id: yg5hd2

Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs Kielce

Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs Kielce

Nasi użytkownicy założyli 1 152 260 zrzutek i zebrali 1 197 508 317 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka jest przeznaczona na wsparcie akcji Jedzenie zamiast Bomb/Food not Bombs w Kielcach, zakup garnków i sprzętu kuchennego, naczyń oraz produktów spożywczych przeznaczonych do gotowania i wydawania posiłków.

yg5hd2-dd325bf2.png

Czym jest Jedzenie zamiast Bomb?

Jedzenie zamiast Bomb (Food not Bombs, FnB) to ogólnoświatowa akcja zapoczątkowana w latach 80-tych XX w. w Stanach Zjednoczonych i podejmowana przez ponad tysiąc grup na całym świecie, w tym przez około kilkunastu w Polsce. Jest to oddolna inicjatywa polegająca na przygotowywaniu i wydawaniu posiłków przez zwykłych ludzi każdemu kto tego potrzebuje.

yg5hd2-3f8149cc.png

Oprócz wymiaru praktycznego jakim jest pomoc potrzebującym, akcja Jedzenie zamiast Bomb jest swego rodzaju protestem przeciwko porządkowi świata, gdzie rządy państw wolą wydawać pieniądze na zbrojenia zamiast zapewnić godne warunki swoim obywatelom, supermarketom bardziej opłaca się wyrzucić tony jedzenia rocznie niż oddać je za darmo ludziom żyjącym poniżej minimum socjalnego. W dobie kryzysu klimatycznego tym bardziej nie może być na to zgody. Przygotowywane posiłki są wegańskie, gdyż zależy nam na tym, by żadna istota czująca nie cierpiała i nie była wykorzystywana.

Nasz cel

Wakacje to czas odpoczynku i przygotowań do nowego sezonu Jedzenia zamiast Bomb, aby usprawnić naszą pracę chcielibyśmy zakupić garnki i sprzęt do gotowania oraz przechowywania ugotowanych już potraw, a wiec garnków-termosów, by posiłki nie stygły na mrozie, pozostałe środki chcielibyśmy przeznaczyć na zakup naczyń jednorazowych oraz produkty spożywcze do przygotowywania posiłków.

yg5hd2-a3c3eeb0.png

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób z Kielc i okolic, która postanowiła realizować idee jakie przyświecają akcjom FnB. Nie jesteśmy związani z żadną instytucją państwową, organizacją religijną czy partią polityczną. Na gotowanie i wydawanie posiłków dobrowolnie poświęcamy swój wolny czas w imię ludzkiej solidarności. Cieszy nas gdy widzimy, że to co robimy ma sens i przynosi wymierne korzyści wielu ludziom w Kielcach. W zeszłym sezonie zorganizowaliśmy 13 akcji wydawania posiłków, podczas każdej rozdaliśmy około 100 posiłków.

yg5hd2-d8e0b2e1.png

yg5hd2-1acfa2a7.png

Chcesz zobaczyć jak działamy?

Sprawdź nasz profil na FB, gdzie umieszczamy relacje z naszej działalności.

Zobacz jak działamy na naszym profilu na FB.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

TC
Tagaziel
200 zł
MS
Antifa GmbH
161 zł
MS
George Soros
161 zł
 
Dane ukryte
161 zł
MS
M S
100 zł
IR
Iwo Ryszkowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków