id: y89vyd

POMÓŻ NASZYM PODOPIECZNYM PRZETRWAĆ DZIECIŃSTWO

POMÓŻ NASZYM PODOPIECZNYM PRZETRWAĆ DZIECIŃSTWO

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
40 610 zł 
z 50 000 zł
81%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Mam na imię Agata Mwende. Kiedy przeszło pięć lat temu powiedziałam dzieciom z upadającego kenijskiego domu dziecka „Tak, będę z wami. I przywiozę pomoc…” wiedziałam, że znajdą się na świecie ludzie, którzy zechcą nas wesprzeć - wkrótce razem z nimi założyłam Fundację Moyo4children.

f4123fa82d4abf2f.jpeg Dlaczego prosimy o pomoc? Bo chcemy dzieciom, które opuściły dom w poszukiwaniu bezpieczeństwa z dala od przemocy, przywrócić dzieciństwo. Bo ratujemy dzieci, które straciły najbliższych i znalazły się bez opieki. Bo bez wsparcia wielu z Was nie damy rady im pomóc.

w84c8e9b52fb82e9.jpegRazem z kilkoma osobami, które oddały swój czas, pieniądze i serce i odwiedziły dzieci osobiście oraz z wieloma darczyńcami, którzy nas wsparli materialnie, zdołaliśmy utrzymać podopiecznych w zdrowiu fizycznym i psychicznym, a ośrodek zyskał konkretną rzeczową pomoc. Od zakupu prostych sprzętów jak łóżka czy materace, po rozwój polegający na doprowadzeniu wody i stworzeniu umywalni, budowie latryn czy instalacji paneli słonecznych umożliwiających codzienne oświetlenie pomieszczeń.


Dzięki adopcji na odległość dzieci uzyskały możliwość pobierania nauki w szkołach, które w Kenii są płatne. Niestety pandemia zabrała dzieciom dostęp do szkół. Zaprosiliśmy więc nauczycieli do domu dziecka (nie było to takie łatwe), co oczywiście zwiększyło koszty nauczania.

Zajrzyj na nasze lekcje!

l251ed6f68d2f70a.jpeg

Najważniejsze wyzwanie jakie obecnie przed nami, to wyżywienie dzieci. Staramy się być w jak największym stopniu samowystarczalni, ale oczywiście nie jest to w stu procentach możliwe.

W tym roku dostaliśmy możliwość upraw na wydzierżawionej działce, a nasze dwie miejscowe wolontariuszki posiały tam fasolę i kukurydzę. Chcemy uprawiać też inne warzywa, posadzić bananowce. Dzięki Filipowi i Marcie z Poznania, którzy podzielili się z dziećmi swoim prezentem ślubnym, stało się możliwe obsianie pierwszych trzech akrów.

Obejrzyjcie filmik jak starsze dzieci osobiście doglądają tych upraw - tutaj


W przyszłości konieczne też będzie ogrodzenie działki aby zapobiec przedwczesnemu spożyciu lub zadeptaniu przez nieproszonych ...czworonożnych gości. Utrzymanie tej plantacji, która da nam wyżywienie na kolejny sezon, to nasz najważniejszy cel. Poza tym czeka nas jeszcze m.in. naprawa dachu i instalacji wodnej oraz postawienie na nogi starego pickupa, który jest naszym jedynym środkiem transportu.

Tak więc zadań i kosztów przed nami co nie miara. Wiemy już, że bez dodatkowego wsparcia finansowego nie damy rady sprostać przyszłorocznym wyzwaniom. Szacujemy, że dodatkowa potrzebna kwota to ok.1500 tys. kenijskich szylingów czyli ok. 51000 zł, co przy 38 wychowankach oznacza dodatkowe 111zł miesięcznie na dziecko.

s77b4f462e371129.jpegJeśli poczuliście, że temat pomocy dzieciom z tego regionu świata jest Wam bliski i chcielibyście wspólnie z nami wspierać dzieci z domu dziecka w kenijskiej wiosce Kathonzweni, a nie nadwyręży to w jakiś sposób Waszego budżetu, to zapraszamy do użycia przycisku WPŁAĆ na zrzutkę.


Każda najmniejsza wpłata uczyni dla nas wielką zmianę.

Wszystkim pomagającym dziękujemy całym MOYO! (moyo w suahili znaczy serce)

Dla części wpłacających przygotowaliśmy upominki. Teraz wspierający po wybraniu nagrody może wpłacić kwotę przypisaną do nagrody lub dowolną, wyższą kwotę! 


Wejdź, zaprzyjaźnij się z nami ☺

t0b85ce0624005cd.jpegp.s. 100% zebranych środków przeznaczymy na utrzymanie ośrodka. I co ważne - o ile my tutaj w Polsce, nie pobieramy za nasze działania żadnego wynagrodzenia, to oczywiste jest, że musimy wspomóc nasze kenijskie wolontariuszki Acsah i Mercy, które zdecydowały zastąpić dzieciom najbliższych i zamieszkać z nimi na stałe, tym samym tracąc możliwości zarobku gdzie indziej.

le636987e5962858.png http://moyo4children.eu/


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 522

DO
Debra oShea
 
Dane ukryte
20 zł
MF
Danuta Frąckowiak
BP
Beata
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
101 zł
AK
Anna K-r
MF
Danuty Frąckowiak
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 62

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 100 zł i więcej
Pocztówka od Dzieci!

W podziękowaniu za Twoją wpłatę w kwocie minimum 100 zł, otrzymasz drogi Darczyńco pocztówkę

z pozdrowieniami od naszych Podopiecznych.

Pamiętaj proszę, aby przy dokonywaniu wpłaty podać w wiadomości do organizatora adres, na który mamy wysłać pocztówkę.

Ze względu na to, że obecnie listy z Kenii do Polski nie docierają, pocztówki przywieziemy z Afryki osobiście, a wysyłane do Was zostaną pocztą krajową jesienią 2021r.

rozwiń

wybrano 15 razy

Wpłać 300 zł i więcej
Fundacyjny T-shirt!

Wpłata 300 zł i więcej to ogromna hojność z Twojej strony. Zostajesz prawdziwym mecenasem Moyo, a my obdarowujemy Cię koszulką t-shirt z logo naszej fundacji na piersi.

Pamiętaj proszę, aby przy dokonywaniu wpłaty podać w wiadomości do organizatora adres, na który mamy wysłać koszulkę oraz jej rozmiar.

Koszulki, których fundatorem jest elbląska firma „Barwy – haft i nadruk”, wysyłane zostaną do Was po zakończeniu zrzutki.

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 27 z 30)

Nasi użytkownicy założyli

865 619 zrzutek

i zebrali

767 535 613 zł

A ty na co dziś zbierasz?