id: y6nkbe

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA KENIJSKICH DZIECI

ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA KENIJSKICH DZIECI

Nasi użytkownicy założyli 1 189 542 zrzutki i zebrali 1 253 418 374 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka dotyczy pokrycia kosztów wysłania firmą kurierską DHL świątecznej paczki dla 35 kenijskich dzieci zamieszkujących region wioski Junju na północ od Mombasy. Link do fotogalerii naszych małych beneficjentów - https://photos.app.goo.gl/DgDqrkwdZ9HScy1N9


Dzieci, do których trafią dary są w wieku od 3 miesięcy do 18 lat. Kierujemy do nich około 80 kg odzieży, co przekłada się na około 900 sztuk (za przewóz wychodzi 2 zł za sztukę). Każde dziecko zostało dokładnie pomierzone przez naszego wolontariusza Mwinjabu, dzięki czemu otrzyma zgodny ze swoim rozmiarem zestaw ubiorów.

W paczce znajdować się będą przede wszystkim najpotrzebniejsze ubrania, czyli głównie koszulki, spodnie długie i krótkie, legginsy, cienkie bluzy i sweterki oraz sukienki. Najmłodsze dzieci otrzymają również bodziaki.

Zebranie tak wielkiej liczby odzieży używanej, ale w bardzo dobrym stanie i porządnej jakościowo, nie byłoby możliwe, gdyby nie ludzie dobrej woli, m.in. darczyńcy z grupy facebookowej Uwaga - śmieciarka jedzie oraz OLX.

mfc521f16b40d7b6.jpeg

Jest to trzecia nasza wysyłka w czasie pandemii. Dostawa dwóch wcześniejszych przyniosła innym dzieciom wiele radości.


u6ffa0502a843cab.jpeg

Oprócz wysyłek kurierskich staramy się również sami przewozić w bagażach tyle, na ile zezwalają przewoźnicy. Jednak zapotrzebowanie przekracza możliwości takiego transportu, dlatego część darów musimy dostarczać drogą "towarową".


Może ktoś zadać pytanie, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby przekazanie rodzinom tych dzieci pieniędzy, aby zakupiły im ubiory na miejscu? Tym osobom, które nie znają realiów wyjaśniamy. Tzw. chińszczyzna zalała również rynek kenijski, ale... Owszem są to rzeczy tanie, jednak niestety o wyjątkowo niskiej jakości, natomiast używane lepsze gatunkowo (w punktach second hand) są bardzo drogie, jeśli weźmie się pod uwagę przeciętne zarobki chociażby w sektorze turystyki (miesięczne wynagrodzenie to ok. 100 USD). Np. cena koszulki męskiej (t-shirt) to kilkanaście dolarów. Tak więc jeśli wysyłamy 900 sztuk różnych ubrań, to gdyby chcieć kupić takowe używane w Kenii, przy średniej cenie 10 USD za sztukę, wychodzi 9000 dolarów.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 26

 
Dane ukryte
200 zł
KZ
Lukasz J.
124 zł
 
Dane ukryte
120 zł
AH
Artur Helman
100 zł
BD
Beata Domaszewicz
100 zł
KL
Kasia
51 zł
BK
Beata Kosińska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!