id: ydwhyj

"Ether" | realizacja filmu krótkometrażowego

"Ether" | realizacja filmu krótkometrażowego

Nasi użytkownicy założyli 1 229 277 zrzutek i zebrali 1 356 623 602 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

。・:*˚:✧。

Czym jest "Ether"?


"Ether" to opowieść o bezimiennej dziewczynie. Dziewczyna spotyka chłopaka, który od ich pierwszego wejrzenia nie odstępuje jej na krok. Pozorne bezpieczeństwo, które wzajemnie sobie zapewnili, zostaje poddane próbie. "Ether" to film, który prowokuje do refleksji nad naturą rzeczywistości oraz prawdziwości naszych relacji i doświadczeń. W pytaniach o to, co jest prawdziwe, a co jedynie iluzją, ukazuje się magia filmowej podróży przez różne poziomy świadomości, pełne tajemniczych zakamarków i dziwnych wspomnień. Granice między snem a jawą zacierają się, tworząc niezwykłą opowieść o uczuciach i kondycji ludzkiej egzystencji.


。・:*˚:✧。

Dlaczego zrzutka?


Zrzutka na realizację filmu "Ether" to nie tylko szansa na wsparcie artystycznej wizji studentów, ale także możliwość uczestnictwa w tworzeniu czegoś wyjątkowego. Darczyńcy, którzy zdecydują się wesprzeć nasz projekt, staną się nieodłączną częścią tego projektu. Każda zebrana złotówka to nie tylko finansowe wsparcie, ale również cenna cegiełka, która pomoże nam podnieść poziom naszego filmu. Oto główne cele, które przybliżą nas do celu:


  1. Wynajem profesjonalnego sprzętu - potrzebujemy wynająć dobry sprzęt operatorski, dźwiękowy i oświetleniowy. Dzięki zebranym środkom będziemy w stanie wynająć profesjonalny sprzęt filmowy, co pozwoli nam osiągnąć wyższą jakość wizualną i dźwiękową. To także szansa na zrealizowanie bardziej ambitnych scen i efektów specjalnych, które wprowadzą widza w jeszcze głębszą atmosferę tej opowieści.
  2. Transport na planie - ze względu na to, że w filmie przewidujemy zarówno plenery, jak i sceny w czterech ścianach, potrzebne nam jest pojemne auto, które pomieści i nas i sprzęt, abyśmy mogli sprawnie przemieszczać się w trakcie dni zdjęciowych.
  3. Scenografia i lokacja - w naszym filmie główną rolę odgrywa scenografia. Potrzebujemy zatem pomocy w zebraniu środków na zbudowanie jej oraz na przestrzeń, w której ją umieścimy.
  4. Wyżywienie na planie - jak już wspominaliśmy wcześniej - jest nas stosunkowo sporo. Ze względu na to, że nasz plan to 3 dni zdjęciowe potrzebujemy jedzenia, które pomoże nam szybko i sprawnie pracować.
  5. Promocja filmu - chcemy, żeby nasz projekt trafił gdzieś dalej. Dlatego musimy zebrać środki na najciekawsze zgłoszenia festiwalowe (nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie). To, być może, pomoże nam otworzyć szerzej drzwi na przyszłość.


Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę i poświęcenie czasu naszemu projektowi. Dzięki temu wiemy, że coraz bliższa staje się możliwość w pełni zrealizowania naszych pomysłów na super poziomie. Obiecujemy, że każda kwota, którą otrzymamy, zostanie maksymalnie wykorzystana. Nasze zaangażowanie w projekt jest nieograniczone, a naszą dewizą jest oddanie 1000% naszych umiejętności i serca, aby stworzyć film, który poruszy i pozostawi niezapomniane wrażenia. To nie tylko nasz projekt, to wspólna podróż, którą chcemy podzielić się z każdym, kto chce być jej częścią.


。・:*˚:✧。

Kto to wymyślił?


"Ether" to niezależna inicjatywa, która ma swój początek w duecie reżysersko-operatorskim. Pomysł na wspólny projekt narodził się wraz z pierwszymi rozmowami Wik z Filipem. Współpraca nabrała znaczącego tempa, kiedy na pokład zaczęły wchodzić kolejne osoby ekipy realizatorskiej - Ada oraz Kasia. Początkowy etap pre-produkcyjny to liczne rozmowy w kawiarniach lub na GoogleMeet, które zaowocowały pełnym składem zgranej ekipy filmowej i połączyły zarówno starych znajomych, jak i osoby dopiero wkraczające w środowisko artystyczne.


Wiktoria Gornowicz - reżyseria i scenariusz


3EsILeMLXpezZ2mJ.jpg


Przedstawiamy Wam głównego pomysłodawcę - Wik. Aktualnie studiuje filmoznawstwo i nowe media na UJ, ale w tym roku zamierza próbować swoich sił w rekrutacji na reżyserię do Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od dłuższego czasu jest zapalonym entuzjastą filmowym, lecz najważniejszą reżyserką pozostaje dla niej niezmiennie Chantal Akerman. Kocha fotografię analogową, prozę Brunona Schulza, dobrą (czasem dziwną) muzykę oraz rozmawianie z roślinami. Poza tym uwielbia podróżować po Europie, ubierać spódnice na spodnie, robić białe pranie i głaskać mruczące kotki.


reżyserka nt. filmu: "Nadeszła chwila na mój debiut reżyserski, o którym marzyłam od dziecka. Zawsze kręcił mnie akt kreacji, akt tworzenia czegoś z niematerialnego „niczego”. O tym też trochę ten film, ale dowiecie się tego w swoim czasie. Całe życie przerażała mnie wizja tworzenia, a jednocześnie bardzo pragnęłam zrobić coś swojego, coś co przekazałoby moje emocje. Z biegiem czasu nabrałam odwagi twórczej, nauczyłam się mówić o uczuciach i do dziś staram się wyzbyć śledzącego mnie strachu. Ten film to trochę lekarstwo, ale nie tylko, bo jest wytworem mojej wrażliwości, która w przeciągu ostatniego roku wyszła z celi, którą jej zbudowałam."



Filip Rybczyński - operator kamery


WyjAz8kquPG096UO.jpg


To Filip, nasz operator! Jest studentem historii sztuki, pasjonującym się również fotografią oraz okazjonalnie angażującym się w tworzenie zdjęć. Ukończył kurs operatorski w Warszawie, zdobywając umiejętności niezbędne do realizacji szeregu krótkometrażowych filmów, które - jak mówi - stanowią ważny element jego twórczości.



Kasia Grabiec - kierowniczka produkcji i asystentka reżyserki

3F3zty8r5g2SsGQe.jpg

Kasia jest absolwentką kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, obecnie kontynuuje naukę w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego na tym samym kierunku. W trakcie studiów doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie fotografii, a podczas edukacji zrealizowała wiele projektów, obejmujących reklamy, filmy dokumentalne i krótkometrażowe. Pracowała również jako Asystentka Kierownika Produkcji przy wielu programach rozrywkowych dla kanału TTV oraz zdobywała doświadczenie festiwalowe odbywając staż w Krakowskiej Fundacji Filmowej. Jest rośliniarą oraz kocią mamą, a ulubioną częścią jej mieszkania jest ściana wyklejona kartonami po pizzy.



Ada Dras - kierowniczka produkcji i planu


UIh7nM920qQnT8hU.jpg


Prezentujemy panią Adę. Ada studiuje produkcję filmową i telewizyjną na Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz tańczy w Krakowskim Teatrze Tańca. Jest 1/4 Kolektywu KAIDOZ, z którym zrobiła spektakl "Dzieci końca świata". Adrianna tańcuje odkąd nauczyła się chodzić, więc robi to z podobną lekkością, co stawianie kroków. Lubi pracować i leżeć na macie z kolcami podczas oglądania "Bojacka Horsemana".



Gosia Bekisz - aktorka

qoCmyuRr0cKl9L57.jpg


Przedstawiamy zjawiskową Gosię - studentkę aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie w filii w Białymstoku. Urodzona w niedzielę, z rakietką do tenisa stołowego w dłoni (podobno). Największa fanka głazu narzutowego Trygław w Tychowie.  W teatrze najbardziej lubi plastyczność i ruch, a w filmie Noah Baumbacha.



Kajetan Styczeń - aktor

aLVl7gMju8ldy12N.jpg



To jest Kajtek. Kajtek ma 19 lat i studiuje we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych aktorstwo dramatyczne. "Lubię grać. Ukulele. Gitara. Boom, boom Cajon! Żyję dla fabuły, więc twórzmy ją razem!" Kajtek grał w reklamie McDonald's. Najbardziej zaufanym darczyńcom chętnie podeślemy link ;)


。・:*˚:✧。

Oczywiście jest nas więcej, o czym przekonacie się, kiedy uda nam się zrealizować ten projekt z Waszą pomocą. Aby przekazać naszą wdzięczność i jednocześnie zachęcić do wpłat na zrzutkę, stworzyliśmy progi podziękowań:


  1. każda wpłata - wiadomość z podziękowaniami + podziękowania imienne w napisach końcowych filmu
  2. od 50 złotych - wiadomość z podziękowaniami + specjalne podziękowania imienne w napisach końcowych filmu + naklejka "Ether"
  3. od 100 złotych - wszystko, co w punkcie powyżej + specjalne zaproszenie na filmową premierę w Krakowie
  4. od 200 złotych - wszystko, co w punkcie powyżej + kopia plakatu filmowego
  5. 500+ złotych - do ustalenia w kontakcie prywatnym


(Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk/pseudonimów, które darczyńca chce aby pojawiły się w podziękowaniach w filmie.)

P.S. Autorką naszego pięknego plakatu, który widnieje jako okładka zbiórki, jest Olga Wawrzusiak.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 79

 
Antonina Zwolińska
4 zł
 
Milen
5 zł
 
Gaspar Marcin Wójtowicz
 
Jakub Polok
ukryta
 
Kacper Malicki
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Monika Anna
 
Kac b
1.53 zł
 
jan
 
Julia Fijałka
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków