Proces przed Trybunałem Praw Człowieka w sprawie tzw. kredytów we frankach ID: xz49pw

Proces przed Trybunałem Praw Człowieka w sprawie tzw. kredytów we frankach ID: xz49pw

22 881 zł z 30 000 zł

76%

22 881 zł

22 881 zł

z 30 000 zł

zakończona

zakończona

17.08.2019r

479

479

wspierających
76%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Informacyjnie: skarga została zarejestrowana. Numer 44180/17 co oznacza, że nie została odrzucona ze względów formalnych, co zdarza się w przypadku 90% skarg z Polski, ale teraz przed nami długie badanie zasadności merytorycznej, potem notyfikacja, a dopiero potem właściwa rozprawa. TOMASZ SADLIK Bardzo dziękuję wszystkim za wszelkie formy wsparcia. Mam nadzieję, że poruszenie w skardze kwestii tego, że sędziowie mają obowiązek z urzędu badać zawarte w umowach klauzule abuzywne pomoże dotrzeć do świadomości takich "mistrzów palestry", jak sędziowie, którzy orzekali w mojej sprawie w Krakowie. Jeśli wygram i uzyskam zadośćuczynienie utworzę fundację wsparcia poszkodowanych Iustitia Nova - Nowa Sprawiedliwość, w odróżnieniu od tej praktykowanej obecnie w polskich sądach w wielu sprawach o tzw. kredyty w tzw. frankach...... . Tomasz

Szanowni Państwo, jak Państwo wiecie, przegrałem w Polsce w dwóch instancjach pozew przeciwko bankowi Raiffeisen o unieważnienie umowy o tzw. kredyt denominowany we frankach szwajcarskich. Sądy dwóch instancji zignorowały dowody, nie powołały nawet biegłego do zbadania dokumentacji, ślepo ufając zapewnieniom banku pomimo, że przedstawiał co najmniej wątpliwe wyliczenia swoich należności z tyytułu tej umowy. Sąd Najwyższy w ogóle odmówił zajęcia się tą sprawą. W związku z tym pozostaje tylko Trybunał Praw Człowieka. Ponieważ mam bardzo niskie dochody i długi, które wygenerował feralny pseudo-kredyt, Trybunał zapewne zwolni mnie z kosztów. Jednak do poprowadzenia sprawy potrzeba dobrego adwokata, który zna specyfikę spraw tzw. frankowych, a oprócz tego dochodzą koszty delegacji adwokata do Strasburga na posiedzenia. Oszacowałem sumę kosztów i honorariów na 30 tysięcy złotych, nieco "na ślepo", ale myślę, że to właściwa, wyważona suma. Zwracam się do wszystkich, którzy mogą pomóc.

Cała suma zostanie przekazana na konto kancelarii, która podejmie się prowadzenia tej sprawy.

Apel do wszystkich o przekazywanie dalej tej informacji. Dostęp do konta z tej zbiórki będzie miała wyłącznie kancelaria - środki tu zbierane sa środkami celowymi i nie są i nie będą moją własnością - to informacja dla banku i dla komorników!

Inną formą pomocy już dla mnie byłyby zlecenia na tłumaczenia w kombinacji angielski, francuski, hiszpański, kataloński, polski - w każdą stronę - kontakt tomaszsadlik(at)yahoo.com - z góry dziękuję!

Walczymy! Tomasz Sadlik

Wpłacający479

 
Michal Kubicki
1 035 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Michal Kubicki
500 zł
PN
pawel naporowski
400 zł
PK
Piotr Krefta
311 zł
 
Aneta Gałwa
311 zł
ZK
Zbigniew Kudzinowski
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
WG
Wojciech Grzyb
200 zł
ZW
Zygmunt Wójcik
156 zł
Zobacz więcej

Komentarze77

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

517 765 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?