id: y49xya

Białystok. Na zakup żywności i kompleksowe wsparcie uchodźców z Ukrainy!

Białystok. Na zakup żywności i kompleksowe wsparcie uchodźców z Ukrainy!

Nasi użytkownicy założyli 914 761 zrzutek i zebrali 879 544 625 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Z pomocą dobrych ludzi otworzyliśmy dom pomocy! Zamieszkały w nim samotne matki, m. in. z dziećmi wymagającymi opieki paliatywnej.


https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,28326511,bialystok-rodziny-z-ukrainy-takze-z-chorymi-dziecmi-zamieszkaly.html


https://poranny.pl/bialystok-dom-pomocy-uchodzcom-fundacji-dialog-oficjalnie-otwarty-wspiera-ukrainki-z-ciezko-chorymi-dziecmi-zdjecia/ar/c1-16258831


afcfcc0777e519d6.jpeg

Fot. wyborcza.pl Agnieszka Sadowska


NADAL POTRZEBUJEMY WSPARCIA!


Od czasu wybuchu wojny pomogliśmy już ponad 800 uchodźcom! Ponad 400 osób pozostaje pod stałą opieką Fundacji Dialog. Prowadzimy dom pomocy, kursy językowe, udostępniamy uchodźcom miejsca noclegowe i wspieramy białostockie rodziny, które przyjęły pod swój dach potrzebujących.


Codziennie otwarty jest nasz punkt pomocy przy ul. Węglowej. Niestety, nasze zapasy się kończą. Potrzebujemy żywności, leków, nowej odzieży. Potrzebujemy środków finansowych, by nadal nieść pomoc ludziom dotkniętym wojną. Nie chcemy, by potrzebujący odchodzili z naszego punktu pomocy głodni... Wspieraj nas!


Potrzebujemy Cię! Zdecydowaliśmy się kontynuować zrzutkę. Prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty.

-------------------

S O S dla UKRAINY! Potrzebujemy Twojego wsparcia!


Pod dach fundacji trafiły osoby z Ukrainy, uciekające przed wojną!!! Dostajemy coraz więcej telefonów z prośbą o pomoc. Stajemy przed obliczem kryzysu! Potrzeby mogą szybko przerosnąć nasze możliwości.


Nie możemy do tego dopuścić!


Fundacja Dialog zdecydowała o przyśpieszonym zakupie domu o dużej powierzchni, w którym czasowe schronienie jednocześnie znajdzie kilkadziesiąt potrzebujących Ukraińców. Przyjmiemy całe rodziny.


Zakup takiego domu, wyposażenie go i przeprowadzenie remontu pochłonie ponad MILION złotych!!!

Mamy tylko część pieniędzy, dlatego utworzyliśmy zbiórkę.


Zebrane środki zostaną przeznaczone na wielowymiarowe wsparcie osób, które znajdą się pod opieką fundacji zarówno w domu pomocy, jak też poza nim.Każda złotówka to gest solidarności z Ukrainą! Twoje wsparcie może zmienić los człowieka, który doświadczył rosyjskiej agresji. Jednocześnie przygotowujemy pełne zaplecze pomocy humanitarnej, która obejmie setki potrzebujących. Organizujemy żywność i środki higieny. Utworzyliśmy sieć specjalistów, którzy udzielą uchodźcom kompleksowego wsparcia, w tym prawnego i psychologicznego.


Jeśli sprawdzą się najgorsze scenariusze, grozi nam katastrofa humanitarna na wielką skalę. Polska nie ma przygotowanej infrastruktury, która pozwoliłaby na przyjęcie setek tysięcy uchodźców. Rola organizacji pozarządowych ma tutaj kluczowe znaczenie. Tak jak i czas.


Kim jesteśmy? Fundacja Dialog powstała z inspiracji chrześcijańskiej w 2001 roku. Naszą misją jest dialog wyrażający się w miłości do drugiego człowieka i przekształcający społeczeństwo we wspólnotę, w której poszanowane są prawa i godność człowieka. Działania fundacji skierowane są do wszystkich osób bez względu na wyznanie, narodowość czy światopogląd.


Od wielu lat wspieramy uchodźców. Prowadzimy Ośrodek Pobytu Tymczasowego, mieszkania wspierane i noclegownię. Jesteśmy największą tego typu organizacją w województwie podlaskim. Dziś największym wyzwaniem jest dla nas stworzenie jak największego zaplecza do pomocy Ukraińcom, której będą potrzebować dziś, jutro, za miesiąc i za rok. Kryzys wojenny ma długofalowe skutki i warto o tym pamiętać.


Zbiórkę prowadzimy równolegle na Facebooku. Można nas również wesprzeć bezpośrednim przelewem na konto:

Nr rachunku w SBR Bank:

PL 58 8769 0002 0156 1339 2000 0120

(darowiznę da się odliczyć od podatku)Lokalizacja

Białystok, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 72

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!