id: yec46b

Wsparcie aktywizacji osób starszych samotnych

Wsparcie aktywizacji osób starszych samotnych

Nasi użytkownicy założyli 1 156 043 zrzutki i zebrali 1 199 974 511 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zapraszamy Państwa do udziału w projekcie naszej Fundacji tj. Więcej Uśmiechu, KRS: 0000857573, który na celu ma wsparcie i zachęcenie do integracji osoby starsze Samotne. Czas pandemii utwierdził nas w tym, że coraz więcej osób pozostaje w swoich domach i zmotywował do działania.

NASZ PROJEKT:

Pragniemy stworzyć miejsce, do którego zaprosimy seniorów, bo któż jak nie Babcia i Dziadek, mogliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą.

Któż jak nie Babcia stworzy pyszne wypieki i wygrzebie sprawdzone przepisy z pożółkłego notesu.

Któż jak nie Dziadek pokaże jak zrobić karmnik i przybić gwoździa.

Kto jak nie Babcia pokaże jak wyszyć piękną serwetę lub przyszyć guzik, a Dziadek poinstruuje nas jak można zawiesić obrazek na ścianie.

Babcia i Dziadek to również skarbnica doświadczeń i historii, a także wielu świadectw przeżytych wydarzeń, to skarbnica wiedzy, tradycji i kultury.

Nasze miejsce to cukiernia babci miejsce, w którym Babcie wykażą się w pieczeniu ciasta, parzeniu kawy, przyrządzaniu kakao i mleka z miodem! Wszystkie ciasta i produkty będą przygotowywane przez seniorów. Dziadkowie także zostaną włączeni we wspólne działania.

Będzie to również miejsce, którego celem jest integracja i wspólne działanie seniorów, młodzieży i dzieci - rozmowy przy herbacie, warsztaty z młotkiem, warsztaty guzikowe, szyjemy na maszynie. Przede wszystkim stworzymy miejsce, które będzie miejscem spotkań i walki z SAMOTNOŚCIĄ seniorów.


Kiedy rozejrzymy się dookoła i otworzymy szeroko oczy, zwrócimy zapewne uwagę, że pośród nas żyją osoby, które będąc w wieku starszym, cierpią na największą chorobę, jaką jest SAMOTNOŚĆ. Często powtarzającą się sytuacją jest moment, w którym odchodzi jeden z małżonków. Wtedy też w tej dramatycznej sytuacji wesołego i działającego człowieka, dotyka smutek i samotność.

Jeszcze kilkanaście lat temu Babcie i Dziadkowie, żyli w wielopokoleniowych rodzinach, w których mieli zawsze „coś do roboty". Dzisiejsze czasy pędzą, a młodzi ludzie mają coraz mniej czasu.

Postanowiliśmy stworzyć projekt, który zaprosi osoby starsze samotne, szczególnie te, którym bliska jest samotność, a nie mają tyle odwagi, aby uczęszczać na zajęcia klubu seniora lub Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Nie chodzi o biznes i wielkie zarobki, ale o miejsce, w którym upieczenie ciasta i podanie go i rozmowa będą ważnym elementem w życiu seniora, dlatego prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.


Zapraszamy do kontaktu:

Fundacja Więcej Uśmiechu

[email protected]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

KS
Kacper
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
NS
Nata
20 zł
AF
Anna
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!