id: yb92mt

Operacja skomplikowanej przetoki i powrót do życia :-)

Operacja skomplikowanej przetoki i powrót do życia :-)

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
10 640 zł
z 10 000
106%
zakończona
31.12.2022r
93
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 037 233 zrzutki i zebrali 1 107 162 414 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! Długo zajęło mi zbudowanie odwagi aby założyć tę zrzutkę, ale nie mam już żadnych innych pomysłów. Sam fakt potrzeby opisania jednostki chorobowej jest dla mnie przykry i lekko upakarzający, ale kto nie próbuje ten nie wygra z chorobą.

O co chodzi? Rok temu po wreszcie prawidłowej diagnozie okazało się że dopadła mnie niefajna przypadłość - przetoka okołoodbytnicza. Po rozszerzeniu diagnostyki - rezonans magnetyczny, USG, kolonoskopia okazało się że jest to skomplikowana postać tzw przetoka przezzwieraczowa. W moim rodzinnym mieście zaproponowano mi operację rozłożoną na 3 etapy, co totalnie mnie wystraszyło i wybiło z rytmu ( 3 operacje to 3 razy dochodzenie do siebie, rekonwalescencja, zwolnienia lekarskie w pracy). Polecono mi skonsultować się ze specjalistami w Warszawie i tak się stało. Trafiłam na bardzo fajnego doktora, który poszerzył diagnostykę i zaplanował dwie operacje. Niestety wszystko odbywa się prywatnie. Jedna operacja się już odbyła - w październiku 2020. Wycięto jedną część przetoki, przechodzę do teraz proces gojenia - ponieważ przy takich operacjach rana pozostaje otwarta. U mnie trzeba było wyciąć sporo zmienionej chorobowo tkanki - na głębokość ok 10cm, więc rana wiadomo - dłużej się goi.

Druga operacja będzie miała na celu usunięcie reszty przetoki ( przechodzącej przez zwieracze) i zamknięcia całej rany, usunięcia systemu drenażowego, który cały czas mam tam z tyłu zamontowany :-)

Koszty pierwszej operacji (7300zł) wizyt kontrolnych, środków opatrunkowych - przerosły moje najśmielsze oczekiwania, kwota sporo przekroczyła 10tys zł, dlatego zwracam się do Was o pomoc, druga operacja powinna się odbyć koło marca / kwietnia, a ja nie mam szans na nią uzbierać. Zależy mi żeby nie odciągać tego w czasie, ponieważ przypadłość należy do bardzo nieprzyjemnych, powoduje ból ale też spory dyskomfort, miałam kilka momentów w których nie chciałam już wychodzić z domu z obawy że przetoka się odezwie "w terenie".

Wszelkie faktury, paragony z pierwszej operacji - oczywiście do wglądu dla chętnych.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 93

DK
Dyspozytorzy Kraków Plac Matejki
700 zł
RA
RaV
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
MA
Marek
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MY
Mysza
300 zł
SO
Sprzedam opla
250 zł
SC
Smelly Cat
230 zł
AI
Anna i Marcin Zapiór
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków