id: y5uzwa

Koper Pomaga - Pomagamy Ratować i jesteśmy w Ukrainie!

Koper Pomaga - Pomagamy Ratować i jesteśmy w Ukrainie!

Nasi użytkownicy założyli 1 168 205 zrzutek i zebrali 1 216 350 809 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jestem Karolina i nie jestem obojętna wojnie w Ukrainie. Nie godzę się na zabijanie ludności cywilnej, nie godzę się na niehumanitarne traktowanie terenów konfliktu zbrojnego. Nie umiem stać i patrzeć.

24 lutego 2022 wraz z przyjaciółmi założyłam nieformalną grupę "Koper Pomaga", której nazwę zaczerpnęliśmy z nieoficjalnego tytułowania I LO im. M. Kopernika w Łodzi. W maju br. zarejestrowaliśmy Fundacje Koper Pomaga. Jesteśmy zrzeszeniem ludzi dobrej woli z różnych organizacji pozarządowych, harcerzy i instruktorów ZHP, absolwentów i sympatyków I LO, którzy są zdeterminowani, aby nieść pomoc humanitarną Ukrainie. Od pierwszego dnia wojny zaangażowaliśmy wszystkie nasze zasoby, aby nieść pomoc. Nasze działania obejmują pomoc rzeczową, materialną, mieszkaniową, edukacyjną, medyczną itd. Angażujemy się w przesyłanie na teren działań wojennych pomocy humanitarnej i darów oraz organizujemy ewakuację ludności cywilnej z tych terenów.

Jednym z ważnych działań jest prowadzenie akcji Pomagamy Ratować! Prowadzimy zbiórkę funduszy na zakup środków opatrunkowych i wyposażenia oraz samochodu dla grup Ratowników Medycznych we Lwowie. Grupa ta pod kierownictwem Maryana Havryliva – który jest licencjonowanym instruktorem ratownictwa medycznego – szkoli we Lwowie osoby cywilne, duchowne, funkcjonariuszy służb miejskich i wolontariuszy z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach wojennych. Osoby te po kilkunastodniowym przeszkoleniu są gotowe do ratowania dzieci i cywili, często jeżdżą wraz z transportami ewakuacyjnymi jako obsługa medyczna w strefę działań wojennych. Zbieramy dla nich środki opatrunkowe, medyczne i wyposażenie typu apteczki, latarki, plecaki itd., aby oni mogli ratować innych. Zakup tych rzeczy jest niemożliwy w Ukrainie, często też trudny w Polsce. Poprzez szeroką sieć kontaktów udaje nam się zakupić certyfikowane środki medyczne, które są bezpieczne i na 100% zadziałają. Niestety za większość z tych rzeczy musimy zapłacić. Zakupione materiały są przekazywane bezpośrednio do ratowników naszym własnym transportem.

Nasze najnowsze działania to pomoc bezpośrednia w Ukrainie. Staramy się organizować transporty humanitarne na wschodnią linie frontu i docierać do ludzi którym bezpośrednią pomoc bytowa jest potrzebna. Za nami misje w Buczy i Charkowie. Wiemy, że Razem z Wami możemy więcej! 

Pilne potrzeby: żywność, środki higieniczne, chemia domowa, suplement dla seniorów, leki przeciwbólowe, opatrunki, agregaty prądotwórcze, męska bielizna, sprzęt taktyczny dla obrońców Ukrainy. 

Prosimy o kontakt w sprawie zakupu pomocy rzeczowej, a także prosimy o darowizny na rzecz akcji.

Choć w ten pośredni sposób możemy przyczynić się do ratowania ludzkiego życia!Wszystkie bieżące informacje o szkoleniach można śledzić na: https://www.facebook.com/koperpomaga

Karolina Nowicka-Tkaczyk 

503-142-224

[email protected]


https://www.facebook.com/100000011943994/videos/358996072756692/

https://www.facebook.com/100000011943994/videos/677950810287321/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

KK
Kasia
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MZ
Mat
50 zł
PP
Piór
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!