id: y35yj7

Pomóż nam kupić autobus dowożący osoby z niepełnosprawnościami na zajęcia do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie Podgórnym

Pomóż nam kupić autobus dowożący osoby z niepełnosprawnościami na zajęcia do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie Podgórnym

Nasi użytkownicy założyli 959 625 zrzutek i zebrali 967 733 633 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!

Jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu jest poczucie bycia potrzebnym drugiemu człowiekowi. Doświadczamy tego każdego dnia, od ponad 10 lat, w Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadząc zajęcia dla 33 osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Niewidomy Piotr może nigdy nie odkryłby w sobie zdolności muzycznych, Mateusz nie dowiedziałby się, że potrafi nieźle gotować, Marta nie wyhaftowałaby ręczników na prezent dla swoich bliskich, Joanna, że ma talent ogrodniczy, gdyby nie było terapii w warsztacie.

Nasi uczestnicy, to mieszkańcy dwóch gmin: Rokietnicy i Tarnowa Podgórnego. Żeby dojechać na zajęcia do warsztatu w Tarnowie Podgórnym, m.in. z Soboty, Mrowina, Rokietnicy, Kiekrza, Przeźmierowa, Sierosławia, Lusówka czy Lusowa musimy wynajmować busa. Uczestnicy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć na terapię albo ze względu na ograniczenia intelektualne, albo brak pączenia autobusowego. Nie może to być jednak przeszkoda, by odebrać im możliwość do rehabilitacji społecznej i osobistej! Dlatego postanowiliśmy, jako Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR skorzystać z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na zakup autobusu dla 21 osób, który będzie codziennie dowoził naszych podopiecznych do Tarnowa Podgórnego. Otrzymaliśmy z PFRON dofinansowanie, które pokryje 63% całkowitej kwoty autobusu.

 Stowarzyszenie niestety nie jest w stanie pokryć wszystkich środków wymaganych w ramach wkładu własnego, ale Razem możemy więcej! Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe w zakupie tak bardzo potrzebnego nam autobusu. Nieśmy radość potrzebującym.

 Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu ROKTAR powstał w 2011 roku. Prowadzi terapię dla 33 osób w pracowniach: Gospodarstwa Domowego, Technik Różnych, Plastyczno – Ceramicznej, Komputerowo – Fotograficznej, Ogrodniczo – Porządkowej, Krawiecko – Artystycznej, Umiejętności Społecznych. Dla uczestników i ich najbliższych jest także organizatorem spotkań integracyjnych, informacyjnych i turystycznych.

Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.


DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WPŁACONĄ ZŁOTÓWKĘ!

3AymHFyXRNWUhm8W.jpgcIAw0BtZ94n1stVI.jpg

Lokalizacja

Tarnowo Podgórne, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 94

ŁI
Ewa Iwańska
55 zł
II
IZABELA GRZEŚKOWIAK
MM
Malgorzata Miklaszewska Dmuchawce
105 zł
MB
Martyna Bogusz
ID
Izabela Dudzińska-Antkowiak
KO
Koko
50 zł
AA
Joanna Santos
EB
Elżbieta Bieniewska
JW
Joanna Waligórska
70 zł
AL
Agata Lehmann
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków