id: y3vmz5

„Chodzić boso po łące”

„Chodzić boso po łące”

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
41 791 zł 
z 100 000
41%
456 dni do końca
207 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jaką rolę spełnia wózek inwalidzki dla jego użytkownika? Siada się i jedzie? - nie, to o wiele więcej! 
  TRENING NA WÓZKU TO: 
  BEZPIECZEŃSTWO- Tommi nauczył się prawidłowej oceny wymiarów swojego wózka, promienia skrętu, pokonywania przeszkód. Na każdej nawierzchni wózek zachowuje się inaczej a jest ich całe mnóstwo; asfalt, żwir, piasek, kostka brukowa, mosty drewniane, do tego dochodzą krawężniki, podjazdy, zjazdy, drzwi, windy, ruch uliczny i ciasne miejsca na skręt czy obrót. Każdy spacer na wózku to ogromny wysiłek .
  BUDOWA MIĘŚNI- gdy laik patrzy na jeźdźca na koniu,  widzi człowieka siedzącego w siodle, którego niesie koń. A tymczasem jeździec nie używając swych mięśni i nie kontrolując ich pracy nie byłby w stanie na koniu się utrzymać. Podobnie jest na wózku. Ukierunkowany trening umożliwia Tomkowi ćwiczenie poszczególnych partii mięśni. Jeżdżąc po różnych nawierzchniach i stosując odpowiednia technikę wzmacnia on między innymi mięśnie pleców i ogranicza tym uciążliwe ich bóle. 
  NIEZALEŻNOŚĆ - tak jak my wychodzimy z pomieszczenia, odwracamy się od kogoś czy od czegoś, wychodzimy na dwór by oddychać świeżym powietrzem czy spojrzeć w chmury, tak Tommi robi to na wózku. 
  KOSZTA- każdy spacer to trening,- każdy trening to koszta towarzyszącego rehabilitanta Filipa, poznacie go przy ćwiczeniach ręki na załączonym filmiku😊
  305- kilometraż wyścigów F1 w tym roku przez Tomka już zaliczony, dzięki Wam Kochani!

  Ściskamy D&T ❤️

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Taktyczna cierpliwość to klucz do sukcesu a jej sekret polega na tym, aby w międzyczasie zrobić coś innego…na przykład jak Tommi; ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! 

  Dzięki Wam wiele się już wydarzyło. Każda godzina rehabilitacji jest na przysłowiową wagę złota. Najważniejsza jest ciągłość. Środki ze zrzutki są wykorzystywane na bieżąco. Profesjonalna pomoc nieustannie poszerza paletę ćwiczeń, a Tommi przekracza kolejne granice, przede wszystkim bólu.
  Cieszę się na każdy FaceTime, telefonujemy często a ja zauważam nieustannie zmiany. Gdy widzę jak Tommi wierci mi się w ekranie przychodzi mi zawsze to samo na myśl : Granica ludzkiej wytrzymałości ma to do siebie, że  im bardziej się do niej zbliżamy, tym bardziej się od nas oddala, pokazując, że możemy znieść jeszcze więcej…


  You don’t need a reason to help people.
  Nie potrzebujesz powodu, aby pomagać ludziom. 

  Ściskam Was ciepło 
  D❤️
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Tommi wczoraj do mnie powiedział: „wiesz, to niesamowite jest, szlachetne i dobre jak ludzie sobie teraz pomagają…szkoda tylko, ze potrzebują do tego wojny…”

  Wszystkie oczy świata skierowane są na Ukrainę, co dziwne nie jest, a bardzo potrzebne. Nie zapomnijmy jednak choć kątem oka widzieć tych, którzy są obok i nas potrzebują. Tommi walczy każdego dnia, nieustannie!

  Ściskam
  Daga❤️
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • 1194 kilometry leżą między nami. Dla najlepszych przyjaciół żadna odległość nie jest nie do pokonania. Kiedy mogę wybieram się w tę podróż, a na co dzień znajdujemy chwile przez telefon. Czasem robimy Screenshot ;) a czasem patrzę na obrazy zapierające mi dech w piersiach…z podziwu i radości. Jedno i drugie zobaczyć możecie na załączonym filmiku🤩   Czyż nie jest zachwycające tempo, w którym Tommi osiąga postępy? Nie zapomnijcie, co znaczy paraliż czterokończynowy…Niemożliwe staje się możliwe i to jest bardzo zachwycające! 
  To nie tylko jego silna wola, to też Wy z dobrymi myślami, z Waszymi wpłatami i z pozostającym uczuciem, że wierzycie w Niego ☀️

  Ściskamy
  D&T ❤️
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Kochani, uwaga- UPDATE😊

  Się dzieje. Św. Mikołaj roznosi dziś po świecie prezenty, to się napracuje…w przeciwieństwie do Tommiego, Mikołaj będzie od jutra odpoczywał. Żeby wytrwać w czymkolwiek, trzeba utrzymać rytm. Między zabiegami i ćwiczeniami pod okiem specjalistów, Tommi również ćwiczy samodzielnie każdego dnia, bez wyjątku! Wytrwale. Słowo „wytrwałość” brzmi tak, jakby znaczyło trwanie bez końca. Nie trwamy, żeby trwać. Wytrwałość jest tworzeniem a siła umysłu mocą. Zajrzyjcie do słownika co znaczy Tetraplegia a zaraz potem zajrzyjcie koniecznie na załączony  filmik🤩


  To trochę jak z „Przeminęło z wiatrem” - 38 razy zostało odrzucone zanim znalazło wydawcę. Poddać się to dla Tommiego żadna opcja, dla mnie też nie. On ćwiczy, a ja pisze do Was. 

  Nie jest łatwo, czasem boli bardzo ale Tommi nie narzeka ani przez chwilę, że ma w życiu pod górkę- w końcu zmierza na sam szczyt!
  Ściskamy D&T❤️

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Hej Kochani, uwaga,- UPDATE😊
  Na zrzutce świetne jest to, ze pieniądze można wypłacać w dowolnym momencie. Ułatwia to sprawę, bowiem Tommi może regularnie finansować godziny rehabilitacji. Regularność jest kluczowa. Ogromne podziękowania dla tych, którzy dorzucili już cegiełkę! Z cegieł powstaje cała budowla. Dzięki Wam rosną możliwości a wraz z nimi motywacja. Tommi ćwiczy, ćwiczy, ćwiczy a ja szukam, piszę, dzwonię, udostępniam…i motywuje go do dokumentowania zdjęciami i filmami tego co robi- a działa fantastycznie!!!
  image
  Już wkrótce nowe updates 😊
  Ściskamy wszystkich i każdego z osobna❤️D&T
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Chodzić boso po łące - czy wyobrażacie sobie, że to może być największym marzeniem?


Dobrzy Ludzie! Jestem Dagmara, wychowana w Polsce, od 22 lat moim domem są Niemcy. Szczęśliwa z moją małą rodziną mieszkam w Monachium. Tęsknota jest moim stałym towarzyszem, kilka najbliższych mojemu sercu osób musiałam zostawić w Polsce. Jedną z nich jest Tomasz Orłowski- nazywam go Tommi- mój największy Przyjaciel, moja Bratnia Dusza. Postaram się opowiedzieć krótko, choć mógłbym napisać całą powieść. Tommi jest jednym z najpiękniejszych ludzi, jacy istnieją.


Tommi przed 30.12.2015 - kreatywny, pracowity, mądry, pełny poczucia humoru, zdrowy człowiek. Zawodowo udało mu się realizować swoje największe pasje. Samochody. Związał się ze środowiskiem rajdowym. Serwisował auta i szkolił kierowców. Jako instruktor sportowych szkół jazdy i mentor młodych rajdowców spełniał marzenia swoje i swoich podopiecznych.

ufede4ac6ad31e23.jpeg Muzyka. Przez wiele lat sam stawał na scenie, by w końcu jako technik sceniczny, ekspert od nagłaśniania i oświetleń koncertów,- obsługiwać wszelkie imprezy muzyczne,- także dla Was. Prywatnie Tato i ogromny miłośnik przyrody.

mf56b11179aa70e6.jpeg Tommi po 30.12.2015 - kreatywny, pracowity, mądry, pełny poczucia humoru, sparaliżowany człowiek. W wyniku wypadku doznał złamania kręgosłupa szyjnego C6, C7 oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Nadal jest zależny od ludzi we wszystkich czynnościach życiowych, ale UWAGA- czuje swoje ciało, teraz musi je tylko poruszyć. Brzmi prosto…niestety nie jest. Rehabilitacja przynosi efekty, a Tommi nie traci ducha walki. Potrafi już samodzielnie siedzieć, obsługuje komputer, wypracował ruchy w rękach. Każdy odzyskany centymetr czucia to sukces. Żmudna i okupiona bólem praca wymaga nie tylko siły ducha, ale i dużych nakładów finansowych. Tommi nigdy się nie podda i ja też nie! Dlatego proszę Was o wsparcie. Rehabilitacja jest wielostronna, obecnie obejmuje fizjoterapię, osteopatię, akupunkturę, masaże, ćwiczenia krążeniowe z pionizatorem oraz trening na wózku. Regularność jest niezbędna. Koszty te sumują się do 8000 zł miesięcznie, co daje 100.000 zł rocznie.

qb7a0c8fc368af98.jpeg

cc7f9243447c122b.jpegCzy Wy też jesteście ciekawi, gdzie zobaczymy Tomka za rok? Wspierajcie, udostępniajcie, udostępniajcie i wspierajcie! Dziękuję! Będę z Wami na bieżąco☺️


Tommi będzie chodził boso po trawie❤️

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 207

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 475 zrzutek

i zebrali

836 336 519 zł

A ty na co dziś zbierasz?