id: yf5c8b

Pomóż rodzinom osób z niepełnosprawnością z Ukrainy!

Pomóż rodzinom osób z niepełnosprawnością z Ukrainy!

31 424 zł 
z 50 000 zł
62%
zakończona 07.06.2022r
211 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Dzięki Waszym wpłatom uruchomiliśmy infolinię mailowo-telefoniczną, którą obsługują 2 osoby posługujące się językami polskim i ukraińskim. Na zgłoszenia i prośby o pomoc odpowiadamy od poniedziałku do piątku między 9 a 21.

  Kontakt: [email protected] t8ef840059bdc833.png

  Czytaj więcej
 • Dzięki Waszemu wsparciu zorganizowaliśmy ewakuację 12 osób z niepełnosprawnościami wraz z rodzinami z Odessy!!! Udało się pomóc już ponad 130 osobom/rodzinom oraz całym grupom uciekającym z Ukrainy do Polski. 31 osób lub rodzin z niepełnosprawnością dostało od nas kompleksowe wsparcie asystenckie w języku polskim i ukraińskim/rosyjskim. Odpowiedzieliśmy na ok. 70 zgłoszeń dotyczących poszukiwania transportu, dostosowanego noclegu, leków, sprzętu, możliwości leczenia, edukacji, rehabilitacji i terapii, poszukiwania psychologów, lekarzy, prawników i innych specjalistów. Z zebranych środków zatrudnimy 3 osoby posługujące się językiem ukraińskim i polskim, które będą pełnić całodzienne dyżury telefoniczne oraz mailowe, odpowiadając na zgłoszenia. Dzięki temu będziemy mogli efektywnie pomagać jeszcze większej liczbie osób!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wyobrażasz sobie kilkugodzinną podróż z osobą, która w każdej chwili może dostać ataku padaczki? Może wiesz, że trudno jest znaleźć mieszkanie dostępne dla osób na wózku, ale to, że dla rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną jest jeszcze trudniej, zaskoczyło również nas. Jak kontynuować terapię, gdy ukraińskie orzeczenie o niepełnosprawności nie jest w Polsce ważne?


Ucieczka z kraju objętego wojną jest dużo trudniejsza w połączeniu z niepełnosprawnością - własną, dziecka, lub innego członka rodziny. W Stowarzyszeniu Mudita wspieramy dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie, żeby wesprzeć takie rodziny, które przyjeżdżają do nas z Ukrainy.


Udało nam się zorganizować ewakuację z Odessy kilkunastu osób z niepełnosprawnością wraz z rodzinami. Jeśli sytuacja pozwoli - chcemy organizować kolejne. Potrzebujemy na to funduszy - wsparcie tłumaczy i prawników, ubezpieczenie, benzyna i inne nieoczekiwane wydatki przekraczają nasze możliwości.


Rodziny z dziećmi często przyjeżdżają bez grosza, na już potrzebny jest nie tylko nocleg, ale też leki, dostęp do specjalistycznej opieki, kontynuacja terapii, sprzęt rehablitacyjny. Do tego wszyscy muszą radzić sobie z lękiem i traumą.


Codziennie odpowiadamy na dziesiątki wiadomości - szukamy noclegu dla 6 osób na wózkach na już, mieszkania dostosowanego do potrzeb mamy z leżącą córką z porażeniem mózgowym, terapii i szkoły dla dzieci z autyzmem, pracy dla mężczyzny z niepełnosprawnością intelektualną. Pomagamy w otworzeniu polskiego konta niewidomej studentce albo znalezieniu tłumacza ukraińskiego (albo ukrainskiego migowego).


Jeśli trzeba, przydzielamy rodzinie asystenta (wolontariusza) oraz kontakt do osoby, która zna język ukraiński. Wspieramy w dopełnienieniu niezbędnych formalności, uzyskaniu pomocy psychologicznej, prawnej czy materialnej, kierujemy do miejsc zapewniających rehabilitację, terapię czy odpowiednich specjalistów.


Nie byłoby to możliwe bez sieci wsparcia. Jednak bezpłatny dostęp do lekarzy, psychologów, fizjoterapeutów i innych specjalistów nie zawsze będzie łatwy do znalezienia. Będą zdarzać się sytuacje, że na już trzeba kupić leki cewniki lub inne środki. A osób z niepełnosprawnościami, które potrzebują wielowymiarowej opieki zacznie przybywać. Chcemy zatrudnić panią z Ukrainy do koordynacji tego projektu i zapewnić niezbędne szkolenia asystentom. Wkrótce ruszamy z grupą wsparcia dla bliskich osób z niepełnosprawnością w języku ukraińskim, planujemy również poszerzyć działanie naszego Telefonu Zaufania o ukraiński dyżur.


Potrzebujemy Twojego wsparcia, żeby możliwa była wielowymiarowa i długofalowa pomoc


Wpłacając, pomagasz nam zorganizować system wsparcia dla rodzin dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością z Ukrainy! Dzięki temu będzie im dużo łatwiej i mniej odczują skutki wojny.


Nasze działania możesz obserwować na:

Facebooku: https://www.facebook.com/stowarzyszeniemudita

Instagramie: https://www.instagram.com/stowarzyszeniemudita

oraz www.stowarzyszeniemudita.pl


Jeśli znasz rodzinę z niepełnosprawnością, która potrzebuje pomocy lub sam/sama jesteś w takiej sytuacji, napisz na: [email protected]


Dziękujemy! Stowarzyszenie Mudita

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 211

Paulina Żamejć
50 zł
EG
Ewa Godzik
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MC
Monika
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
70 zł
SF
Sylvia F
650 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AJ
#DLAOLINKA
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • MK
  Magda K

  Urodzinowe życzenia dla Pani Patrycji

  100 zł
 • MA
  Ola J

  Bardzo potrzebna inicjatywa, brawo! Ogarnięcie pomocy musi na pewno Państwa kosztować strasznie dużo energii i pieniędzy.

  100 zł
 • KM
  Krzysztof Markiewicz

  Darowizna zebrana wśród niemieckich tancerzy tanga w Algau 12.03.2022 (100 eur)

  470 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  ❤❤❤

  100 zł
 • AW
  Alicja Włodarczyk

  Powodzenia Olga, robicie super robotę!

  300 zł

Nasi użytkownicy założyli

863 957 zrzutek

i zebrali

760 477 719 zł

A ty na co dziś zbierasz?