#wyPAD2020 ID: y6ytpg

#wyPAD2020 ID: y6ytpg

1 981 zł z 10 000 zł

19%

1 981 zł

1 981 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2020r

41

41

wspierających
19%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Podczas kampanii wyborcze na Prezydenta RP chcemy zwiększyć frekwencję wśród demokratów, uświadomić znaczenie wyborów dla demokracji.

Opracowaliśmy wielkopowierzchniowe BANERY, spoty na TELEBIMY i PLAKATY - chcemy nimi „zawiesić Polskę”, dotrzeć do małych miejscowości i wsi.

Na ten cel potrzebujemy finansowego wsparcia. Jeśli nie możesz wesprzeć nas własną pracą i poświęceniem, prosimy: wesprzyj „groszem”.


Polacy kochają Wolność ponad wszystko. Walczyli o nią na frontach całego świata pod hasłami: „Za wolność naszą i waszą”. Kiedy po II wojnie światowej los zgotował nam okupację sowiecką ( ZSRR ), nie złożyliśmy broni, ale założyliśmy „Solidarność” i tak długo biliśmy się o prawa obywatelskie i demokrację, póki nie padły mury komunistycznej władzy. Z całą pewnością wiatr swobody powiał z Polski na całą Europę wschodnią i środkową, aż przewrócił Mur Berliński i ostatecznie uwolnił państwa okupowane przez Rosję spod jej dominacji. Od 1989 roku rozpoczęliśmy budowanie demokratycznego państwa prawa i gospodarki rynkowej. Dokonał się w naszej ojczyźnie niezwykły skok cywilizacyjny i wstąpiliśmy do grona państw cywilizacji zachodniej.

Niestety, w 2015 roku, w demokratycznych wyborach, ale przy użyciu kłamstw, manipulacji, oszczerstw

i agresywnej propagandy, władzę w Polsce zdobyła koalicja partii prawicowych i od pięciu lat metodyczne i konsekwentnie niszczy instytucje demokratycznego państwa i odbiera obywatelom przynależne w demokratycznym kraju prawa obywatelskie.

W niezgodzie na to powstało wiele społecznych ruchów, organizacji i inicjatyw, których celem jest ocalenie zapisanych w polskiej konstytucji zasad ustrojowych i obrona liberalnej demokracji. Tak powstał Komitet Obrony Demokracji (KOD). Nasi członkowie, sympatycy i aktywiści od niemal pięciu lat protestują na ulicach miast i miasteczek, organizują spotkania edukacyjne z wybitnymi autorytetami świata polityki, nauki, kultury i sztuki, drukują ulotki, plakaty, materiały wyborcze, banery, wspierają opozycyjne partie polityczne, uczestniczą w obywatelskiej kontroli wyborów… itd., itd., itd. Wszystko kosztem naszego czasu, pracy, wysiłku, zdrowia… ale też pieniędzy. Niestety, środki finansowe nie biorą się z niewyczerpalnego źródła, ale z naszych dobrowolnych składek i darowizn, a one mają swoje granice.

Wpłacający41

DP
Dorota Pastusiak
1 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
K
Katarzyna Witek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 501 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?