id: xzpjzy

POMÓŻMY DZIECIOM WRÓCIĆ DO DOMU!

POMÓŻMY DZIECIOM WRÓCIĆ DO DOMU!

10 249 zł 
z 80 000
12%
70 dni do końca
154 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W maju 2021 r. 5-cioro rodzeństwa trafiło do Domu Dziecka ze względu na bardzo trudne warunki mieszkaniowe. 


Piotr, Miłosz, Wojtek, Mateusz i Natalka, wszystkie dzieci są niepełnosprawne intelektualnie w stopniu lekkim i umiarkowanym. Chłopcy od wielu lat uczą się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu, Natalka uczęszcza do przedszkola w Pasłęku.


Ich rodzice, Ania i Paweł, to również osoby niepełnosprawne, przez co mniej zaradni życiowo. Pomimo tego są troskliwymi i kochającymi rodzicami, zaangażowanymi w dorastanie swoich dzieci.


Cała rodzina do tej pory mieszkała w 1 pokoju. Bez łazienki, toalety. Przed domem do dziś stoi przenośna kabina toy-toy, z której korzystają. 


Warunki mieszkaniowe 7 osobowej rodziny były bardzo trudne. Dzieci nie dość, że zostały zabrane z rodzinnego domu, zostały rozdzielone i trafiły do dwóch różnych placówek opiekuńczych. Z wesołych, radosnych, pomocnych uczniów stali się przygnębionymi, smutnymi dziećmi. Piotr (lat 17) ma tiki nerwowe, zaczął się samookaleczać, jest pod opieką psychologa i psychiatry. Jest najstarszy, czuje się najbardziej odpowiedzialny za młodsze rodzeństwo i za to co się stało.


Jako wychowawcy i nauczyciele chłopców, z którymi pracujemy od wielu lat, nie możemy przejść koło tego obojętnie. Od początku tej rodzinnej tragedii rozpoczęliśmy walkę o powrót dzieci do domu. Do tej pory z pomocą Wójta Gminy Milejewo i prywatnych sponsorów zdobyliśmy 3 pokojowe mieszkanie dla tej rodziny.

Musimy iść dalej!

Brakuje pieniędzy na generalny remont nowego lokum (trzeba zrobić elektrykę, hydraulikę, szambo). Każda cegiełka przybliży powrót dzieci do ich rodzinnego domu. Dzięki Waszym wpłatom zaczniemy kolejny etap pomocy rodzinie i na pewno na bieżąco będziemy informować o tym na jakim etapie są prace remontowe.


W imieniu własnym i rodziny prosimy POMÓŻCIE!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 154

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

895 298 zrzutek

i zebrali

840 342 295 zł

A ty na co dziś zbierasz?