id: ydbj2y

Zamów do domu płytę CD/MP3 "Ja Jestem"

Zamów do domu płytę CD/MP3 "Ja Jestem"

Nasi użytkownicy założyli 1 187 176 zrzutek i zebrali 1 248 254 890 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Podczas audycji "Noc nie bez końca" w dniu 7 stycznia 2024 r. na antenie Radia eM można było posłuchać dwóch utworów z płyty "Ja Jestem" przy rozmowie red. Jacka Kurka z autorem Grzrgorzem Plonką. Dla słuchacza został przekazany unikatowy egzemplarz płyty! Jesteś ciekaw całości możesz zamówić mistyczna płytę!

  FDD

  Link do audycji:

  http://www.nocniebezkonca.pl/audycje/rok/2024?fbclid=IwAR3LdgcP7UeXQj2eWVkUIpUdq8Pmgp6wTWT8H4wJ8GjGRmd3m5zSWxeSHk8#t_cherubinowy-wedrowiec

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

k2cbe84147271401.jpgOpis płyty


Mottem przewodnim płyty "Ja Jestem" są słowa znanego katolickiego teologa Karla Rahnera: "Chrześcijanin jutra będzie albo mistykiem – kimś, kto czegoś doświadczył – albo nie będzie go wcale".


W zamyśle płyta jest częścią całego projektu "Ja Jestem", który ma służyć m.in. upowszechnianiu wiedzy na temat

mistycznej tradycji Kościoła Katolickiego oraz dzieł chrześcijańskich mistyków, inspiracją do praktyki modlitwy kontemplacyjnej: Medytacji Chrześcijańskiej czy modlitwy Jezusowej, popularyzowanej w ramach Kościoła Katolickiego przez wspólnoty: Ruch Odnowy Kontemplacyjnej, Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej czy Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu.


Nagrania partii wokalnych odbyły się 17 i 18 marca 2022 roku w w katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu oraz w podziemiach klasztoru Ojców Franciszkanów w Opolu.


Budżet całego projektu wyniósł 20 000 zł. Stąd prośba o wsparcie projektu za pomocą zrzutka.pl poprzez zamówienie płyt CD z nadrukiem QR Code do pobrania wersji MP3. Obecnie projekt „Ja Jestem” ma patronat medialny NTO, TVP3 Opole, Radio Opole, Radio Doxa, NGOpole.pl. Dodatkowo honorowym patronatem projekt objął Biskup Opolski ks. prof. Andrzej Czaja, Wojewodzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Biblioteka Ślaska w Katowicach. Partnerami projektu są m.in. GSW Opole, MBP Opole, Archiwum Państwowe w Opolu oraz wczesniej wymienione wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej. Projekt jest oddolną inicjatywą Fundacji „Dla Dziedzictwa” mającą wejść w przestrzeń świecką z tematyką sakralną używając do tego nowoczesnego metod i narządzi jak muzyka elektroniczna w stylu ambient.


Informacje o autorach projektu "Ja Jestem":

b80d6b800665a8c2.jpeg

Grzegorz Płonka - muzyk, wokalista, publicysta, społecznik, popularyzator śląskiej kultury. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swym dorobku artystycznym posiada 9 płyt CD. Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Józefem Skrzekiem, Józefem Brodą, Marcinem Pospieszalskim. Autor kilku książek oraz wielu publikacji prasowych. Brał udział w kilku filmach dokumentalnych, dotyczących historii i kultury Śląska. Współprowadzi muzyczną audycję w Polskim Radio Katowice pt. "Fto śpiywo, furgo w niybo. Grzegorza Płonki śląskie śpiewanie". Koordynator projektu (2020) digitalizacji zbiorów prof. Adolfa Dygacza w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie". Grzegorz Płonka za swą działalność uhonorowany został między innymi: wyróżnieniem Narodowego Instytutu Kultury w Warszawie (2015), tytułem "Ślązaka Roku" (2017), Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego (2018), Nagrodą im. Karola Miarki w województwie śląskim za rok 2020, przyznawaną przez Zarząd Województwa Śląskiego. Grzegorz Płonka jest członkiem Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce (WCCM) oraz inicjatorem powstania Katowickiej Grupy Medytacyjnej - jednej z najdłużej działających medytacyjnych grup w Polsce wchodzących w skład WCCM.


ad772f0424a0c01a.jpegJacek Dzwonowski - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (specjalność – skrzypce). Członek kwartetu smyczkowego AltraVolta, zespołu Muzikanty a także – od zarania działalności zespołu – artysta współpracujący z Teatrem A. Gra praktycznie na wszystkich instrumentach smyczkowych takich jak skrzypce, altówka, sitar, erhu. Jest kompozytorem oraz realizatorem i producentem nagrań. Jako muzyk towarzyszący współpracuje m.in ze Stanisławem Soyką („Sonety Shakespeare`a”, „Tryptyk Rzymski”, „Pasja Szczecińska”, „Soyka po śląsku”) i Joanną Kondrat (laureatka 49. KFPPP w Opolu, 2012). W roli muzyka sesyjnego można go usłyszeć na ponad 20 płytach, w tym na płytach Grzegorza Płonki - "Życie pieśniczką pisane", "uOdro nasza, uOdro" i "Vox ex Silesia".


O projekcie mówią m.in:


Muzyka łączy język i ciszę. Medytacja łączy działanie i kontemplację. Jako muzyk, medytujący i społecznik Grezegorz Plonka uosabia to wszystko w tej pięknej kolekcji, pozwalając, by słowa wielkich mistyków unosiły się w muzyce naszych niespokojnych czasów.

Laurence Freeman OSB

Dyrektor Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej

 

Muzyka i projekt Grzegorza jest poważnie medytacyjny. Nie tylko dlatego, że przybliża teksty największych mistyków w historii chrześcijaństwa, ale także dlatego, że forma wyrazu jest głęboko medytacyjna.

o. Maksymilian Nawara OSB

Opat Prezes Benedyktyńskiej Kongregacji Zwiastowania,

duchowy kierownik Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu.

 

Chciałbym zaprosić was do smakowania tej rzeczywistości utrwalonej na płycie “JA JESTEM”. Ma ona moc otwierać przed nami nowe światy i pozwala zbliżać się do takich przestrzeni, o których może nawet nie wiemy, że w nas żyją i tylko czekają, by je zauważyć, obudzić i pozwolić im rozkwitać.

O. Wojciech Drążek CMM, misjonarz,

koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej w Polscelac7d537c8edbf77.pngwww.dladziedzictwa.org/tag/ja-jestem
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Aktywne organizatora:
Elektronika i muzyka • Muzyka
Płyta CD/MP3 - JA JESTEM
Płyta CD "Ja Jestem" według pomysłu GrzegorzaPłonki. Grzegorz to muzyk, wokalista, publicysta, społecznik, popularyzator śląskiej kultury. Absolwent W...
25 zł

Kupione 40 z 100

Nieaktywne
Elektronika i muzyka • Muzyka
Poprzednia płyta CD "Nadstawcie ucha, kochani ludkowie"
Dla zainteresowanych mamy do przekazania poprzednią płytę Grzegorz Płonki "Nadstawcie ucha, kochani ludkowie" - pieśni z czasów Powstań Śląskich zebra...
25 zł

Kupione 2 z 40

Zakończona

Posty dla nagród/ofert 1

Posty do nagród/ofert z progu 25.00 zł 1

Przedłużamy nagrodę płytę CD Ja Jestem z limitowanej edycji 500 szt.

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę/ofertę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 47

PS
Paweł Szeloch
25 zł
AM
Adam Modrzejewski
50 zł
ED
Edyta Dziak
30 zł
JP
Justyna Kwiatkowska
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
125 zł
BB
Bartosz Baczyński
25 zł
ZF
Zdzisława Fruszyńska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!