id: ydhzvb

Magiczny dywan dla podopiecznych OLIGO

Magiczny dywan dla podopiecznych OLIGO

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 151 833 zrzutki i zebrali 1 196 771 814 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

UWAGA! Producent Magicznego Dywanu - firma FUNTRONIC obiecał, że jeżeli uzbieramy połowę kwoty, to dorzuci nam drugą połowę i będziemy mieć Magiczny Dywan! Stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan! I w cale nie chcemy odlecieć nim niczym Alladyn... Magiczny Dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer i tablicę interaktywną. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowań w każdym pomieszczeniu, na jasnym i jednolitym podłożu. Obraz wyświetlany na podłogę tworzy wirtualny "magiczny dywan", na którym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Magiczny Dywan dla nas to niesamowita możliwość aktywnej terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie, która stymuluje ich rozwój. W naszej świetlicy osoby niepełnosprawne intelektualnie biorą udział w zajęciach plastycznych rozwijających zdolności manualne, zajęciach przysposabiających do życia utrwalających proste czynności życiowe, które podopieczni nabyli w szkole, czy zajęciach dogoterapii – terapii udziałem psa. Magiczny Dywan stanowiłby kolejny element rehabilitacji, a dzięki temu, że to coś nowego, coś interaktywnego, na pewno wzbudzi ciekawość i osoby niepełnosprawne intelektualnie chętnie będą brały udział w zajęciach z wykorzystaniem dywanu.

Osoby niepełnosprawne intelektualnie stanowią specyficzną grupę wymagającą innych form pomocy niż pozostałe osoby z orzeczoną niepełnosprawnością. W środowisku lokalnym funkcjonują stereotypy wykluczające osoby niepełnosprawne intelektualnie poza nawias społeczeństwa. W pewien sposób następuje ich izolacja, a w konsekwencji wykluczenie ze społeczeństwa. Aktywny udział w zajęciach jest wyjściem poza kłopoty życia codziennego – wpływa więc nie tylko na rozwój dzieci, ale także na psychikę całych rodzin. Niepełnosprawność intelektualna charakteryzuje się przede wszystkim utrudnieniami w sferze percepcyjnej i poznawczej, powodując wolniejsze tempo uczenia się i opanowywania różnorodnych sprawności poznawczych i społecznych. Praca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie wymaga więc zachowania ciągłości i systematyki. Bardzo ważna jest kontynuacja rozpoczętych zajęć aby nie zaprzepaścić osiągniętych rezultatów. W programach placówek oświatowych i kulturalnych w mieście, prowadzących różnorodne formy zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, brakuje specjalistycznych zajęć dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Dzieci poza szkołą nie mają żadnej możliwości rozwoju. Są skazane na funkcjonowanie w środowisku rodzinnym, które często boryka się z poczuciem osamotnienia, niesprawiedliwości i wykluczenia. Rodzin tych nie stać na dodatkowe prywatne zajęcia, gdyż rodzice bądź opiekunowie są zazwyczaj zmuszeni do rezygnacji z pracy i utrzymują się jedynie z zasiłków opiekuńczych. Analizując sytuację dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie we Włocławku można stwierdzić, że nasze zajęcia są istotnym uzupełnieniem zajęć prowadzonych w placówkach oświatowych, natomiast dla osób powyżej 25 roku życia stanowią jedyną formę rehabilitacji. U osób niepełnosprawnych ciągła, systematyczna rehabilitacja jest niezbędna do utrwalenia wcześniej osiągniętych rezultatów.

Świetlica

Zajęcia kulinarne

dogoterapia

Hydroterapia

Hipoterapia

Plener malarski

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 110

preloader

Komentarze 7

 
2500 znaków