id: ydbj2y

Kup płytę CD/MP3 "Ja Jestem"

Kup płytę CD/MP3 "Ja Jestem"

Nasi użytkownicy założyli 957 435 zrzutek i zebrali 964 051 963 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

k2cbe84147271401.jpgOpis płyty


Mottem przewodnim płyty "Ja Jestem" są słowa znanego katolickiego teologa Karla Rahnera: "Chrześcijanin jutra będzie albo mistykiem – kimś, kto czegoś doświadczył – albo nie będzie go wcale".


W zamyśle płyta jest częścią całego projektu "Ja Jestem", który ma służyć m.in. upowszechnianiu wiedzy na temat

mistycznej tradycji Kościoła Katolickiego oraz dzieł chrześcijańskich mistyków, inspiracją do praktyki modlitwy kontemplacyjnej: Medytacji Chrześcijańskiej czy modlitwy Jezusowej, popularyzowanej w ramach Kościoła Katolickiego przez wspólnoty: Ruch Odnowy Kontemplacyjnej, Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej czy Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu.


Nagrania partii wokalnych odbyły się 17 i 18 marca 2022 roku w w katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu oraz w podziemiach klasztoru Ojców Franciszkanów w Opolu.


Budżet całego projektu wyniósł 20 000 zł. Stąd prośba o wsparcie projektu za pomocą zrzutka.pl poprzez zamówienie płyt CD z nadrukiem QR Code do pobrania wersji MP3. Obecnie projekt „Ja Jestem” ma patronat medialny NTO, TVP3 Opole, Radio Opole, Radio Doxa, NGOpole.pl. Dodatkowo honorowym patronatem projekt objął Biskup Opolski ks. prof. Andrzej Czaja, Wojewodzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Biblioteka Ślaska w Katowicach. Partnerami projektu są m.in. GSW Opole, MBP Opole, Archiwum Państwowe w Opolu oraz wczesniej wymienione wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej. Projekt jest oddolną inicjatywą Fundacji „Dla Dziedzictwa” mającą wejść w przestrzeń świecką z tematyką sakralną używając do tego nowoczesnego metod i narządzi jak muzyka elektroniczna w stylu ambient.


Informacje o autorach projektu "Ja Jestem":

b80d6b800665a8c2.jpeg

Grzegorz Płonka - muzyk, wokalista, publicysta, społecznik, popularyzator śląskiej kultury. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swym dorobku artystycznym posiada 9 płyt CD. Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Józefem Brodą, Marcinem Pospieszalskim. Autor kilku książek oraz wielu publikacji prasowych. Brał udział w kilku filmach dokumentalnych, dotyczących historii i kultury Śląska. Współprowadzi muzyczną audycję w Polskim Radio Katowice pt. "Fto śpiywo, furgo w niybo. Grzegorza Płonki śląskie śpiewanie". Koordynator projektu (2020) digitalizacji zbiorów prof. Adolfa Dygacza w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie". Grzegorz Płonka za swą działalność uhonorowany został między innymi: wyróżnieniem Narodowego Instytutu Kultury w Warszawie (2015), tytułem "Ślązaka Roku" (2017), Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego (2018), Nagrodą im. Karola Miarki w województwie śląskim za rok 2020, przyznawaną przez Zarząd Województwa Śląskiego. Grzegorz Płonka jest członkiem Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce (WCCM) oraz inicjatorem powstania Katowickiej Grupy Medytacyjnej - jednej z najdłużej działających medytacyjnych grup w Polsce wchodzących w skład WCCM.


ad772f0424a0c01a.jpegJacek Dzwonowski - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (specjalność – skrzypce). Członek kwartetu smyczkowego AltraVolta, zespołu Muzikanty a także – od zarania działalności zespołu – artysta współpracujący z Teatrem A. Gra praktycznie na wszystkich instrumentach smyczkowych takich jak skrzypce, altówka, sitar, erhu. Jest kompozytorem oraz realizatorem i producentem nagrań. Jako muzyk towarzyszący współpracuje m.in ze Stanisławem Soyką („Sonety Shakespeare`a”, „Tryptyk Rzymski”, „Pasja Szczecińska”, „Soyka po śląsku”) i Joanną Kondrat (laureatka 49. KFPPP w Opolu, 2012). W roli muzyka sesyjnego można go usłyszeć na ponad 20 płytach, w tym na płytach Grzegorza Płonki - "Życie pieśniczką pisane", "uOdro nasza, uOdro" i "Vox ex Silesia".


O projekcie mówią m.in:


Muzyka łączy język i ciszę. Medytacja łączy działanie i kontemplację. Jako muzyk, medytujący i społecznik Grezegorz Plonka uosabia to wszystko w tej pięknej kolekcji, pozwalając, by słowa wielkich mistyków unosiły się w muzyce naszych niespokojnych czasów.

Laurence Freeman OSB

Dyrektor Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej

 

Muzyka i projekt Grzegorza jest poważnie medytacyjny. Nie tylko dlatego, że przybliża teksty największych mistyków w historii chrześcijaństwa, ale także dlatego, że forma wyrazu jest głęboko medytacyjna.

o. Maksymilian Nawara OSB

Opat Prezes Benedyktyńskiej Kongregacji Zwiastowania,

duchowy kierownik Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu.

 

Chciałbym zaprosić was do smakowania tej rzeczywistości utrwalonej na płycie “JA JESTEM”. Ma ona moc otwierać przed nami nowe światy i pozwala zbliżać się do takich przestrzeni, o których może nawet nie wiemy, że w nas żyją i tylko czekają, by je zauważyć, obudzić i pozwolić im rozkwitać.

O. Wojciech Drążek CMM, misjonarz,

koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej w Polscelac7d537c8edbf77.pngwww.dladziedzictwa.org/tag/ja-jestem
Lokalizacja

Opole, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 2 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Autografy i unikaty • Unikaty
Płyta z autografem artysty
Płyta CD z autografem Grzegorza Płonki dla pierwszych 50 osób. Grzegorz to muzyk, wokalista, publicysta, społecznik, popularyzator śląskiej kultury. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swym dorobku artystycznym posiada 9 płyt CD. Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Józefem Brodą, Marcinem Pospieszalskim. Autor kilku książek oraz wielu publikacji prasowych. Brał udział w kilku filmach dokumentalnych, dotyczących historii i kultury Śląska. Współprowadzi muzyczną audycję w Polskim Radio Katowice pt. „Fto śpiywo, furgo w niybo. Grzegorza Płonki śląskie śpiewanie”. Koordynator projektu (2020) digitalizacji zbiorów prof. Adolfa Dygacza w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.Grzegorz Płonka za swą działalność uhonorowany został między innymi: wyróżnieniem Narodowego Instytutu Kultury w Warszawie (2015), tytułem „Ślązaka Roku” (2017), Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego (2018), Nagrodą im. Karola Miarki w województwie śląskim za rok 2020, przyznawaną przez Zarząd Województwa Śląskiego oraz Nagrodą Prezydenta Katowic w dziedzinie kultury.Grzegorz Płonka jest członkiem Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce (WCCM) oraz inicjatorem powstania Katowickiej Grupy Medytacyjnej – jednej z najdłużej działających medytacyjnych grup w Polsce wchodzących w skład WCCM.
25 zł

Kupione 33 z 100

Zakończona
Inne
Poprzednia płyta CD "Nadstawcie ucha, kochani ludkowie"
Dla zainteresowanych mamy do przekazania poprzednią płytę Grzegorz Płonki "Nadstawcie ucha, kochani ludkowie" - pieśni z czasów Powstań Śląskich zebranych przez śp. prof. Adolfa Dygacza. Nowa płyta "Ja Jestem", będzie w październiku 2022. Można zatem wybrać dwie nagrody i będzie po sprawie:)
25 zł

Kupione 1 z 40

Zakończona

Wpłaty 37

 
Dane ukryte
ukryta
Monika Łaskawiec
 
Dane ukryte
30 zł
JS
JOLANTA SAŁĘGA
60 zł
 
Dane ukryte
40 zł
DZ
Dorota Zielańska
BG
Bożena Grudzień
25 zł
AD
Anna Dębowska
30 zł
 
Dane ukryte
30 zł
JJ
Justyna Jarząbek
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!