Aktualności2

 • Stocznia w Nowej Soli to miejsce, o którym myślimy już od dłuższego czasu. Rozmowy z zarządem stoczni rozpoczęliśmy 2 lata temu, udało nam się wtedy oczacować wstępny koszt całej operacji remontowej naszej barki ANY. Wraz z projektem Laboratorium Rejs przeprowadzanym dotychczas na wynajętych jednostkach i z załogą Statku Kultury mamy nadzieję pod koniec lipca dotrzeć do Nowej Soli i postawić ANĘ w basenie portowym. Wierzymy, że remont Statku Kultury dojdzie do skutku jeszcze w tym roku i w kolejnych latach wszystkie nasze wydarzenia będą się odbywały na pokładzie wyremontowanej ANY. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i przypominamy, że zbiórka nadal trwa.


  Czytaj więcej
 • Kochani/Kochane! Zaczynamy cykl, którego treścią będą pytania związane z ważną warstwą naszego życia, która nie ma smaku, nie ma kształtu, której nie możemy dotknąć ani schować do garażu, ale która czyni nas ludźmi. Zastanawiamy się jak ona się ma. Zapraszamy na krótką zapowiedź - cykl otwiera Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy.


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Statek Kultury jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski - to dom kultury na wodzie. Stacjonuje na Odrze, w malowniczym porcie w Cigacicach, miejscowości oddalonej 10 km od Zielonej Góry (woj. lubuskie). Zbieramy pieniądze na remont dennicy, czyli dna Statku, bo chcemy uratować go przed zatonięciem. Niestety Statek zaatakowała rdza, a naprawa możliwa jest wyłącznie w stoczni i kosztuje około 60.000 zł. Prosimy was o wsparcie, bo kultura tonie.

Obraz może zawierać: niebo, na zewnątrz, woda i przyroda


Od siedmiu lat, dzięki Statkowi Kultury, docieramy do mieszkańców niewielkich miejscowości i prowadzimy dla nich warsztaty z różnych dziedzin sztuki. Organizujemy także pokazy filmów, koncerty i inne wydarzenia, na których zawsze mamy pełną widownię. Działamy w obszarze edukacji kulturalnej i dopływamy tam, gdzie nie ma kin, muzeów, teatrów i galerii sztuki - za to Statek Kultury oferuje młodzieży, dzieciom, a także dorosłym udział w kulturze i zajęcia, które rozwijają kreatywność. Główną dziedziną, którą się zajmujemy jest film dokumentalny - uczymy naszych warsztatowiczów technik filmowych. Nowe umiejętności, które zdobywają na naszych warsztatach, mogą być początkiem własnej twórczości, a na pewno otwierają i zachęcają do działania w swojej lokalnej społeczności.


p8ba70637861fbc8.jpeg


Kolejnym terenem naszych działań jest ekologia. Gęsta sieć wód śródlądowych to krwiobieg naszego kraju. Tętni on dzikim i bujnym życiem. Chcemy pokazać, że szacunek do natury i życie blisko niej jest ogromną wartością - takie właśnie życie często prowadzą mieszkańcy wsi i miasteczek, które odwiedzamy. Chcemy się od nich uczyć i umożliwić im pokazanie w filmach warsztatowych kawałka swojego świata.


m991c8c6debb1753.jpeg

Statek Kultury w liczbach to:


 • 7 edycji warsztatów filmu dokumentalnego, w których wzięło udział ponad 300 młodych warsztatowiczów. Stworzyli oni ponad 90 etiud dokumentalnych
 • odwiedziny w ponad 30 miejscowościach, seanse naszego Kina Rzecznego obejrzane przez ponad 5000 osób
 • 4 festiwale muzyczne, dziesiątki koncertów, wykładów, seansów filmowych, wystaw, rekonstrukcji etnograficznych i spektakli teatralnych
 • plan filmowy 2 teledysków i miejsce nagrań 3 płyt muzycznych


mba8c465b6659d29.jpeg

ZAŁOGA

pbb36cf42bd131b9.jpegZ waszą pomocą uratujemy nasz dom kultury i będziemy działać dalej!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 15 zł i więcej
  Pocztówka z rejsu

  Pocztówka wysłana z rejsu. Rysunek autorstwa Wiktora Gorazdowskiego

  rozwiń

  wybrano 9 razy (pozostało 491 z 500)

  Wybieram
  Wpłać 30 zł i więcej
  Breloczek

  Wyjątkowy breloczek tworzony w łonie rzeki z kotewki – wodnego orzecha

  rozwiń

  wybrano 23 razy (pozostało 77 z 100)

  Wybieram
  Wpłać 40 zł i więcej
  Uczta dla pszczół

  Uczta dla pszczół - mieszanka nasion kwiatów miododajnych. 1 zestaw to 150 g nasion, 38 gatunków, wystarczy na 25 metrów kwadratowych łączki. Kwiaty można wysiać już w kwietniu, będą w Twoim ogrodzie aż do pierwszych przymrozków, w kolejnym roku też zakwitną. nie zliczy nikt ile pszczół będzie miało z tego uciechę.


   Twój ogród wzbogacą: anyż, chaber bławatek, cynia, czarnuszka, cząber, dimorfoteki, facelie, gilia, godecja, dzierotka, lny, lepnica, lnica, maki, malkolmia, miłek, mydlnica, goździk, nachyłęk, nagietek, kosmos, ostróżka, porcelanki, powój, pozłotka, maczek kalifornijski, rezeda, słonecznik, smagliczka nadmorska, suchlin, szałwia, ślazówka, ubiorki i wieczornik... coż za niezwykłe imiona


  Zestaw przygotowany przez Annę Kobyłkę - lubuską Siostrę Rzeki


  rozwiń

  wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2020

  Wybieram
  Wpłać 50 zł i więcej
  Life is somewhere else - płyta CD z autografem Daniela Spaleniaka


  Mamy dla Was 5 płyt CD a autografem artysty.

  

  Life Is Somewhere Else – trzeci album Daniela Spaleniaka, wydany 16 marca 2018 przez wytwórnię Antena Krzyku[1]. Nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii «Album Roku Blues / Country»[2].


  O Danielu Splaeniaku i jego muzyce culture.pl pisze tak:

  "Sugestywna, mroczna muzyka Daniela Spaleniaka inspiruje twórców amerykańskich seriali, którzy ustawiają się w kolejce po kolejne utwory. Pochodzący z Kalisza artysta śpiewa po angielsku magnetycznym niskim głosem i gra na gitarze, a oprócz talentu do bluesa i folku ma sporo luzu charakterystycznego dla sceny alternatywnej"
  rozwiń

  wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

  przewidywana dostawa: 30 listopada, 2020

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Spływ kajakowy starorzeczem Warty i Odry

  Płynąc spokojnie z nurtem rzeki możemy delektować się walorami przyrodniczymi Parku Narodowego „Ujście Warty”. Opiekunem trasy jest Stowarzyszenie Kostrzyński Klub Sportów Wodnych. Spływ obejmuje 11-kilometrową trasę i trwa od 2 do 4 godzin.

  rozwiń

  wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

  Wybieram
  Wpłać 150 zł i więcej
  Mieszanka ziół

  Unikalna mieszanka ziół od stowarzyszenia Entropia. Zioła zbierane w filozofii głębokiej ekologii z selektywnie wybranych stanowisk, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

  Wybieram
  Wpłać 200 zł i więcej
  Obserwacje przyrodnicze w Ujściu Warty

  dwugodzinny spacer z przewodnikiem z Biura Turystyki Przyrodniczej DUDEK w Słońsku we wcześniej uzgodnionym terminie. Najpewniejsze są tu ptaki, zawsze będzie można na jakieś popatrzeć, albo na lęgowe, albo na migrujące, albo na zimujące – gęsi, kaczki, bieliki, zimorodki i wiele, wiele innych. Oferta dostępna do końca 2020, w każdej porze roku jest ciekawie. https://www.hoopoe.com.pl/pobyt

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

  przewidywana dostawa: 8 stycznia, 2020

  Wybieram
  Wpłać 250 zł i więcej
  Fotografie w ramach

  Limitowana edycja fotografii wykonanych podczas projektów realizowanych na polskich rzekach, w formacie 30 x 20 cm - każda praca w w serii 5 sztuk. Do wyboru jest sześć różnych fotografii. Prosimy o wysłanie wiadomości mailowej na adres: [email protected] Prześlemy wszystkie 6 propozycji. Autorem zdjęć jest Piotr Wręga, fotograf od lat związany z projektem Laboratorium Rejs i z innymi inicjatywami Statku Kultury.

  www.piotrwrega.com  rozwiń

  wybrano 5 razy (pozostało 25 z 30)

  Wybieram
  Wpłać 250 zł i więcej
  Dźwiękowy Rejs z Michałem Zygmuntem

  Zapraszamy na niezwykły 4-godzinny Dźwiękowy Rejs po Odrze podczas którego zaprezentowane zostanie słuchowisko Michała Zygmunta. W trakcie tego kameralnego rejsu będzie można wsłuchać się w dźwięki nadchodzącej jesieni. Rejs przeznaczony jest dla 6 osób (minimum 4).


  Michał Zygmunt – gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Zbiera pojedyncze dźwięki i wykorzystuje w muzyce równorzędnie obok gitar i innych instrumentów. Chętnie sampluje z archiwalnych nagrań i przy ich pomocy ożywia duchy z przeszłości. Ciekawą cechą twórczości jest eklektyczne połączenie najlepszych cech różnych gatunków muzyki, „wsiowych” i światowych, awangardy z tradycją. Jest autorem 11 płyt, które nagrał zarówno solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami w najlepszych studiach nagrań. Doceniony przez słuchaczy w Polsce i za granicą. Autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury (albumy Dzikie Rzeki, Harmonia Natury dla WWF Polska) Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen. Jest współautorem Festiwalu Punkt Eklektik Session, który połączył dwa innowacyjne, europejskie festiwale i wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń muzycznych. Pomysłodawca serii Odra Guitars- instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk. Laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, doceniony za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.

  rozwiń

  (pozostało 6 z 6)

  przewidywana dostawa: 31 października, 2020

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  "Droga na Pardubice" - litografia Mariusza Kaczmarka

  Mariusz Kaczmarek - artysta pochodzący z Kostrzyna nad Odrą wspiera Statek Kultury wpisując swoją litografię "Droga na Pardubice" na listę nagród.

  Kto pierwszy ten lepszy.


  Informacje o artyście:

  Studiował w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Związany z grupą Pławna 9. Uprawia malarstwo, grafikę (litografia), rysunek, ceramikę, plakat. Prowadzi otwartą pracownię sztuk plastycznych "Meszuge" w Kostrzynie nad Odrą. Organizator pleneru litograficznego "Kamień na kamieniu". Wystawy m.in.: 2011 - Galeria kunstverein -Schwedt /Niemcy/; 2011 - Klub Myśli Twórczej "Lamus" Gorzów wlkp; 2010 - Galeria Dacco - Kostrzyn nad Odrą; 2009 - Galeria Republique - Saint-Dizier ( Francja).

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  przewidywana dostawa: 30 listopada, 2020

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Surprise book box

  Niespodzianka: zestaw odpowiednio dobranych nowych wydawnictw - beletrystyka, reportaż, nauki społeczne, komiks 

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  Dwudniowe warsztaty bębniarskie

  Weekendowe intensywne warsztaty gry na djembie afrykańskiej. Spotkanie odbywa się w Cigacicach, w mongolskiej jurcie. Nocleg w pokojach agroturystyki. Warsztaty zaczynają się w sobotę od godz. 11:00 i składają się z pięciu odsłon po 2 godziny. Podczas warsztatu można nauczyć się uderzeń trzech rytmów, historii i tradycji związanej z muzyką afrykańską. Wyżywienie we własnym zakresie.

  rozwiń

  (pozostało 10 z 10)

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  Dwudniowy rejs po Odrze

  Wypłynięcie z Cigacic drewnianym galarem prosto w dzikie serce odrzańskich lasów. Podczas rejsu zaplanowane są zejścia na ląd z ornitologiem, eksploracja zapomnianych starorzeczy, nocleg pod namiotem, ognisko na rzecznej plaży w towarzystwie bobrów i wielkiego rozgwieżdżonego nieba.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 19 z 20)

  Wybieram
  Wpłać 20000 zł i więcej
  Nadanie imienia statkowi

  Zostań matką chrzestną/ojcem chrzestnym Statku Kultury podczas uroczystej ceremonii wodowania, po zakończonej wymianie poszycia w stoczni rzecznej w Nowej Soli na jesieni 2020 roku. Poza umieszczeniem Twojego imienia na burcie statku, przysługiwać Ci będzie również przywilej darmowego rejsu na Statku Kultury. 

  fot. M. Wróblewski ze zbiorów FOMT

  rozwiń

  (pozostało 1 z 1)

  Wybieram
  Wpłać 70 zł i więcej
  Płyta kakofoNIKT & Chór Pogłosy - "Wyraj"

  Zespół kakofoNIKT od trzynastu lat porusza się na styku takich taktyk jak free improvisation, noise, industrial, field recording, tzw. muzyki konkretnej czy elektronicznej, instalacji i działań audiowizualnych oraz performatywnych. W niebywale szeroki zakres instrumentarium wchodzą na równych prawach śmieci, zabawki, przedmioty codziennego użytku, tradycyjne instrumenty, czy skomplikowane systemy elektroniczne. kakofoNICZYJ duch nie boi się wszelakich eksperymentów, występów w najdziwniejszych do pomyślenia formach i przestrzeniach, wycieczek w stronę wszelkiej awangardy i tradycji: muzyki teatralnej, rapu, elektronicznej orkiestry, opery improwizowanej, radykalnego performance, psychodelicznego rocka czy wielogodzinnych sesji medytacyjnych na granicy śnienia – zachowując w tych meandrach unikalną, wewnętrzną nić porozumienia i wypracowany przez lata styl.


  Tym razem, dzięki interwencji festiwalu Sonus ex Machina, w listopadzie 2018 roku kakofoNIKT spotkał się z liczącym kilkadziesiąt osób Chórem Pogłosy, działającym od 1996 roku, a od 2016 roku starającym się eksplorować niekonwencjonalne rejony pod dyrygenturą poszukującej i niezwykle żywiołowej i charyzmatycznej Joanny Sykulskiej (wcześniej dyrygentki Chóru Czarownic) – by pracować wspólnie nad nowym elektryzującym projektem, łączącym mitologię słowiańską, ludową rytualność, średniowieczne i renesansowe tradycje chóralne, wglądy botaniczne, historyczne i psychonautyczne w sferę rodzimej flory i mykoflory psychoaktywnej oraz sonorystyczne, eksperymentalne, ale też folkowe techniki muzyczne. Bazowy szkielet muzyczny oparty został na fundamentach harmonicznych kompozytorów takich jak Guillaume de Machaut, Giovanni Pierluigi da Palestrina czy Wacław z Szamotuł, na nowo opracowanych i przełożonych na środki muzyki elektronicznej przez Patryka Lichotę. Ten szkielet jest punktem wyjścia dla przeróżnych poszukiwań dźwiękowych, właściwych dla awangardowych ruchów XX wieku. Warstwa tekstowa, stworzona przez Michała Jońca, w której w równie eksperymentalny sposób porusza się chór, to niezwykłe, specjalnie dla tego projektu napisane wiersze, balansujące na granicy prasłowiańskich zaświatów, psychodelicznych doświadczeń i poezji abstrakcyjnej. Brzmienie zespołu (w składzie: Hubert Wińczyk, Patryk Lichota i Michał Joniec), dzięki zaproszeniu do współpracy muzykantki Dominiki Szelążek, zostało wzbogacone o tradycyjne wiejskie instrumentarium; projekt ponadto rozbudowywuje występy o performatywne, quasi-rytualne elementy.


  Projekt zajął pierwsze miejsce w konkursie folkowego festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2019 (dodatkowo Michał Joniec uzyskał nagrodę Złote Gęśle dla najlepszego muzyka konkursu za „przecieranie nowych ścieżek sztuki perkusyjnej”). Płyta projektu „Wyraj” ukaże się nakładem wydawnictwa Requiem Records do końca roku 2020 - egzemplarze przeznaczone na nagrody są przedpremierowymi unikatami.


  rozwiń

  wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

  Wpłać 80 zł i więcej
  Fotografia „bez tytułu”

  Format pracy z ramką: 32,5 x 32,5cm, bez ramki 20 x 20cm

  Autorka: Kasia Waligórska, malarka, fotografka, realizatorka autorskich filmów i edukatorka, po poznańskim ASP. Od 8 lat związana z projektem „Laboratorium Rejs” w czasie którego prowadzi warsztaty filmowe.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 100 zł i więcej
  Bilet do Filharmonii Zielonogórskiej - muzyka z filmów Walta Disneya

  Bilet na koncert muzyki filmowej Walta Disneya w wykonaniu filharmoników zielonogórskich oraz dwojga profesjonalnych wokalistów. Bilet obejmuje osobę dorosłą z dzieckiem. Koncert odbędzie się 27.09.2020, o godz. 16.00, w Filharmonii Zielonogórskiej.

  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 100 zł i więcej
  Obiad w magicznej przystani Przystań Tu

  Jest to niezwykła przystań, w której pojawiają się artyści i wybitni smakosze. Jest to miejsce, gdzie leje się najlepsze wino, wspaniały cydr, a wszystko to opakowane z niezwykłe krajobrazy w sąsiedztwie leniwie kroczącej rzeki. Obiad obejmuje dwa dania i deser.

  rozwiń

  wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

  Wpłać 100 zł i więcej
  Zajęcia wprowadzające do gry na bliskowschodnich bębnach obręczowych

  czas trwania: 2,5 h; miejsce: Poznań lub Berlin


  To spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować gry na tym instrumencie i dowiedzieć się o nim więcej. Zajmiemy się techniką gry według podejścia Zohara Fresco, rozwojem rozumienia i czucia rytmu.


  PROGRAM WARSZTATÓW:


  - wprowadzenie w technikę Zohara Fresco na bęben obręczowy w stylu "kolanowym"


  - techniki angażujące głos i ciało - oparte na technice indyjskiej wokalizacji rytmicznej i pracy ze świadomością ciała.

  Metody te stanowią dobre narzędzia do pogłębiania poczucia rytmu, wychodzenia poza utarte rytmiczne schematy, rozwijania umiejętności improwizacji rytmicznej i koordynacji ciała


  - tradycje rytmiczne Grecji, Turcji i Bliskiego Wschodu, kompozycja rytmiczna


  - historia i rodzaje bębnów obręczowych


  O PROWADZĄCYM:

  Borys Słowikowski - muzyk, edukator, performer, psycholog z Poznania, na co dzień działający w Berlinie. Studiuje bębny obręczowe u Zohara Fresco. Uczył się także m.in. od BIjana Chemiraniego, Sabiny Giannatou, Jacka Ostaszewskiego, Agaty Harz, Efrena Lopeza. Praktykuje muzykę tradycyjną, głównie z krajów, których mowę zna: Polski i Grecji. Zajmuje się też muzyką improwizowaną - zaangażowany m.in. w Poznańską Orkiestrę Improwizowaną. Praktykuje improwizację ruchową i rozmaite formy pracy z ciałem. Prowadzi regularne zajęcia muzyczne w Poznaniu i Berlinie.


  rozwiń

  wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

  Wpłać 500 zł i więcej
  Indywidualny kurs podstaw montażu filmowego

  Dwudniowy, weekendowy warsztat montażu filmowego, dedykowany krótkim formom audiowizualnym. Zajęcia poprowadzi Tomasz Gestwicki, wieloletni producent i motion designer, współzałożyciel poznańskiego studia Filmpoint i dyrektor kreatywny w agencji Riverwood. Absolwent kursu pozna zarówno warsztat montażysty, jak i postawy środowiska Adobe Premiere.

  rozwiń

  wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłaty 122

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • MW
  Monika Werk

  Mam nadzieje ze statek kultury nie pojdzie na dno,ach kochany statek kultury...pozdro

  50 zł

Nagrody / oferty

Wpłać 15 zł i więcej
Pocztówka z rejsu

Pocztówka wysłana z rejsu. Rysunek autorstwa Wiktora Gorazdowskiego

rozwiń

wybrano 9 razy (pozostało 491 z 500)

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Breloczek

Wyjątkowy breloczek tworzony w łonie rzeki z kotewki – wodnego orzecha

rozwiń

wybrano 23 razy (pozostało 77 z 100)

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Uczta dla pszczół

Uczta dla pszczół - mieszanka nasion kwiatów miododajnych. 1 zestaw to 150 g nasion, 38 gatunków, wystarczy na 25 metrów kwadratowych łączki. Kwiaty można wysiać już w kwietniu, będą w Twoim ogrodzie aż do pierwszych przymrozków, w kolejnym roku też zakwitną. nie zliczy nikt ile pszczół będzie miało z tego uciechę.


 Twój ogród wzbogacą: anyż, chaber bławatek, cynia, czarnuszka, cząber, dimorfoteki, facelie, gilia, godecja, dzierotka, lny, lepnica, lnica, maki, malkolmia, miłek, mydlnica, goździk, nachyłęk, nagietek, kosmos, ostróżka, porcelanki, powój, pozłotka, maczek kalifornijski, rezeda, słonecznik, smagliczka nadmorska, suchlin, szałwia, ślazówka, ubiorki i wieczornik... coż za niezwykłe imiona


Zestaw przygotowany przez Annę Kobyłkę - lubuską Siostrę Rzeki


rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

przewidywana dostawa: 31 października, 2020

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Life is somewhere else - płyta CD z autografem Daniela Spaleniaka


Mamy dla Was 5 płyt CD a autografem artysty.Life Is Somewhere Else – trzeci album Daniela Spaleniaka, wydany 16 marca 2018 przez wytwórnię Antena Krzyku[1]. Nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii «Album Roku Blues / Country»[2].


O Danielu Splaeniaku i jego muzyce culture.pl pisze tak:

"Sugestywna, mroczna muzyka Daniela Spaleniaka inspiruje twórców amerykańskich seriali, którzy ustawiają się w kolejce po kolejne utwory. Pochodzący z Kalisza artysta śpiewa po angielsku magnetycznym niskim głosem i gra na gitarze, a oprócz talentu do bluesa i folku ma sporo luzu charakterystycznego dla sceny alternatywnej"
rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 2 z 5)

przewidywana dostawa: 30 listopada, 2020

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Spływ kajakowy starorzeczem Warty i Odry

Płynąc spokojnie z nurtem rzeki możemy delektować się walorami przyrodniczymi Parku Narodowego „Ujście Warty”. Opiekunem trasy jest Stowarzyszenie Kostrzyński Klub Sportów Wodnych. Spływ obejmuje 11-kilometrową trasę i trwa od 2 do 4 godzin.

rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Mieszanka ziół

Unikalna mieszanka ziół od stowarzyszenia Entropia. Zioła zbierane w filozofii głębokiej ekologii z selektywnie wybranych stanowisk, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Obserwacje przyrodnicze w Ujściu Warty

dwugodzinny spacer z przewodnikiem z Biura Turystyki Przyrodniczej DUDEK w Słońsku we wcześniej uzgodnionym terminie. Najpewniejsze są tu ptaki, zawsze będzie można na jakieś popatrzeć, albo na lęgowe, albo na migrujące, albo na zimujące – gęsi, kaczki, bieliki, zimorodki i wiele, wiele innych. Oferta dostępna do końca 2020, w każdej porze roku jest ciekawie. https://www.hoopoe.com.pl/pobyt

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 2 z 3)

przewidywana dostawa: 8 stycznia, 2020

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Fotografie w ramach

Limitowana edycja fotografii wykonanych podczas projektów realizowanych na polskich rzekach, w formacie 30 x 20 cm - każda praca w w serii 5 sztuk. Do wyboru jest sześć różnych fotografii. Prosimy o wysłanie wiadomości mailowej na adres: [email protected] Prześlemy wszystkie 6 propozycji. Autorem zdjęć jest Piotr Wręga, fotograf od lat związany z projektem Laboratorium Rejs i z innymi inicjatywami Statku Kultury.

www.piotrwrega.comrozwiń

wybrano 5 razy (pozostało 25 z 30)

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Dźwiękowy Rejs z Michałem Zygmuntem

Zapraszamy na niezwykły 4-godzinny Dźwiękowy Rejs po Odrze podczas którego zaprezentowane zostanie słuchowisko Michała Zygmunta. W trakcie tego kameralnego rejsu będzie można wsłuchać się w dźwięki nadchodzącej jesieni. Rejs przeznaczony jest dla 6 osób (minimum 4).


Michał Zygmunt – gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Zbiera pojedyncze dźwięki i wykorzystuje w muzyce równorzędnie obok gitar i innych instrumentów. Chętnie sampluje z archiwalnych nagrań i przy ich pomocy ożywia duchy z przeszłości. Ciekawą cechą twórczości jest eklektyczne połączenie najlepszych cech różnych gatunków muzyki, „wsiowych” i światowych, awangardy z tradycją. Jest autorem 11 płyt, które nagrał zarówno solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami w najlepszych studiach nagrań. Doceniony przez słuchaczy w Polsce i za granicą. Autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury (albumy Dzikie Rzeki, Harmonia Natury dla WWF Polska) Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen. Jest współautorem Festiwalu Punkt Eklektik Session, który połączył dwa innowacyjne, europejskie festiwale i wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń muzycznych. Pomysłodawca serii Odra Guitars- instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk. Laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, doceniony za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.

rozwiń

(pozostało 6 z 6)

przewidywana dostawa: 31 października, 2020

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
"Droga na Pardubice" - litografia Mariusza Kaczmarka

Mariusz Kaczmarek - artysta pochodzący z Kostrzyna nad Odrą wspiera Statek Kultury wpisując swoją litografię "Droga na Pardubice" na listę nagród.

Kto pierwszy ten lepszy.


Informacje o artyście:

Studiował w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Związany z grupą Pławna 9. Uprawia malarstwo, grafikę (litografia), rysunek, ceramikę, plakat. Prowadzi otwartą pracownię sztuk plastycznych "Meszuge" w Kostrzynie nad Odrą. Organizator pleneru litograficznego "Kamień na kamieniu". Wystawy m.in.: 2011 - Galeria kunstverein -Schwedt /Niemcy/; 2011 - Klub Myśli Twórczej "Lamus" Gorzów wlkp; 2010 - Galeria Dacco - Kostrzyn nad Odrą; 2009 - Galeria Republique - Saint-Dizier ( Francja).

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

przewidywana dostawa: 30 listopada, 2020

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Surprise book box

Niespodzianka: zestaw odpowiednio dobranych nowych wydawnictw - beletrystyka, reportaż, nauki społeczne, komiks 

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Dwudniowe warsztaty bębniarskie

Weekendowe intensywne warsztaty gry na djembie afrykańskiej. Spotkanie odbywa się w Cigacicach, w mongolskiej jurcie. Nocleg w pokojach agroturystyki. Warsztaty zaczynają się w sobotę od godz. 11:00 i składają się z pięciu odsłon po 2 godziny. Podczas warsztatu można nauczyć się uderzeń trzech rytmów, historii i tradycji związanej z muzyką afrykańską. Wyżywienie we własnym zakresie.

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Dwudniowy rejs po Odrze

Wypłynięcie z Cigacic drewnianym galarem prosto w dzikie serce odrzańskich lasów. Podczas rejsu zaplanowane są zejścia na ląd z ornitologiem, eksploracja zapomnianych starorzeczy, nocleg pod namiotem, ognisko na rzecznej plaży w towarzystwie bobrów i wielkiego rozgwieżdżonego nieba.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 19 z 20)

Wybieram
Wpłać 20000 zł i więcej
Nadanie imienia statkowi

Zostań matką chrzestną/ojcem chrzestnym Statku Kultury podczas uroczystej ceremonii wodowania, po zakończonej wymianie poszycia w stoczni rzecznej w Nowej Soli na jesieni 2020 roku. Poza umieszczeniem Twojego imienia na burcie statku, przysługiwać Ci będzie również przywilej darmowego rejsu na Statku Kultury. 

fot. M. Wróblewski ze zbiorów FOMT

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Płyta kakofoNIKT & Chór Pogłosy - "Wyraj"

Zespół kakofoNIKT od trzynastu lat porusza się na styku takich taktyk jak free improvisation, noise, industrial, field recording, tzw. muzyki konkretnej czy elektronicznej, instalacji i działań audiowizualnych oraz performatywnych. W niebywale szeroki zakres instrumentarium wchodzą na równych prawach śmieci, zabawki, przedmioty codziennego użytku, tradycyjne instrumenty, czy skomplikowane systemy elektroniczne. kakofoNICZYJ duch nie boi się wszelakich eksperymentów, występów w najdziwniejszych do pomyślenia formach i przestrzeniach, wycieczek w stronę wszelkiej awangardy i tradycji: muzyki teatralnej, rapu, elektronicznej orkiestry, opery improwizowanej, radykalnego performance, psychodelicznego rocka czy wielogodzinnych sesji medytacyjnych na granicy śnienia – zachowując w tych meandrach unikalną, wewnętrzną nić porozumienia i wypracowany przez lata styl.


Tym razem, dzięki interwencji festiwalu Sonus ex Machina, w listopadzie 2018 roku kakofoNIKT spotkał się z liczącym kilkadziesiąt osób Chórem Pogłosy, działającym od 1996 roku, a od 2016 roku starającym się eksplorować niekonwencjonalne rejony pod dyrygenturą poszukującej i niezwykle żywiołowej i charyzmatycznej Joanny Sykulskiej (wcześniej dyrygentki Chóru Czarownic) – by pracować wspólnie nad nowym elektryzującym projektem, łączącym mitologię słowiańską, ludową rytualność, średniowieczne i renesansowe tradycje chóralne, wglądy botaniczne, historyczne i psychonautyczne w sferę rodzimej flory i mykoflory psychoaktywnej oraz sonorystyczne, eksperymentalne, ale też folkowe techniki muzyczne. Bazowy szkielet muzyczny oparty został na fundamentach harmonicznych kompozytorów takich jak Guillaume de Machaut, Giovanni Pierluigi da Palestrina czy Wacław z Szamotuł, na nowo opracowanych i przełożonych na środki muzyki elektronicznej przez Patryka Lichotę. Ten szkielet jest punktem wyjścia dla przeróżnych poszukiwań dźwiękowych, właściwych dla awangardowych ruchów XX wieku. Warstwa tekstowa, stworzona przez Michała Jońca, w której w równie eksperymentalny sposób porusza się chór, to niezwykłe, specjalnie dla tego projektu napisane wiersze, balansujące na granicy prasłowiańskich zaświatów, psychodelicznych doświadczeń i poezji abstrakcyjnej. Brzmienie zespołu (w składzie: Hubert Wińczyk, Patryk Lichota i Michał Joniec), dzięki zaproszeniu do współpracy muzykantki Dominiki Szelążek, zostało wzbogacone o tradycyjne wiejskie instrumentarium; projekt ponadto rozbudowywuje występy o performatywne, quasi-rytualne elementy.


Projekt zajął pierwsze miejsce w konkursie folkowego festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2019 (dodatkowo Michał Joniec uzyskał nagrodę Złote Gęśle dla najlepszego muzyka konkursu za „przecieranie nowych ścieżek sztuki perkusyjnej”). Płyta projektu „Wyraj” ukaże się nakładem wydawnictwa Requiem Records do końca roku 2020 - egzemplarze przeznaczone na nagrody są przedpremierowymi unikatami.


rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 0 z 3)

Wpłać 80 zł i więcej
Fotografia „bez tytułu”

Format pracy z ramką: 32,5 x 32,5cm, bez ramki 20 x 20cm

Autorka: Kasia Waligórska, malarka, fotografka, realizatorka autorskich filmów i edukatorka, po poznańskim ASP. Od 8 lat związana z projektem „Laboratorium Rejs” w czasie którego prowadzi warsztaty filmowe.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 100 zł i więcej
Bilet do Filharmonii Zielonogórskiej - muzyka z filmów Walta Disneya

Bilet na koncert muzyki filmowej Walta Disneya w wykonaniu filharmoników zielonogórskich oraz dwojga profesjonalnych wokalistów. Bilet obejmuje osobę dorosłą z dzieckiem. Koncert odbędzie się 27.09.2020, o godz. 16.00, w Filharmonii Zielonogórskiej.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 100 zł i więcej
Obiad w magicznej przystani Przystań Tu

Jest to niezwykła przystań, w której pojawiają się artyści i wybitni smakosze. Jest to miejsce, gdzie leje się najlepsze wino, wspaniały cydr, a wszystko to opakowane z niezwykłe krajobrazy w sąsiedztwie leniwie kroczącej rzeki. Obiad obejmuje dwa dania i deser.

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 0 z 10)

Wpłać 100 zł i więcej
Zajęcia wprowadzające do gry na bliskowschodnich bębnach obręczowych

czas trwania: 2,5 h; miejsce: Poznań lub Berlin


To spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować gry na tym instrumencie i dowiedzieć się o nim więcej. Zajmiemy się techniką gry według podejścia Zohara Fresco, rozwojem rozumienia i czucia rytmu.


PROGRAM WARSZTATÓW:


- wprowadzenie w technikę Zohara Fresco na bęben obręczowy w stylu "kolanowym"


- techniki angażujące głos i ciało - oparte na technice indyjskiej wokalizacji rytmicznej i pracy ze świadomością ciała.

Metody te stanowią dobre narzędzia do pogłębiania poczucia rytmu, wychodzenia poza utarte rytmiczne schematy, rozwijania umiejętności improwizacji rytmicznej i koordynacji ciała


- tradycje rytmiczne Grecji, Turcji i Bliskiego Wschodu, kompozycja rytmiczna


- historia i rodzaje bębnów obręczowych


O PROWADZĄCYM:

Borys Słowikowski - muzyk, edukator, performer, psycholog z Poznania, na co dzień działający w Berlinie. Studiuje bębny obręczowe u Zohara Fresco. Uczył się także m.in. od BIjana Chemiraniego, Sabiny Giannatou, Jacka Ostaszewskiego, Agaty Harz, Efrena Lopeza. Praktykuje muzykę tradycyjną, głównie z krajów, których mowę zna: Polski i Grecji. Zajmuje się też muzyką improwizowaną - zaangażowany m.in. w Poznańską Orkiestrę Improwizowaną. Praktykuje improwizację ruchową i rozmaite formy pracy z ciałem. Prowadzi regularne zajęcia muzyczne w Poznaniu i Berlinie.


rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 500 zł i więcej
Indywidualny kurs podstaw montażu filmowego

Dwudniowy, weekendowy warsztat montażu filmowego, dedykowany krótkim formom audiowizualnym. Zajęcia poprowadzi Tomasz Gestwicki, wieloletni producent i motion designer, współzałożyciel poznańskiego studia Filmpoint i dyrektor kreatywny w agencji Riverwood. Absolwent kursu pozna zarówno warsztat montażysty, jak i postawy środowiska Adobe Premiere.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Nasi użytkownicy założyli

878 634 zrzutki

i zebrali

807 754 172 zł

A ty na co dziś zbierasz?