czytaj więcej
 • Dzień dobry Przyjaciele! :-)


  Musimy Was koniecznie poinformować o fakcie, że dzieje się!

  Dziś udało się wynieść z mieszkania wszystkie zniszczone sprzęty - tutaj należą się wielkie podziękowania do Panów, których sprowadziła Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wielkie dzięki!

  Miło nam poinformować, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wsparł rodzinę zasiłkiem celowym.


  Pewnie zauważyliście, że w ciągu ostatnich dni w mediach pojawia się kilka materiałów na temat tragedii Rodziny Justyny, Krzysztofa i Dominika. Poniżej umieszczam kilka linków. Warto zobaczyć jak wielka tragedia spotkała tę Rodzinę. Przynajmniej w pewnym stopniu można sobie uświadomić jak poważny był pożar ich mieszkania.


  TVS [wideo + artykuł]

  SuperExpres [zdjęcia + artykuł]

  RudaSlaska.com.pl [zdjęcia + artykuł]


  Prosimy o udostępnienia wśród Waszych rodziny, przyjaciół i znajomych. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!


  Czytaj więcej
 • Dzień dobry Przyjaciele Rodziny Justyny, Krzysztofa i Dominika!


  W pierwszych słowach bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych za Wasze zaangażowanie w udostępnianie zrzutki. Każda wpłata wzrusza całą rodzinę i przywraca wiarę w to, ze wśród nas jest wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagają tak jak potrafią. Nie ważna jest kwota darowizny jaką przeznaczacie na pomoc. Każdy pomaga na tyle na ile może - to jest piękne! Tylko tak dalej! Działamy! Na bank się uda!

  Tutaj warto podziękować wszystkim, którzy wychodzą naprzeciw i proponują Rodzinie meble, ubrania itd. Na ten moment nie jesteśmy w stanie każdemu odpisać i wybrać, które sprzęty i z których części umeblowania będziemy chcieli skorzystać - myślimy, że na to na pewno przyjdzie czas. Rodzina aktualnie zabezpieczona jest w wszystkie do życia i w miarę normalnego funkcjonowania przedmioty i ubrania. Prosimy o wyrozumiałość. Prosimy o wpłaty przez Zrzutkę oraz na konto fundacji Aktywni My (całość kwoty zostanie przeznaczona na rzecz pogorzelców z Bykowiny!).


  Chcemy Wam dziś pokazać jak wyglądają pozostałe pomieszczenia domu Rodziny Justyny, Krzysztofa i Dominika. Dlaczego kwota, którą podajemy jest tak duża? Nasze szacunki oparte są o wstępny kosztorys remontu całego mieszkania. Jest to ponad 60 m2 mieszkania. Wszystko wskazuje na to, że konieczna będzie wymiana liczników gazu oraz prądu. Przed okresem grzewczym trzeba będzie wymienić kaloryfery oraz okna w dużym pokoju). Dojdą do tego koszty związane z wszelkiego rodzaju "odbiorami" itd. Nie ma niestety miejsca, które nie byłoby dotknięte ogniem/dymem/temperaturą. Każde pomieszczenie jest tak bardzo okopcone, że na ten moment każda próba wyszorowania ścian lub mebli wydaje się być bezsensowna. Każdy przedmiot, sprzęt, książka i kubek przez temperaturę oraz zadymienie zmieniły swoją strukturę. Są nie do użytku! Mieszkanie jest cały czas wietrzone ponieważ swąd spalonego plastiku i drewna jest okropny. Zobaczcie sami...

  a468171607b18580.jpegu22c74e98022a58a.jpeg

  u4d6fb8d9b54a5d6.jpeg

  b7a4bda1f9b5a378.jpeg

  r8e11f3f69b3b483.jpeg

  qc54eb636443dd0a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy za Państwa pomoc w zbiórce pieniędzy dla Rodziny Justyny, Krzysztofa i Dominika. Wierzymy, że się uda zebrać wystarczającą kwotę środków na odbudowanie - bo tak trzeba to nazwać - ich wspólnego domu (mieszkania). Całym sercem dziękujemy za każde wsparcie!

  Prosimy nie zapominajcie o tej wspaniałej Rodzinie. Wszystkie aktualne informacje na temat stanu zrzutki oraz realizowanej pomocy znajdziecie Państwo na stronach:

  1. Zrzutka - https://zrzutka.pl/xyysk2

  2. Grupa na FB - https://www.facebook.com/groups/830115774455009

  3. Strona FB Fundacji Aktywni My - https://www.facebook.com/FundacjaAktywniMy

  4. Strona fundacji - http://www.fundacjaaktywnimy.pl/


  Ponadto prosimy o udostępniania zrzutki, udostępniania informacji o naszych działaniach a przedsiębiorców oraz inne instytucje zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z naszą fundacją.


  Dziękujemy! Pozdrawiamy!

  Przemysław Zając

  Fundacja Aktywni My

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dobre duszki i Przyjaciele!!!

Nietypowe dla nas ale i sytuacja jest nietypowa... po raz pierwszy

uruchamiamy zrzutkę dla naszych Przyjaciół z Rudy Śląskiej – Bykowiny.

Kilka dni temu w okolicach południa w mieszkaniu Justyny, Krzysztofa i syna Dominika wybuchł pożar, którego bez pomocy Straży Pożarnej nie dałoby się ugasić. Na całe szczęście nikt z domowników nie ucierpiał. W porę Dominik zaalarmował tatę o tym, co dzieje się w mieszkaniu i razem z niego wybiegli. Sąsiedzi, którzy zauważyli ogień i dym niezwłocznie wezwali pomoc. Mimo szybkiego przyjazdu odpowiednich służb ogień w zastraszającym tempie z pokoju gościnnego zajął następne pomieszczenia. Temperatura panująca w mieszkaniu doprowadziła do skraplania się paneli ściennych w pozostałych pomieszczeniach (w tym w łazience, kuchni, sypialni, przedpokoju oraz pokoju Dominika).

Żywioł był tak duży, że nawet kilka dni po wszystkim widać ogrom zniszczeń nie tylko w miejscu powstania pożaru lecz w całym mieszkaniu. Rodzina Justyny, Krzysztofa i Dominika została bez dorobku całego życia. hc66761ae9ecaad4.jpeg

Dzięki ich rodzicom udało się w pierwszej kolejności zabezpieczyć dla nich miejsce w domu mamy Justyny, co jednak jest dużym problemem logistycznym. Rodzina obecnie przebywa kilkadziesiąt kilometrów od swojego domu przez co codzienny dojazd do pracy oraz miejsce nauki Dominika będzie dodatkowym i bezsensownym kosztem dla rodziny. Dobrzy ludzie wychodząc naprzeciw ich potrzebom próbują całą siłą znaleźć im mieszkanie zastępcze bliskie ich normalnego miejsca zamieszkania. Liczymy tutaj na wsparcie Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej z którą już teraz prowadzone są rozmowy o możliwościach pomocy i wsparcia dla rodziny. Dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest szansa, że rodzina otrzyma wsparcie finansowe ze środków zasiłku celowego, przeznaczonego na tego rodzaju wypadki. Proboszcz pobliskiej parafii również zapewnił, że przeprowadzi zbiórkę pod kościołem na rzecz pogorzelców.

na8d8ae4ceb83863.jpegPomimo, że Krzysztof i Justyna pracują i mogą otrzymać częściowe wsparcie z miejsc pracy i instytucji, to i tak nie będą w stanie wyremontować mieszkania sami. W piątek po wstępnych oględzinach okazało się, że żeby doprowadzić mieszkanie do stanu użyteczności będzie potrzeba nawet 100 tysięcy złotych (jest to kwota wstępnego kosztorysu, który może ulec zmianie; nie obejmuje wyposażenia mieszkania, a także przedmiotów codziennego użytku).

vad4f527abb145c3.jpegJustyna wraz z Krzysztofem zwrócili się o pomoc do nas o pomoc w zbiórce środków na odbudowanie ich mieszkania. Dlatego stajemy murem za tą wspaniałą rodziną i uruchamiamy zrzutkę w Internecie licząc na to, że wiadomość o tej tragedii rozniesie się po całym mieście Ruda Śląska, województwie i Polsce. Uruchamiamy również specjalny numer konta w fundacji na który można wpłacać środki pieniężne.

PAMIĘTAJMY! DOBRO ZAWSZE WRACA! A wiemy, że na Wasze wsparcie zawsze możemy liczyć, Razem możemy więcej!!!


Jak można pomóc Rodzinie Justyny, Krzysztofa i Dominika?

 1. Wspierając tę zrzutkę poprzez wpłaty przez stronę internetową.
 2. Udostępniając informację swoim znajomym i przyjaciołom, że potrzebna jest pomoc poprzez udostępnienia.
 3. Wpłacając środki bezpośrednio na rzecz pomocy dla Justyny, Krzysztofa i Dominika na uruchomione konto fundacji:

Fundacja Aktywni My

ul. Ks. Ludwika Tunkla 1/03, Ruda Śląska

KRS: 0000601176

NIP: 6412536374

REGON: 363689061

DEDYKOWANE KONTO BANKOWE: 39 1750 0012 0000 0000 3230 1371 Tytułem: "Pomagam rodzinie z pożaru"

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 332

AK
Anna Katarzyna Mamonska
600 zł
D
Dominik
500 zł
JS
Joanna Siwczyk
500 zł
JS
Joanna Siwczyk
500 zł
A
Artur
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JK
Foczka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Marta Man
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 780 zrzutek

i zebrali

527 447 478 zł

A ty na co dziś zbierasz?