id: y5wzrz

Zbiórka funduszy na żywność dla cywili i żołnierzy UA

Zbiórka funduszy na żywność dla cywili i żołnierzy UA

Nasi użytkownicy założyli 937 301 zrzutek i zebrali 928 427 040 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy nieformalną grupą kobiet , której działania zawsze były skierowane na pomoc innym. Tak było już w listopadzie 2021 roku, kiedy zorganizowałyśmy zbiórkę dla uchodźców na granicy polsko-białoruskiej oraz osobom pozostającym w bezdomności i ubóstwie. Wsparcie ze strony mieszkańców Zgorzelca i okolic było niesamowite, zebrane dary pomogły wielu przetrwać zimę. Nie sadziłyśmy, że nasz punkt-sklep na ulicy Okrzei w Zgorzelcu, będzie też pierwszym punktem pomocy w mieście dla licznej grupy uchodźców z Ukrainy, którzy zaczęli szukać schronienia w Polsce po wybuchu wojny. Już 28 lutego 2022 roku nie tylko karmiłyśmy, ubierałyśmy ale jeszcze wysyłałyśmy transporty na Ukrainę, zaskoczyła nas skala pomocy i wsparcie jakie otrzymaliśmy od mieszkańców Zgorzelca, organizacji z Niemiec a także Francji. I tak praktycznie do sierpnia Dziewczyny z Okrzei pomagały: w znalezieniu mieszkania , pracy, wizycie u lekarza czy nauce języka polskiego.

We wrześniu przejęłyśmy od Starostwa magazyn, w którym znalazły się rzeczy przekazane przez Starostwo a także przewiezione dary z terenu miasta. I tak rozwinęłyśmy naszą pomoc, organizując więcej transportów na Ukrainę , ale wciąż też pomagając , tym którzy zostali w mieście i okolicy.

Zaczynając naszą pomoc miałyśmy hasło „Wojna nie jedzie na wakacje” i niestety nie pojechała teraz kiedy zbliża się zima a wojna wciąż trwa naszym hasłem jest „Przetrwać zimę” (link do artykułu) stąd też nasza nasza zbiórka. 

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 49

MS
Maria Sosna
100 zł
EM
Ewa Marcin Piwarscy
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AN
Ania
100 zł
OL
Olena Liubykovska
70 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!