id: yg4dur

Pomoc dla Ukrainy - transport z Elbląga

Pomoc dla Ukrainy - transport z Elbląga

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
6 040 zł 
z 5 000 zł
120%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

 • 06-07 maja 2022 przekazaliśmy kolejny pakiet humanitarny 💙💛 - relacja zdjęciowa na facebooku :)

  Cały transport został tak jak ostatnio przekazany bezpośrednio do rąk naszej rodziny ze Lwowa, która razem z innymi wolontariuszami segreguje paczki i rozwozi je dalej – Igor Vityk.

  - Produkty żywnościowe zostały przekazane tym samym wolontariuszom co ostatnio. Dostarczą oni wszystko w głąb Ukrainy do ogarniętych wojną miejsc – relacja zdjęciowa wkrótce 😊

  Za zgodą autora, załączam link do filmiku, na którym pokazane są działania tych wolontariuszy, dla których przekazujemy zebraną pomoc humanitarną --- https://www.instagram.com/tv/CdeSfeXF9LQ/?utm_source=ig_web_copy_link

  Jak widzicie działają oni na szeroką skalę, ciężko pracują aby dostarczyć pomoc najbardziej potrzebującym.

  - Rzeczy dziecięce, słodycze, środki higieniczne - trafiły do cerkwi, gdzie w klasztorze aktualnie przebywają matki z dziećmi ze wschodu kraju - https://www.facebook.com/St.Josaphat.Church.of.the.Redemptorists.in.Lviv

  - Rzeczy militarne (nakolanniki, rękawice, ubrania, buty, słuchawki, maski przeciwgazowe etc), opaski taktyczne, część leków, żywności, śpiwory, karimaty etc. zostały przekazane dla chłopaków z batalionu „Wolna Ukraina” walczących pod Charkowem;

  - Wózki inwalidzkie zostały dostarczone do szpitala wojskowego, gdzie przebywają żołnierze z linii frontu, a gdzie niestety wielu wozów brakuje.

  Wolontariusze cały czas segregują paczki, rozwożą je. W Miarę możliwości będziemy na bieżąco wstawiać aktualizację oraz zdjęcia z miejsc, gdzie co dostarczają.

  Wartość dostarczonego transportu to około 30 tyś. zł w produktach żywnościowych, lekach, specjalistycznym sprzęcie wojskowym, śpiworach, karimatach etc.

  Na naszej zrzutce uzbieraliśmy kwotę 6.440,00 zł! Dziękujemy każdemu kto dorzucił swoją cegiełkę, jesteście wielcy! Za zebrane fundusze zostały zakupione produkty żywnościowe o wartości 5.632,45 zł – reszta kwoty zostanie przeznaczona na kolejny transport.

  Dodatkowo jeszcze raz gorące podziękowania dla osób, które towarzyszyły mi podczas transportu: Grzegorz Baran, Agnieszka Ryba. Dziękuję!

  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc i działamy dalej z kolejną zbiórką !ja4af8f372af6077.jpegf43b42081f4de1f8.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc dla Ukrainy- osiągnęliśmy cel założony, ale zbieramy dalej. Jeszcze 9 dni do końca i ruszamy z pomocą. Слава Україні 💙💙💙💛💛💛 

  Otrzymaliśmy również mnóstwo darów, które przywiozły dwie wspaniałe kobiety z Niemiec oraz 1000 apteczek pierwszej pomocy od cudownych ludzi z Gronowa Górnego 🥰n83390d0ef2be7eb.jpeg

  t1abacf3aa3dd44a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wczorajszy transport rzeczy do Mykołajewa - więcej zdjęć na facebooku. To właśnie do tych Wolontariuszy trafiają zebrane rzeczy, działają oni na własną rękę, nic nie marnuje się w magazynach <3 ac7caa904a1c3da9.jpegs537d2e8c90acfcd.jpegc4494d98d4fd0bd8.jpeg

  2Q==


  u7b0997317ec1ba0.jpegeff2cd581d0bbaa8.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Postanowiliśmy przejść na kolejny etap zbiórki i od teraz uruchamiamy oficjalną zrzutkę, dedykowaną naszym najbliższym sąsiadom, ofiarom wojny.


W ciągu miesiąca zorganizowaliśmy już 2 transporty, które trafiły do Lwowa, gdzie zostały skrupulatnie posegregowane i dostarczone dalej.

Rzeczy dostarczamy bezpośrednio w ręce wolontariusza Igora Vityk (Pracownik firmy Scimus), który razem z innymi wolontariuszami porządkuje paczki i dostarcza je najbardziej potrzebującym. Robią to w ramach wolontariatu, nie należą do żadnej fundacji, organizacji, wszystko dostarczają osobiście i bezpośrednio do miejsc, ludzi potrzebujących pomocy.


Między innymi medykamenty są przekazywane na wschód, do centrum do szpitali. Część leków które przydadzą się na froncie, zostają osobiście przekazane wojsku. 

Produkty żywnościowe również dostarczone są do ogarniętych wojną miast. Tworzone „paczki socjalne” przekazywane są bezpośrednio mieszkańcom, którzy potrzebują pomocy. 

Rzeczy dziecięce trafiają do tymczasowych sierocińców oraz miejsc we Lwowie, gdzie przebywają matki z dziećmi, które uciekły z miast objętych działaniami wojennymi - między innymi do "Szewczenkiwska Komenda Humanitarna „Lwów""

Na facebooku staramy się w miarę możliwości informować gdzie, co i do kogo trafia --> https://www.facebook.com/ola.baran2/


Za zebrane fundusze zostanie kupiony profesjonalny sprzęt elektroniczny, leki, opatrunki, żywność długoterminowa oraz najpotrzebniejsze rzeczy. 


W galerii załączyłam zdjęcia z ostatnich zbiórek 🙂


Oprócz zbiórki pieniędzy dalej zbieramy rzeczy fizycznie w Elblągu na ul. Niskiej 24 – biuro P.B.P.P. „Piecobudowa – Gdańsk” Sp. z o.o. oraz w Wilczętach/Pasłęku - tutaj adresy uzyskać można po bezpośrednim kontakcie z nami.

Jeżeli chcesz coś przekazać osobiście zapraszamy!

Na końcu lista rzeczy potrzebnych na Ukrainie, którą otrzymaliśmy od Igora.


Pamiętajmy, że razem możemy więcej, a tam na Ukrainie każda pomoc jest potrzebna! 


W razie pytań kontakt do organizatorów zbiórki:
Lista rzeczy:

- leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, uspokajające, na biegunkę etc. 

- leki dla dzieci;

- środki opatrunkowe – bandaże, plastry, gazy, opaski uciskowe, opatrunki hemostatyczne;

- strzykawki jednorazowe, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, pincety;

- zestawy do przetaczania krwi, woreczki do pobierania krwi, igły dekompresyjne 

- bielizna termiczna najlepiej w dużych rozmiarach;

- polary, rękawice;

- śpiwory, karimaty, koce;

- żywność długoterminowa, również żywność dla niemowląt, małych dzieci;

- akcesoria dla dzieci, niemowląt – pampersy, chusteczki nawilżane, butelki etc. 

- lornetki, apteczki, baterie, powerbanki; 

Jeżeli ktoś ma dostęp i chciałby przekazać :

- każdego rodzaju odzież militarna;

- nakolanniki;

- kaski, 

- kamizelki kuloodporne, taktyczne;

- buty męskie wojskowe;

- Drony;

- krótkofalówki. Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 32

AD
Adam
300 zł
PH
Piotr
500 zł
PM
Jan z Lubina
200 zł
JB
Jolanta Baran
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JS
Jarek
100 zł
NN
Anna Murzicz
ukryta
AG
Agata
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AW
Anna
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 932 zrzutki

i zebrali

758 846 663 zł

A ty na co dziś zbierasz?