Zbuduj z nami łódź wikingów! ID: yc4nvk

Zbuduj z nami łódź wikingów! ID: yc4nvk

4 zł z 20 000 zł

0%

4 zł

4 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

02.09.2019r

41

41

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • Drodzy przyjaciele i darczyńcy, Z uwagi na wypadek Morąga, do którego doszło 12.08.2019 podczas rejsu na Festiwalu Wisły zawieszamy akcję zbiórki na budowę nowej łodzi. Zostanie ona w niedalekiej przyszłości wznowiona, o czym będziecie informowani na bieżąco. Tytułem wyjaśnienia parę słów autorstwa Piotra Lemieszka, dowódcy lądowego Floty Jarmeryka: “Nasza załoga po wypłynięciu z Włocławka z całą mocą doświadczyła jak nieprzewidywalna i niebezpieczna może być żegluga, rzeczna zwłaszcza na takiej rzece jak Wisła w obecnym jej stanie. Morąg nasza największa jednostka pod dowództwem wodza Jarmeryka nadziała się na pień drzewa spływającego z nurtem, skrytego pod lustrem wody; to najbardziej zdradliwa pułapka na rzece i nie do przewidzenia. doszło do poważnego uszkodzenia Morąga, co widać na zdjęciach, które już obiegły internet. Pełnia strat oszacowana może zostać dopiero w szkutni, z ulgą jednak mogę Was zawiadomić, że załodze nie stała się krzywda. Dzięki pomocy Mirosławy, innych jednostek biorących udział w spływie, w tym Weleta i Freji, załoga wraz z ekwipunkiem została bezpiecznie dostarczona na ląd. Sława im po trzykroć! Po prawie dwudniowej akcji dzięki wsparciu nurków, organizatorów festiwalu i WOPR Włocławek udało się wodzowi Jarmerykowi wraz z załogą ściągnąć Morąga z pnia drzewa, odstawić na brzeg i załadować na lawetę. Jest to trudna chwila w historii Floty, ale nie pierwsza i nie ostatnia zapewne, ponieważ zmagamy się moi drodzy z żywiołem, nieprzewidywalnym i zdradliwym. [...] Nasze łodzie to nie cała Flota, Flotą są ludzie, którzy ją tworzą, budują, wspierają finansowo od dziesięcioleci. Łodzie to kościec, a Wy jesteście mięśniami, które poruszają to ciało do przodu. Co zostało zniszczone zostanie odbudowane przez nas razem”. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie oraz przepraszamy za zaistniałą sytuację.
    Czytaj więcej
  • Drodzy przyjaciele i darczyńcy. Ruszyła akcja zbiórki na budowę łodzi. Pojawiły się już pierwsze wpłaty. Pragniemy z całego serca podziękować Wam za pomoc i wspieranie naszej pasji. Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku: facebook.com/sail.fight.explore.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Czy wiesz, że w Polsce od ponad 50. lat istnieje grupa ludzi odtwarzająca wikingów? To Flota Jarmeryka, której załoganci w tym roku budują nową łódź. Na jej pokładzie zamierzają „podbić” Skandynawię. By jednostka mogła powstać potrzebują Twojego wsparcia. Dołącz do społeczności wspierającej ten projekt. Zostań jednym z fundatorów nowej jednostki!

Zbuduj z nami ŁÓDŹ

i przejdź do historii!

Któż z Was nie oglądał z zapartym tchem serialu THE VIKINGS, śledząc przygody skandynawskich wojowników i żeglarzy, z walecznym Ragnarem Lodbrokiem na czele?

To dzięki tej produkcji wikingowie są teraz na fali popularności.

Pojawiają się kolejne filmy, książki oraz gry dotyczące, a imprezy przyciągają coraz większe rzesze fascynatów tej epoki historycznej.

Czy wiesz, że w Polsce od ponad 50. lat istnieje grupa ludzi odtwarzająca wikingów?

To Flota Jarmeryka, której załoganci w tym roku budują nową łódź. Na jej pokładzie zamierzają „podbić” Skandynawię.

By jednostka mogła powstać, potrzebują Twojego wsparcia.

Dołącz do społeczności wspierającej ten projekt.

Zostań jednym z fundatorów nowej jednostki!

Żegluj – walcz – odkrywaj. Bądź wikingiem!

Flota Jarmeryka to jedna z najstarszych grup odtwórstwa historycznego na świecie.

Została założona w połowie lat 60. przez studentów z Mazur.

W 1968 roku Marek Jarmeryk Szabliński objął w niej dowództwo i dzierży je po dziś dzień.

Grupę tworzą ludzie pochodzący z całego świata, którzy chcą jak 1000 lat temu przeżywać prawdziwe przygody, czuć wiatr we włosach i żar lejący się z nieba.

Każdego roku ruszają na wyprawy, pokonując na wiosłach i żaglu setki kilometrów, płynąc polskimi rzekami czy wychodząc na Morze Bałtyckie.

Z okazji 50. lecia istnienia postanowili zbudować nową łódź przystosowaną do wypraw pełnomorskich, a w kolejnych organizować rejsy między innymi do Norwegii.

Posłuchajcie, co ma do powiedzenia na ten temat Wojciech Żołądkowicz, Starszy Oficer Floty, aktor filmowy, teatralny i radiowy oraz lektor.

Znany m.in jako odtwórca roli Olgierda w serialu „Korona królów” oraz prowadzący program pt. „Korona królów – Taka historia”.

Żegluj – walcz – odkrywaj.

Bądź wikingiem!

Wpłacający41

GH
Grzegorz Hruby
150 zł
Zwrócona
J
Jakub Kądziela
150 zł
Zwrócona
AS
Anita Szczesniak
100 zł
Zwrócona
ŻR
Żaneta Reliszko
100 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
100 zł
Zwrócona
CM
Connor McGee
100 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
100 zł
Zwrócona
 
100 zł
Zwrócona
JB
Jakub Ba
100 zł
Zwrócona
AJ
Anna Jaworska
50 zł
Zwrócona
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 503 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?