id: yam6y6

Remont kawiarenki parafialnej, pomieszczeń duszpasterskich i młodzieżowych, czyli aż 245m² !

Remont kawiarenki parafialnej, pomieszczeń duszpasterskich i młodzieżowych, czyli aż 245m² !

Nasi użytkownicy założyli 1 180 971 zrzutek i zebrali 1 235 005 933 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Po kliku miesiącach koncepcyjnej pracy architektów i specjalistów remontujemy pomieszczenia duszpasterskie w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie : kawiarenkę oraz sale duszpasterskie i młodzieżowe na dolnej kondygnacji domu parafialnego - w sumie 245m² do generalnego remontu!


Obecnie w parafii wszystkie grupy duszpasterskie korzystają zasadniczo z czterech ogrzewanych pomieszczeń w domu parafialnym. Dynamiczny rozwój grup i działań duszpasterskich w ostatnich latach ujawnił liczne ograniczenia obecnie używanych pomieszczeń, które były urządzane kilkanaście lat temu. Wiele elementów wyposażenia wymaga obecnie zmiany, a sale gruntownego remontu, dzięki któremu znacząco podniesie się ich funkcjonalność.


Projekt przewiduje wyremontowanie i wyposażenie użytkowanych obecnie dwóch większych pomieszczeń duszpasterskich (177,54m²) oraz przystosowanie do użytku trzech sąsiadujących dodatkowych salek (67,46m²), wraz z nowym zapleczem kuchennym i sanitarnym.


Wśród wielu grup spotykających się co tydzień w parafii, dwie najliczniejsze to "Wypłyń na głębię" dla nastolatków, "Latarnia" dla młodych dorosłych oraz inne grupy dziecięce. Z uwagi na to, przy okazji remontu zostanie odświeżony wystrój pomieszczeń, aby młodzież odnalazła w Parafii swoje piękne i przyjazne miejsce. Poprawa funkcjonalności duszpasterskich pomieszczeń oraz dostosowanie ich do osób z trudnościami ruchowymi, pozwoli stworzyć nowe propozycje, aby przyjmować grupy seniorów i osób samotnych oraz zaproponować spotkania otwarte na osoby niepraktykujące i dalekie od wiary.


Kompleksowy remont prawie całej kondygnacji pomieszczeń duszpasterskich jest konieczny i kosztowny. Dziś koszt generalnego remontu takich wnętrz szacuje się na około 1,8 tysiąca złotych za m², co pomnożone przez dużą powierzchnię daje: 245m² x 1800 = 441 000 zł.


Dziękujemy za każde wsparcie! Jedynym źródłem finansowania tego projektu jest hojność ludzi dobrej woli, którym zależy na rozwoju ewangelizacyjnych inicjatyw.

Prosimy o regularne, nawet małe kwoty, abyśmy już na początku września mogli się spotkać w nowym pięknym wnętrzu. Otwarcie odnowionej przestrzeni planujemy wstępnie na na niedzielę 8 września 2024, w dzień odpustu parafialnego.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Aktywne organizatora:
Dom i ogród • Do kuchni • Naczynia
Zestaw porcelany malowanej czechosłowackiej
Piękny zestaw porcelany malowanej pozłacanej BOHEMIA z Czechosłowacji 6 filiżanek 6 spodków do filiżanek 5 małych talerzyków 1 dzbanek do herbaty 1 dz...

Cena wywoławcza

300 zł
Koniec za 5 dni!

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 31

 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
AW
Agnieszka Wędroch
500 zł
ML
Michał Ludwicki
50 zł
FP
Franek Paciorek
100 zł
AS
Aga S.
320 zł
AM
Anna Maz
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!