id: ydjcej

kolejny etap budowy Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na raka

kolejny etap budowy Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na raka

25 743 zł z 500 000 zł
5%
97 dni do końca
437 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mało kto wie, że każdego roku diagnozę nowotworową słyszy niemal 1400 dzieci, co stanowi aż 7% wszystkich przypadków raka w Polsce. Wykrycie nowotworu u dzieci następuje najczęściej dopiero w III lub już IV stadium rozwoju choroby, co jest główną przyczyną niepowodzeń terapeutycznych i powoduje, że nowotwory stanowią drugą co do częstości przyczynę zgonów u najmłodszych. Na szczęście aż 70% młodych pacjentów wraca do normalnego życia, ale dopiero po agresywnej chemioterapii, radioterapii lub leczeniu chirurgicznym.f0584be52c1f5831.png


Onkolodzy od dawna biją na alarm, że tylko wczesne wykrycie nowotworu to szansa na wyleczenie i długie życie. Trudności w postawieniu szybkiej diagnozy wynikają przede wszystkim z niskiej świadomości społecznej i wiedzy na temat nowotworów wieku dziecięcego, które mogą dawać nietypowe i niespecyficzne objawy. Dlatego tak ważną rolę w rokowaniu „małych pacjentów” odgrywa tzw. onkologiczna czujność, którą powinni wykazać się zarówno lekarze pierwszego kontaktu, pediatrzy, jak i rodzice i nauczyciele.

Jeśli niepokojące symptomy (takie jak przedłużająca się gorączka, wymioty, kaszel czy powiększone węzły chłonne) utrzymują się przez dłuższy czas i co ważna narastają w czasie, a leki przeciwbólowe przestają spełniać swoją rolę, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, z uwzględnieniem podłoża nowotworowego choroby.

Przy leczeniu najmłodszych pacjentów poza oczywiście lekarzami i personelem medycznym, kluczową rolę w procesie leczenia odgrywają nauczyciele, psycholodzy, duchowni i pracownicy socjalni. Wszystkie te rolę łączą się w jednym miejscu – w budowanym „Domu Aniołków” w Zaleszanach, czyli nowoczesnym Domu Hospicyjnym dla dzieci zmagających się z nowotworami.

 

k533a0048f9fce1b.png

W Polsce działa TYLKO 18 hospicjów dla dzieci!


Problemem jednak jest fakt, że na styku trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego mamy wielką białą plamę, a rodzice muszą pokonywać 100 km w jedną stronę do najbliższej placówki, gdzie ich dzieci będą w stanie znaleźć miejsce.

To właśnie dlatego, misją Fundacji Z Serca dla Serca jest budowa Domu Hospicyjnego w Zaleszanach. Miejsca innego od wszystkich pozostałych, w którym mali pacjenci zostaną otoczeni bliskością i ciepłem, a jednocześnie będą mieć zapewniony najwyższy poziom opieki medycznej, psychologicznej oraz duchowej. W odróżnieniu od innych hospicjów, Dom Aniołków będzie przede wszystkim domem. I to Domem przez duże D.

Domem bez przygnębiających szpitalnych sal, za to z pełnymi kolorowych ścian pokojami.

Nie będzie tam szarych krzeseł czy stolików, ale wygodne fotele i uczniowskie biurka.

Placówka ta ma być tymczasowym przystankiem w dalszej podróży i pogoni za marzeniami podopiecznych dzieci.


eae9f3feef19cb9d.png


Dom Aniołków to powierzchnia 1,5 hektara, z czego ponad pół hektara będzie domem hospicyjnym, a pozostała część będzie przeznaczona na pełen zieleni park dla pacjentów i ich rodziców oraz na nowoczesny plac zabaw. Od 2013 roku, czyli momentu założenia fundacji Z Serca Dla Serca wielokrotnie organizowane były akcje dla pacjentów z okolicznych szpitali, natomiast idea budowy Domu Aniołków zrodziła się kilka lat temu. W czasie tej długiej podróży do nadrzędnego celu Fundacji, gdy już pojawiły się chwile zwątpienia w sens i walkę, pewien anonimowy darczyńca przekazał darowiznę w wysokości 200 tysięcy złotych na zakup projektu budowlanego. Dla członków fundacji był to jasny sygnał – teraz nie można się wycofać. W 2018 roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, a w 2020 roku ruszyliśmy pełną parą z pracami budowlanymi. W tym czasie pojawiali się kolejni Darczyńcy i sponsorzy. W ostatnich tygodniach pojawili się dwaj kolejni Darczyńcy; jeden z nich przekazał ponad 10 tysięcy, a drugi ponad 20 tysięcy ceramicznych pustaków przeznaczonych na budowę.

Mamy nadzieję, że z początkiem sierpnia rozpoczniemy budowę stanu surowego, jednak na ten moment potrzebujemy pieniędzy na strop, który będzie kosztować około pół miliona, natomiast dach – drugie tyle. To wszystko pokazuje, że cel jaki sobie założyliśmy, czyli budowa hospicjum, jest mimo wszystko celem realnym i możliwym do zrealizowania! Dzięki pomocy ludzi o sercu pełnym z całej Polski, wspólnie jesteśmy w stanie spełnić marzenia najmłodszych pacjentów!


o3b39b10be3629a0.png


Pomóż! Udostępnij! Niech jak najwięcej osób pomoże chorym dzieciom. Za każdą pomoc dziękujemy! Dołącz do nas i zostań jednym z budowniczych wyjątkowego Domu Hospicyjnego - Domu Aniołków! Wierzę, że dobro które otrzymujemy powraca do naszych Darczyńców ze zdwojoną siłą. Za wszelkie dobro już teraz dziękujemy! Mam nadzieję, że spotkamy się razem na otwarciu naszego Domu, a najpiękniejszym podziękowaniem dla Ciebie, będzie uśmiech dziecka!

 

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 437

 
Dane ukryte
ukryta
Leszek Łaszewski
100 zł
Ł
Łukasz
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
115 zł
MK
Marta Kulikowska
10 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
90 zł
M
Mikołaj
200 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 042 zrzutki

i zebrali

527 792 092 zł

A ty na co dziś zbierasz?