id: y49xya

Białystok. Na zakup żywności i kompleksowe wsparcie uchodźców z Ukrainy!

Białystok. Na zakup żywności i kompleksowe wsparcie uchodźców z Ukrainy!

Nasi użytkownicy założyli 1 177 585 zrzutek i zebrali 1 230 238 628 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aktualizacja. Z pomocą dobrych ludzi otworzyliśmy dom pomocy! Zamieszkały w nim samotne matki, m. in. z dziećmi wymagającymi opieki paliatywnej.


https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,28326511,bialystok-rodziny-z-ukrainy-takze-z-chorymi-dziecmi-zamieszkaly.html


https://poranny.pl/bialystok-dom-pomocy-uchodzcom-fundacji-dialog-oficjalnie-otwarty-wspiera-ukrainki-z-ciezko-chorymi-dziecmi-zdjecia/ar/c1-16258831


afcfcc0777e519d6.jpeg

Fot. wyborcza.pl Agnieszka Sadowska


NADAL POTRZEBUJEMY WSPARCIA!


Od czasu wybuchu wojny pomogliśmy już ponad 3, 5 tys. uchodźców! Są to głównie samotne matki z dziećmi i seniorzy, którzy uciekli przed wojną. Kilkaset osób pozostaje pod stałą opieką Fundacji Dialog. Prowadzimy dom pomocy, kursy językowe, udostępniamy uchodźcom miejsca noclegowe i wspieramy białostockie rodziny, które przyjęły pod swój dach potrzebujących.


Codziennie otwarty jest nasz punkt pomocy na dworcu PKP w Białymstoku. Tam udzielamy informacji i wydajemy żywność najbardziej potrzebującym. Niestety, nasze zapasy się kończą. Potrzebujemy żywności, leków, nowej odzieży. Potrzebujemy środków finansowych, by nadal nieść pomoc ludziom dotkniętym wojną.


Nie chcemy i nie możemy pozwolić, by potrzebujący odchodzili z naszego punktu pomocy głodni... Wspieraj nas!


Potrzebujemy Cię! Zdecydowaliśmy się kontynuować zrzutkę. Prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty.

-------------------

S O S dla UKRAINY! Potrzebujemy Twojego wsparcia!


Pod dach fundacji trafiły osoby z Ukrainy, uciekające przed wojną!!! Dostajemy coraz więcej telefonów z prośbą o pomoc. Stajemy przed obliczem kryzysu! Potrzeby mogą szybko przerosnąć nasze możliwości.


Nie możemy do tego dopuścić!


Fundacja Dialog zdecydowała o przyśpieszonym zakupie domu o dużej powierzchni, w którym czasowe schronienie jednocześnie znajdzie kilkadziesiąt potrzebujących Ukraińców. Przyjmiemy całe rodziny.


Zakup takiego domu, wyposażenie go i przeprowadzenie remontu pochłonie ponad MILION złotych!!!

Mamy tylko część pieniędzy, dlatego utworzyliśmy zbiórkę.


Zebrane środki zostaną przeznaczone na wielowymiarowe wsparcie osób, które znajdą się pod opieką fundacji zarówno w domu pomocy, jak też poza nim.Każda złotówka to gest solidarności z Ukrainą! Twoje wsparcie może zmienić los człowieka, który doświadczył rosyjskiej agresji. Jednocześnie przygotowujemy pełne zaplecze pomocy humanitarnej, która obejmie setki potrzebujących. Organizujemy żywność i środki higieny. Utworzyliśmy sieć specjalistów, którzy udzielą uchodźcom kompleksowego wsparcia, w tym prawnego i psychologicznego.


Jeśli sprawdzą się najgorsze scenariusze, grozi nam katastrofa humanitarna na wielką skalę. Polska nie ma przygotowanej infrastruktury, która pozwoliłaby na przyjęcie setek tysięcy uchodźców. Rola organizacji pozarządowych ma tutaj kluczowe znaczenie. Tak jak i czas.


Kim jesteśmy? Fundacja Dialog powstała z inspiracji chrześcijańskiej w 2001 roku. Naszą misją jest dialog wyrażający się w miłości do drugiego człowieka i przekształcający społeczeństwo we wspólnotę, w której poszanowane są prawa i godność człowieka. Działania fundacji skierowane są do wszystkich osób bez względu na wyznanie, narodowość czy światopogląd.


Od wielu lat wspieramy uchodźców. Prowadzimy Ośrodek Pobytu Tymczasowego, mieszkania wspierane i noclegownię. Jesteśmy największą tego typu organizacją w województwie podlaskim. Dziś największym wyzwaniem jest dla nas stworzenie jak największego zaplecza do pomocy Ukraińcom, której będą potrzebować dziś, jutro, za miesiąc i za rok. Kryzys wojenny ma długofalowe skutki i warto o tym pamiętać.


Zbiórkę prowadzimy równolegle na Facebooku. Można nas również wesprzeć bezpośrednim przelewem na konto:

Nr rachunku w SBR Bank:

PL 58 8769 0002 0156 1339 2000 0120

(darowiznę da się odliczyć od podatku)Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 76

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
TS
Tatiana Shestakovich
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
TY
Tymek
100 zł
PK
Piotr Klamka
50 zł
WO
Wieslaw Okolowicz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!