id: yfpa3x

Życie warte jest rozmowy – uratujmy dzieci przed próbami samobójczymi!!!

Życie warte jest rozmowy – uratujmy dzieci przed próbami samobójczymi!!!

Nasi użytkownicy założyli 1 038 065 zrzutek i zebrali 1 109 204 723 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Raport dotyczący zachowań samobójczych wśród dzieci i młodzieży za lata 2012-2021


https://zwjr.pl/artykuly/raport-dotyczacy-zachowan-samobojczych-mlodziezy


Ile dzieci w Polsce odbiera sobie życie?


Dane Policji za 2021 rok pokazują gwałtowny wzrost zachowań samobójczych wśród młodych osób. W 2021 roku 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia podjęło próbę samobójczą, aż 127 z tych prób zakończyło się śmiercią. W stosunku do 2020 roku jest to wzrost odpowiednio o 77% zachowań samobójczych oraz o 19% śmierci samobójczych.


Tak wyglądają oficjalne dane policji, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży jest znacznie więcej. Zachowania samobójcze to nie przestępstwa, więc o zdecydowanej większości z nich nikt nie informuje Policji. Skala problemu jest przytłaczająca. Badanie EZOP II pokazuje, że ryzyko podjęcia próby samobójczej dotyczy aż 131 tysięcy osób z grupy wiekowej 7-17 lat!


Inicjatywa „Życie warte jest rozmowy” pomaga osobom w kryzysie samobójczym, zarówno dorosłym, jak i tym najmłodszym. 20 proc. osób, które zwracają się po pomoc do serwisu zwjr.pl, to właśnie dzieci i młodzież. Dzieci piszą, że są samotne, beznadziejne, bezwartościowe i nie wiedzą, co robić, by pokonać kryzysy. Pandemia nasiliła bolesne problemy z którymi zmagają się dzieci i dodała kolejne do listy.


Piszą do nas też rodzice, że nie zdawali sobie sprawy, z czym zmagają się ich dzieci. Nie wiedzą, jak je wspierać, gdy mierzą się z myślami samobójczymi lub gdy chcą odebrać sobie życie. Rodzice często czują się obezwładnieni i zagubieni. Proszą o wsparcie. Rodzicielska miłość podpowiada, że to nie dzieje się naprawdę, że na pewno nie jest tak źle. Ból, szok, rozpacz utrudniają rodzicom otoczenie dzieci troską. Rodzice potrzebują przewodnika na trudnej drodze wspierania dziecka w wychodzeniu z kryzysu. Muszą odzyskać siły i równowagę, zdobyć wiedzę, jak rozmawiać z dzieckiem, jak je wspierać, gdzie szukać pomocy. To wiedza na wagę życia.


Dlatego prosimy Was o pomoc w zapewnieniu rodzicom dzieci z myślami samobójczymi i po próbach samobójczych bezpłatnych konsultacji suicydologicznych. Bez was nie będzie to możliwe. Każda wpłacona złotówka może przyczynić się do powstania tego projektu i wprowadzić realną zmianę. Im więcej funduszy zbierzemy tym więcej udzielimy konsultacji.


Konsultacje prowadzone będą przez specjalistów i specjalistki z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Odbywać się będą one w trybie interwencyjnym, tak aby zgłaszający się do nas rodzice albo opiekunowie jak najszybciej uzyskali pomoc. Za uzbieraną kwotę opłacimy: konsultacje prowadzone przez specjalistów, suicydologów i interwentów kryzysowych, posiadających doświadczenie w pracy z osobą w kryzysie suicydalnym.


Nie ignorujmy cierpienia psychicznego dzieci oraz ich rodziców! Szczera rozmowa i pomoc specjalisty mogą uratować czyjeś życie, dlatego okażmy zrozumienie i wsparcie. I pamiętajmy, że życie warte jest rozmowy.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 49

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WO
Wojciechowski
100 zł
BE
Beata
50 zł
MA
MarzEna
20 zł
PM
rootsrat
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AP
Aleksandra
UL
UM Lekarski 2016-2022
560 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków