Film dokumentalny o niewidzialnym Turnickim Parku Narodowym
Film dokumentalny o niewidzialnym Turnickim Parku Narodowym
Nasi użytkownicy założyli 1 227 210 zrzutek i zebrali 1 350 881 108 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności8
-
Hej!
Mamy dobrą wiadomość. W związku z organizowanymi przez nas warsztatami o parkach narodowych dla firm udało się nam pozyskać kowtę 21 000 złotych, którą w całości przeznaczamy na film. Dzięki temu możemy obniżyć kwotę potrzebną do zebrania na zrzutce do 41 000. Mamy zatem 40%! Nasz wspólny film jest coraz bliżej <3
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
W skrócie:
"NADZIEJA. Film o Turnickim" - w nienachalny sposób za pomocą środków filmowych chcemy pokazać wyjątkowość ludzi Pogórza Przemyskiego oraz niewidzialnego “Turnickiego Parku Narodowego”.
Więcej o projekcie:
O filmie
Filmem chcemy pokazać wyjątkowość Pogórza Przemyskiego przez pryzmat lokalnych mieszkańców, ale także bohaterów, którzy przenieśli się tutaj z różnych stron świata. Zajrzymy pod dach kultury i folkloru, a tłem obrazu będzie muzyka pogranicza. To wszystko podziwiając majestatyczną przyrodę “Turnickiego Parku Narodowego”, dowiadując się więcej o jej unikatowości i poznając ludzi z nim związanych. Film chcemy kręcić przez rok, aby ukazać piękno wszystkich pór roku.
O naszej misji
Chcemy pokazać Wam najpiękniejszą naturę w Polsce. Miejsce, w którym czas zwalnia, a wszechobecna zieleń obezwładnia. Takie, o którym zapewne niewielu z Was słyszało, a jeszcze mnie odwiedziło. Miejsce, które od dawna powinno być chronione, a z wielu względów wciąż nie jest. Jedno z nielicznych dzikich miejsc w tym kraju. Wierzymy, że budując świadomość o tych terenach, dajemy im szansę na przetrwanie, co w dobie kryzysu klimatycznego i nadzwyczajnej eksploatacji natury przez ludzi jest na wagę złota. Jest jeszcze jedna, najważniejsza motywacja - nasze dzieci.
Jako młodzi rodzice, chcemy dać naszym dzieciom szansę na obcowanie z dziką przyrodą, na kontakt z naturą inną niż miejski park. Chcemy żeby znali to miejsce, w którym się zakochaliśmy, budując tam własne wspomnienia, a nie tylko słuchając naszych.
O Turnickim
“Najdziksze miejsce w Polsce”, “Wrota Bieszczad”, “Druga Puszcza Białowieska”. Takimi zwrotami nazywa się tereny Pogórza Przemyskiego, na którego terenie od kilkudziesięciu lat nie może powstać Turnicki Park Narodowy. Mimo udowodnionej, niezaprzeczalnej wartości przyrodniczej tego miejsca, gotowym projekcie parku, przegrał on ponad 30 lat temu z Magurskim Parkiem Narodowym i nie powstał do dnia dzisiejszego. Jeden z najpiękniejszych krajobrazowo zakątków Polski, dom wszystkich 4 największych polskich drapieżników (żbika, rysia, wilka i niedźwiedzia), miejsce występowania kilku tysięcy drzew o wymiarach pomnikowych i niezwykłej bioróżnorodności prasterego lasu (Puszczy Karpackiej).
Więcej o Turnickim Parku Narodowym dowiesz się z tego odcinka naszego podcastu :
O nas
Szymon Wasylów - jestem reżyserem, operatorem i producentem filmów dokumentalnych. Swój pierwszy film nakręciłem w 2007 roku, kiedy chodziłem jeszcze do gimnazjum. Była to parodia jednej z reklam leków. Od tamtej pory nie rozstaję się z kamerą. W 2013 roku zrezygnowałem z pracy na etacie, aby poświęcić się całkowicie rozwojowi filmowemu. Wtedy to założyłem firmę RED Film Production, w ramach której wraz z przyjaciółmi tworzymy filmy dokumentalne, reportaże, teledyski oraz produkcje reklamowe. Jestem szczęśliwy, że mogę łączyć pracę ze swoją pasją.
Jakub Rożko - jestem filmowcem z pasją, którego fascynuje proces twórczy. Dla mnie jest on jak mała iskierka, która potrafi zapoczątkować piękne i niezwykłe rzeczy. Od momentu, gdy skończyłem 18 lat, postanowiłem, że chcę poświęcić swoje życie na tworzenie filmów. Wówczas otworzyłem działalność, która obecnie świętuje już 6 lat istnienia. Przez ten czas miałem przyjemność zrealizować setki filmów, zarówno tych prywatnych, jak i komercyjnych dla różnych klientów. Nie ma dla mnie większej radości niż tworzenie czegoś wyjątkowego, co porusza widza i zostaje z nim na dłużej.
Ania Korczyńska - jestem współproducentką filmu , odpowiedzialną za jego koncepcję, scenariusz, copyrighting i promocję filmu. Od niedawna mam przyjemność być członkinią Rady Nadzorczej Fundacji The Climate Lab. Na co dzień pracuję jako programistka w start-upie z branży greentech. Jestem fanką salsy kubańskiej, windsurfingu i leśnych kąpieli.
Jakub Korczyński - jestem pomysłodawcą filmu i jego współproducentem. Odpowiadam za koncepcję, scenariusz, logistykę i pozyskanie finansowania. Na co dzień członek Rady Nadzorczej Fundacji The Climate Lab i Prezes Zarządu oraz Dyrektor Technologii w firmie Giant Lazer Sp. z o.o. zajmującej się VR i AR. Po godzinach tancerz, ornitolog amator, fan dzikiej kuchni.
Mateusz Tokarski - jestem prezesem Fundacji The Climate Lab działającej w obszarze edukacji na temat zmian klimatu. Współzałożycielem i Wiceprezesem Zarządu w Giant Lazer Sp. z o.o., czołowej firmy zajmującej się tworzeniem produktów edukacyjnych wykorzystujących technologie wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR). W wolnym czasie wędruję po górach i realizuję się kreatywnie w fotografii outdoorowej.
Ola Wawrzyniak - zajmuję się promocją filmu od strony koncepcyjnej, organizacyjnej i kreacyjnej. Na co dzień projektuję doświadczenia użytkownika (UX Design) w branży wirtualnej rzeczywistości (VR). Wieczorami uczę, ćwiczę jogę lub medytuję. Weekendami wyjeżdżam z miasta i szukam lasu.
O tym co zrobiliśmy
Za nami prace przygotowawcze, zebranie ekipy filmowej, motywów przewodnich, bohaterów, wstępne opracowanie scenariusza, a także pierwsza część filmowania w terenie. W czerwcu pojechaliśmy na Pogórze, aby zrobić ujęcia plenerowe latem, a także uchwycić pierwszego bohatera. W połowie września planujemy kolejne 5 dni zdjęciowych.
O kosztach
Minimum jakie potrzebujemy, aby dokończyć film to 62 tys. zł. Kwota ta obejmuje:
Koszt ekipy filmowej
Koszty logistyczne (noclegi, wyżywienie, dojazd ekipy filmowej)
Montaż
Postprodukcję dźwięku
Korekcję barwną
Jednak marzy nam się zebranie nieco większej kwoty aby pokryć koszty:
Kompozycji muzyki do filmu z lokalnymi zespołami
Organizacji premiery stacjonarnej w Warszawie i pokazu specjalnego we Wrocławiu
Marketingu i promocji filmu aby dotrzeć do jak największej liczby osób
Zgłoszeń na festiwale
Strony internetowej wspierającej film
Pamiętaj, że możesz nam pomóc nie tylko wpłacając pieniądze, ale także zamieszczając naszą zbiórkę w mediach społecznościowych i dzieląc się nią ze znajomymi.
O terminach
Zdjęcia planujemy zakończyć w czerwcu 2024. Premierę pod koniec 2024.
O doświadczeniu
Wybrana filmografia RED Film Production:
"Człowiek Ognia" (2014) - film o artyście Mateuszu Grobelnym i jego wyjątkowych instalacjach
"Mury Mówią" (2015) - film o nazistowskim obozie koncentracyjnym w Sieniawce
"Goni Nas Wiatr" (2016) - historie trójki seniorów, którzy opowiadają o swoim życiu próbując udzielić cennych rad młodszym pokoleniom
"Pozostanie po nas las" (2017) - film o próbie odnalezienia polskich cmentarzy w Bośni i Hercegowinie
"Andrzej Pityński - THE ART OF HISTORY (2019-2023) - zrealizowany w Polsce i USA, czterodocinkowy serial dokumentalny o życiu i twórczości rzeźbiarza Andrzeja Pityńskiego.
"Bez Znieczulenia" (2019) - film o polskiej scenie wyścigów motocyklowych
Serial dokumentalny "Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny" (2020) - czterodocinkowy serial o artystach tworzących rzeźby z gliny
"IKEA - Znaczy Więcej" (2022) - reportaż o kulisach pracy w firmie IKEA
"Ile waży krzyż" (2022) - film o księdzu - kulturyście Arturze Kaproniu
O nagrodach
- Best Documentary Short za film "The Weight of the Cross" na Scarab Short Film Festival w Dubaju
- Finalista VIVA Film Festival w Sarajewie za film "The Weight of the Cross"
- Best Documentary na Lens Fame International Film Festival w Indiach za film "The Weight of the Cross"
- Nagroda Prezydenta za promocję Miasta Bolesławiec
- Stypendium Ministerstwa Kultury na realizację serii "Abecadło Polskiego Dokumentu"
- Nagroda główna w kategorii Najlepszy Film Wizerunkowy za "IKEA. Znaczy Więcej" na gali Employer Branding Excellence Awards
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 10
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
10 zł
Kupione 5
50 zł
Kupione 4
100 zł
Kupione 11
200 zł
300 zł
Kupione 2
300 zł
Kupione 1
700 zł
Kupione 1 z 3
1200 zł
Kupione 1 z 2
Powodzenia!
Bardzo dziękujemy! Za pomoc i życzenia <3 !