Żeby godnie przeżyć starość ID: y6va3h

17 350 zł z 40 000 zł

43%

17 350 zł

z 40 000 zł

8 dni

do końca

265

wspierających
43%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Lipnica Wielka to miejscowość położona w gminie Korzenna. To tutaj w jednym z domów od kilkunastu lat czas się zatrzymał, nastała pustka i głucha cisza. Wydaje się, że zadomowiły się samotność, choroba i bieda, które nie chcą stąd wyjść. Czas je zatrzymać, żeby godnie przeżyć starość!

y6va3h-6dcc11a6.png

SAMOTNOŚĆ! To moment kiedy zmarli rodzice Pana Mariana Zająca - 73-letniego rolnika. Od tego momentu mieszka sam radząc sobie w gospodarstwie, z którego się utrzymuje. Chowa świnie i krowy. Pole to całe jego życie i powód, dla którego widzi sens, aby budzić się rano. Wszystkie prace wykonuje sam co nie jest proste dla starszego człowieka. Nie posiada żadnych maszyn, jedyną pomocą jest dla niego koń.

y6va3h-2dcf1ca2.png

CHOROBA! Z każdym rokiem jest jednak coraz gorzej. Pan Marian ma chorą przepuklinę, która wymaga natychmiastowej operacji. Dokuczają mu również obolałe odciski na stopach, które również wymagają leczenia. Z tego powodu nie zawsze jest zdolny do wykonywania wszystkich prac na roli.

y6va3h-6c8ccfd9.png

BIEDA! Niewielka renta oraz dochody z gospodarstwa nie zawsze wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Warunki w jakich mieszka Pan Marian są fatalne. Dom praktycznie się rozpada. Najgorzej jest przetrwać zimę, gdyż w ścianach są dziury i jest ogromna pleśń. Ciężko, a wręcz niebezpiecznie jest też nagrzać pomieszczenia, gdyż po zapaleniu pieca pokój zadymia się. W budynku jest tylko zimna woda, która w okresie niskich temperatur zamarza i trzeba wybrać się po nią do rzeki. Po podłodze ciężko się chodzi, gdyż jest spękana i w niektórych miejscach zapada się. Drzwi odpadają, a okna kruszą się.

y6va3h-f9f990e8.png

Chcemy przerwać ten stan rzeczy i pozwolić Panu Marianowi godnie przeżyć starość. Z pieniędzy zebranych na zrzutce chcemy wyremontować część pomieszczeń w domu Pana Mariana. Planujemy przystosować do użytku jeden pokój, kuchnię oraz stworzyć łazienkę, której Pan Marian nigdy nie posiadał. Chcemy, aby w tym dom pierwszy raz z kranu popłynęła ciepła woda, a Pan Marian wypoczął w ciepłym pokoju. W ramach remontu dokonane będą prace elektryczne, kominiarskie, ogólnobudowlane oraz wykończeniowe. Całkowity koszt tej inwestycji to 40 tys. zł. Wierzymy, że dzięki dobrym ludziom, uda się nam pomóc Panu Marianowi. Jego nowe, lepsze jutro jest w rękach każdego z nas. Każda złotówka się liczy.

Więcej przeczytasz na Portalu Sadeczanin.info

y6va3h-4745b379.png

Aktualności7

  • Portal Sądeczanin, z którym współpracujemy znów napisał o naszej zrzutce: https://sadeczanin.info/wiadomosci/czy-uda-sie-wyremontowac-dom-schorowanego-mezczyzny-wszystko-w-waszych-rekach

  • https://sadeczanin.info/wiadomosci/czy-uda-sie-wyremontowac-dom-schorowanego-mezczyzny-wszystko-w-waszych-rekach

  • https://sadeczanin.info/telewizja-rozmaitosci/znany-gwiazdor-zacheca-do-pomocy-panu-marianowi-kazdy-moze-sie-przylaczyc

  • Zobacz więcej

Wpłacający265

 
Dane ukryte
100 zł
J
Jola
20 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
3 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł
U
Urszula Czoch
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
LB
Luiza Berezecka
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

436 964 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?