id: y93z6g

Pomaganie poprzez wędrowanie. Kilometry dla Dzieci z Hospicjum.

Pomaganie poprzez wędrowanie. Kilometry dla Dzieci z Hospicjum.

7 721 zł 
z 6 000 zł
128%
zakończona 16.10.2021r
139 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witajcie!

Mam na imię Darek i wyruszam po raz czwarty w swoim życiu na drogę o nazwie Camino de Santiago, czyli szlak Św. Jakuba. Wędrowanie, podczas którego doświadcza się spotkania z samym sobą pozwala inaczej spojrzeć na wiele rzeczy. Rodzą się pomysły, pragnienia i chęć wyruszenia kolejny raz drogą do północno-zachodniej Hiszpanii, a dokładnie do Santiago de Compostela. Tym razem wyruszam szlakiem o nazwie Camino (czyli droga) Via de La Plata, który rozpoczyna się w bardzo ciepłej Sewilli i wynosi 1000 km. Pielgrzymowanie połączone zostało ze zbiórką funduszy dla Dzieci i ich rodzin z Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej drogi i pomocy. W drużynie zawsze większa siła.


Zebrane środki pozwolą na zakup potrzebnych leków, sprzętu medycznego i środków pielęgnacyjno-kosmetycznych. W codziennej opiece niezbędne są podkłady medyczne, pieluszki w każdym rozmiarze, chusteczki nawilżane, dobrej jakości emolienty do pielęgnacji atopowej skóry.


Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia od 1997 roku zapewnia bezpłatną całodobową opiekę medyczną najciężej chorym dzieciom w ich domach w Lublinie oraz w województwie lubelskim. Hospicjum umożliwia pobyt dziecka w domu przy zachowaniu wysokich standardów opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej.


Dziś opiekujemy się 48 rodzinami dzieci i młodzieży, które mieszkają na terenie całego województwa lubelskiego oraz 6 dzieci w hospicjum stacjonarnym w Lublinie. Celem opieki hospicjum jest poprawa jakości życia Podopiecznych, poprzez otaczanie ich specjalistyczną opieką medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, socjalną, duchową. Opieka jest bezpłatna dla rodzin Podopiecznych. Finansujemy zakup leków oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, który funkcjonuje w domach dzieci lub na oddziale stacjonarnym.


Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

KRS: 000 000 4522

ul. Lędzian 49, 20-828 Lublin

tel. 81 53 71 373

www.hospicjum.lublin.pl***Co to jest Camino Santiago?


"Droga św. Jakuba (hiszp. camino - droga) - znany od średniowiecza szlak pielgrzymkowy do grobu św. Jakuba Starszego Apostoła w Santiago de Compostela, w północno-zachodniej Hiszpanii (prowincja Galicja). Pielgrzymki nim mają głównie charakter religijny, choć charakterystyka szlaku sprawia, że wiele z osób nim podążających, wyrusza nań z powodów świeckich (chęć zadbania o kondycję fizyczną, chęć lepszego poznania kultury Hiszpanii, w celu podziwiania walorów widokowych szlaku lub po prostu by mieć trochę czasu w odosobnieniu by móc poukładać sobie swoje sprawy). Można spotkać na nim ludzi z całego świata, w każdym wieku od 5 do 80 lat przeróżnych zawodów, kultur i religii. Tradycyjnie droga do Santiago de Compostela, jak każda pielgrzymka, rozpoczyna się na progu własnego domu. I w zasadzie każda droga prowadząca do Santiago jest szlakiem pielgrzymkowym. W związku z tym nie ma tylko jednej, właściwej trasy pielgrzymkowej, przez wieki za to ukształtowało się za to wiele tradycyjnych szlaków..."


Serdecznie polecam!

FB: Droga do szczęścia

Zapraszam:)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 139

P
L.A.N.K.
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
K
Kasperek
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AM
Anna Magdalena Es
100 zł
E
Ewelinka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MW
Magdalena Wisłowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

776 469 zrzutek

i zebrali

577 599 671 zł

A ty na co dziś zbierasz?