id: y3t6jx

Leczenie i Rehabilitacja

Leczenie i Rehabilitacja

Nasi użytkownicy założyli 1 189 253 zrzutki i zebrali 1 252 915 064 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

18801 Łączyńska Karolina


Dziś chcemy Wam przedstawić naszą BOHATERKĘ dla której Stopkowicze przebiegną w sztafecie ok. 800 km.

 Karolina ma 13 lat i jest mieszkanką Lipówek. Dziewczynka przyszła na świat obciążona chorobą uwarunkowaną genetycznie Cri du Chat, (zespół kociego krzyku - jednym z pierwszych objawów jest specyficzny, nietypowy płacz dziecka).

Niestety, na skutek mutacji genetycznej

Karolinka ma wiele innych problemów zdrowotnych: porażenie czterokończynowe, niedowidzenie, małogłowie, niedorozwój i zanik móżdżku, autyzm, szpotawość stóp. Zanik móżdżku powoduje problemy z chodzeniem z powodu zaburzeń równowagi. Karolinka ma zmienione z powodu choroby rysy twarzy - tzw. dysmorfię.

Uszkodzenia te są nieodwracalne. Dziewczynka jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych, ma stwierdzony umiarkowany stopień niepełnosprawności. 

Ogólnie wymaga całodobowej opieki, ponieważ potrzebuje pomocy w takich zwykłych czynnościach jak jedzenie, ubieranie się, mycie. Dodatkowym problemem jest to, że dziewczynka nie mówi - porozumiewa się z otoczeniem za pomocą gestów. Potrzeby fizjologiczne załatwia do pampersa. Jej zachowanie bywa trudne do przewidzenia, dziewczynka potrafi coś zniszczyć, rozsypać, często łamie swoje okulary. Pomimo tych wszystkich ograniczeń i problemów z nich wynikających, Karolina jest szczęśliwym, pogodnym, pełnym miłości dzieckiem😊

Obecnie Karolinka jest w fazie szybkiego wzrostu, wymaga zakupu specjalnej kamizelki stabilizującej, butów ortopedycznych robionych na miarę.

W ciągu tygodnia Karolinka uczęszcza do ośrodka szkolno - wychowawczego w Baczkowie. Po zajęciach wożona jest na rehabilitację. Uczęszcza też na integrację sensoryczną. Dodatkowo musi pracować z neurologopedą. Korzysta też z zajęć hipoterapii, miała też możliwość być na delfinoterapii.

I tak 7 dni w tygodniu, bez przerwy, cały czas wymaga pracy, skupienia i uwagi rodziców, którzy niewątpliwie są już ekspertami w temacie Cri du Chat.

To wielkie poświęcenie, to wielka MIŁOŚĆ. To też nieustająca praca i niekończący się dyżur. Rehabilitacja dziecka tak obciążonego genetycznie wymaga nieustannego nakładu środków finansowych, które przekraczają możliwości finansowe zwykłych ludzi.

Za wszelkie wsparcie z góry dziękujemy❤️.

Bóg Zapłać za wielkie serce !!♥️


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 222

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków