id: ycnrst

Wydaj z nami "Bajki Księstwa Cieszyńskiego" po naszymu!

Wydaj z nami "Bajki Księstwa Cieszyńskiego" po naszymu!

 
Fundacja Anielski Młyn

Aktualności2

  • "Po naszymu" to właściwie po jakiemu?

    I na ile cieszyńskie są cieszyńskie bajki?


    Na te i inne podchwytliwe pytania (być może, tak trochę) odpowiadam (albo i lawiruję) w rozmowie z Sebastianem Pyplaczem z bratniego Śląska Pruskiego.


    No bo jakimś trafem wieść o bajkowej książce z Cieszyna rozniosła się za granicę Księstwa!


    Piętnastominutowy wywiadzik do usłyszenia pod linkiem poniżej:


    https://www.youtube.com/watch?v=TGi1mey_M9g

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

xy988aejgdA3mKvo.jpg


Cześć, jestem Patrycjusz z Ustronia. Cierpię na fiziu-miziu na punkcie Śląska Cieszyńskiego.


Marzę, by naszą unikalną kulturę, język i tożsamość przekazać swoim dzieciom – i Waszym też.

Dlatego napisałem książkę: „Bajki Księstwa Cieszyńskiego”.


Co znajdziesz w środku?

• Utopce

• Czarną Księżną,

• buchającego ogniem babucia,

• sprytnego szewczyka,

• a nawet pewnego Sikorę, miglanca ze wsi Koszarzyska.

… i inne


Razem 8 bajek – wszystkie korzeniami sięgające do opowieści, które na Śląsku Cieszyńskim żyją od pokoleń i które etnografowie zbierali po wsiach od XIX wieku. Więcej o nich TUTAJ.


Dziś w końcu nie w formie opasłych zbiorów, ale jako pięknie ilustrowana książka, którą możesz poczytać dziecku do poduszki.


GPzZNfIY0WqlliES.jpg


Dwujęzyczna wersja

• Wszystko napisane po naszymu – tak, jak starki opowiadały.

• A obok standardową polszczyzną – żeby każdy mógł czytać jak woli i lepiej rozumie. Albo i raz tak, raz tak: dla nauki, dla wyobraźni, dla budowania więzi.


Dlaczego warto?

• Bo pielęgnujemy język i kulturę naszego regionu.

• Bo to pierwsze takie wydanie bajek dla dzieci ze Śląska Cieszyńskiego

• Bo według recenzji mojej pięcioletniej córki „bajki są super” (chce żebym jej czytał, a na razie zna tylko wersję bez ilustracji!)

• Bo robimy to według niezapomnianej rady mojego dziadka: „Roz wedle razu, pómału, a do porzóndku.” – stąd twarda oprawa, dobry papier i ilustracje cieszyńskiej artystki, Ani Tereszkiewicz.


dF2OTAKR4dwGLktp.jpg


Wydanie lokalne, pomoc lokalna:

Książkę wydajemy (a jakże!) w Cieszynie, w wydawnictwie Fundacji Anielski Młyn.

10% dochodu ze sprzedaży przeznaczamy na jej cele statutowe, m.in.:

• warsztaty dla dzieci,

• wsparcie osób bezdomnych,

• wspieranie lokalnej sceny muzycznej.


Ile potrzebujemy?

• Druk – ok. 10 000 zł (500 egz., a jeśli uzbieramy więcej, zwiększymy nakład!).

• Redakcja, korekta, tłumaczenie i konsultacje gwarowe – 3 850 zł.

• Skład i ilustracje – ok. 8 000 zł.

Razem: ponad 20 000 zł.


Co dostaniesz z zamian?

70 zł i więcej → książka prosto z drukarni (jeszcze przed świętami)

130 zł i więcej → książka + ścienna mapa Księstwa Cieszyńskiego (48×48 cm)

200 zł i więcej → mapa + książka z odręcznymi podziękowaniami i/lub dedykacją

xuScqi5oCbPv8Hb2.jpg


Kiedy premiera?

Planowo koniec października – żeby zdążyć pod choinkę!


Pomóż przekazać bajki stela następnym pokoleniom:

Jeśli czujesz, że warto – wesprzyj zbiórkę i podaj ją dalej!


Mój bajkowy blog: cieszynskiebajki.pl

Fanpage: FB – Utopce i Spółka


T56Dd0YVrBkhFN80.jpg


dSHQdWXsSQ7nF9Ug.jpg

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/licytacji.

Komentarze 1

 
2500 znaków
Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez