Rehablitacja dla dwudziestoletniego Tomka ID: y43dur

Rehablitacja dla dwudziestoletniego Tomka ID: y43dur

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

26 014 zł z 30 000 zł

86%

26 014 zł

26 014 zł

z 30 000 zł

6 dni

6 dni

do końca

484

484

wspierających
86%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

 • Kochani wiele osób pyta czy Tomek dalej potrzebuje pomocy czy dalej można wplacac. Tak Tomek dalej potrzebuje pomocy i dalej kontynuuje rehablitacje... Rehablitacja jest mu potrzebna w jak największej ilości ale musimy ją ograniczyć z powodu braku pieniędzy... Tomek walczy od czerwca, nie opada z sił, wierzy mocno że będzie jeszcze lepiej. Już jest bo przecież do niedawna jeździł na wózku nie mógł sam jeść, musiał być zależny od kogoś. Dziś potrzebuje pomocy już w mniejszym stopniu... Kochani wspierajcie Nas chociażby 1 złotowka. Dzieki Wam mamy wiarę i nadzieje ze będzie dobrze ze damy rade i będzie tylko lepiej ????
  Czytaj więcej
 • Kochani, pamiętacie Tomka? Dla wszystkich, którzy pierwszy raz trafili na Jego historie- Tomek to 21 letni chłopak, który w lipcu 2018 roku uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku czego doznał ciężkiego uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Obraz kliniczny Pacjenta po operacji przedstawiał się jako niedowład czterokończynowy. Tomek stracił władze nad swoimi rękami i nogami, nie czuł ich, nie mógł nimi poruszać. Oddychał za Niego respirator. Funkcje mięśni szyi zastępował twardy kołnierz ortopedyczny. Takiego Tomka poznałam, kiedy przyszłam do Niego po raz pierwszy na terapie tuż po przyjęciu go do nas do PCRF w Krakowie. Miesiące ciężkiej pracy. Pracy u podstaw. Przyzwyczajanie układu ortostatycznego do biernego siadu, a następnie do coraz wyższych pozycji pod stała kontrola ciśnienia i saturacji. Terapia oddechowa mająca na celu odzwyczajenie od respiratora i usunięcie rurki tracheostomijnej. Pamietam jak Tomek pewnego razu przemówił do mnie pełnym głosem zamiast szeptem. Aż podskoczyłam z zaskoczenia! Tomek coraz efektywniej się wzmacniał, coraz dłużej wytrzymywał pionizację. Pracowaliśmy nad odtworzeniem chwytu funkcjonalnego. Spróbowaliśmy wysokiego balkonika, potem niższego, w końcu pierwsze kroki... Coraz więcej funkcji, coraz większa samodzielność. Tomek zaczął sam poruszać się na wózku aktywnym. Chodzić na coraz dłuższe dystanse, również po schodach. W końcu udało nam się zrealizować jego największe marzenie. Tomek wsiadł do samochodu, oczywiście pod kontrola, ale w roli kierowcy. Wymyślamy sposoby na to , by umożliwić mu samodzielna, bezpieczna jazdę, ponieważ jest to droga do maksymalnej możliwej samodzielności Tomka oraz na podjęcie przez Niego pracy. Mamy wciąż wiele do usprawnienia, walczymy z patologicznie wygórowanym napięciem mięśniowym w kończynach, ciagle pracujemy nad zwiększeniem czynnych zakresów ruchu, nad zmniejszeniem kompensacji, poprawa wzorców ruchowych, reedukacja chodu, trenujemy równowagę, chwyt. Jest dobrze, ale nadal ogrom rzeczy do zrobienia. Tomek mieszka już z powrotem we własnym domu, ale codziennie przyjeżdża ciężko z nami pracować. Terapia i dojazdy pochłaniają znaczne kwoty, ale nie ma innej drogi, nie możemy odpuścić tego co już mamy, a jak wiadomo- z układem nerwowym nie ma żartów- gdy przestaniemy pracować, Tomka czeka funkcjonalny regres. Bardzo proszę nie zapominajcie o Tomaszu! Jest młodym, fajnym chłopakiem u progu dorosłości, z planami na przyszłość i świetna narzeczoną, która cały czas go wspiera. Dorzućcie swoją cegiełkę do Jego sukcesu. Edycja 2.0. Pozdrawiam ciepło, Magda, terapeutka Tomka
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Mając 20 lat wydaje się człowiekowi, że jest niezniszczalny, że przed nim długie i szczęśliwe życie. Jeszcze nie tak dawno Tomek miał tyle marzeń i mógł czerpać z życia pełnymi garściami… Wszystko zmieniła chwila, ułamek sekundy, który pokazał, jak kruche jest życie. Teraz nie może wstać, sam iść do toalety, nie może nawet umyć zębów. To paradoks, że wszystko co umiemy, można stracić zaledwie w ciągu sekundy, a odzyskanie tego trwa latami… Wypadek zabrał Tomkowi zdrowie i samodzielność, a podarował ból, smutek i bezradność. Aby kiedykolwiek mógł odzyskać chociaż część życia sprzed wypadku, konieczna jest długa i żmudna rehabilitacja, ciężka i intensywna praca, systematyczne ćwiczenia i wola walki - tej na szczęście póki co nie brakuje. Niestety, taka rehabilitacja kosztuje po kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Robimy wszystko, co w naszej mocy, ale nie jesteśmy w stanie unieść wszystkich kosztów leczenia... Dzisiaj prosimy o pomoc dla Tomka - dajmy mu szansę, bo tak niewiele potrzeba do szczęścia, a każda złotówka przybliża do powrotu do zdrowia.

Tomek od lipca rehablituje się dzień w dzień. Stawia pierwsze kroki robi duże postępy. Aby mógł dalej walczyć o swoją sprawność potrzebne są pieniądze na rehablitacje i dojazdy, których już powoli brakuje. Bardzo proszę w imieniu swoim Tomka oraz jego bliskich o pomoc i wsparcie chociażby symboliczną złotówka.

Dziękujemy ❤️

y43dur-9343e042.png

Wpłacający484

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
700 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze24

 
2500 znaków
 • Mateusz

  Dzień dobry! Zapraszam do lidera rynku odszkodowawczego VOTUM S.A. Pomożemy uzyskać duże pieniądze, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu! Proszę o telefon pod nr 726 708 290.

 • SP
  Sylwia Przybylska

  Książka z licytacji

  35 zł
 • Kamil Lewandowski

  UWAGA! -------☛ TU CZEKA NA WAS ❤POZYTYWNA ZBIÓRKA❤ NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 ☚---------------- DOKUMENTUJĘ SWOJA ZBIÓRKĘ PARAGONAMI, BO CHCĘ POKAZAĆ SWOJĄ UCZCIWOŚĆ WOBEC WAS!!!!!!!!! ☺☼----------- ☺Idzie dobrze☺, bo już mamy na koncie 580 złotych i już 10 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM ❤LUDZI DOBREJ WOLI❤!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. ☺Na szczęście☺ mam ZAINTERESOWANIE ZBIÓRKĄ. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-)

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymam za was kciuki. Jestem waszą rówieśniczką i liczę na to, że jeszcze będziecie żyli w szczęściu i w zdrowiu.

  10 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jesteście cudowna para, a Ty przykładem dla wielu kobiet!! Wszytsko będzie dobrze!!! Trzymam za was kciuki :)

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

537 153 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?