id: ygw9fw

Oglądamy filmy i zbieramy na pieski

Oglądamy filmy i zbieramy na pieski

Nasi użytkownicy założyli 1 146 323 zrzutki i zebrali 1 194 146 211 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • GARŚĆ INFORMACJIuk93FEfnLScIH3iX.png

  ℹ️ Dlaczego zorganizowaliśmy zrzutkę tylko na jedno stowarzyszenie zajmujące się ratowaniem piesków i znajdowaniem im dobrych domów?

  ✔️ Bo na wszystkie się nie da (szkoda), ale jeśli uda nam się w przyzwoitym czasie zebrać z waszą pomocą 100% planowanej kwoty to chętnie będziemy kontynuowali zbiórkę na kolejną organizację.

  ℹ️ Dlaczego na początek wybraliśmy Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt?

  ✔️ Bo gdy pytaliśmy o opinie na temat różnych organizacji zajmujących się ratowaniem psów ta nazwa pojawił się kilkakrotnie wśród poleconych i prawda jest też taka, że i my mamy pieska uratowanego przez Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt (a dokładnie dyrektorka festiwalu Monika Stolat). Nie jesteśmy związani w żaden sposób z tą organizacją, ale mieliśmy okazję poznać ich działalność od środka, wiemy z jakich warunków piesek został uratowany, jakiego zaangażowania wolontaryjnie pracujących członków Stowarzyszenia to wymagało (uratowanie i przywrócenie go do zdrowia) i jak dbano o proces adopcji, aby mieć pewność, ze pies trafi tym razem w dobre ręce.

  Mamy już 27% założonego celu i wszystkim 54 osobom dziękujemy za wsparcie, jesteście wspaniali. ❤ 🐕 Mamy nadzieję, że niebawem dobijemy do 100% 🙂

  P.S. Na poniższym zdjęciu: Misio.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

No cześć!


W Fundacji Nowa Aleksandria, która jest organizatorem wydarzeń filmowych takich jak Filmy Najlepsze z Najgorszych, Splat!FilmFest, czy Kultowe Klasyki postanowiliśmy poza oglądaniem filmów zrobić zbiórkę na rzecz organizacji dbającej o dobrostan piesków. Zrobiliśmy rozeznanie i pozyskaliśmy rekomendacje kilku Fundacji i Stowarzyszeń, które skutecznie ratują psy od głodu, bezdomności, przemocy, zamarzania na dworze, dbają o proces adopcji, znajdują im domy tymczasowe i już wreszcie ich własne nowe rodziny.


Będzie nam niezwykle miło, jeśli dorzucie do naszej zbiórki jakikolwiek pieniądz na jaki jesteście sobie w stanie pozwolić bez rujnowania budżetu domowego.


Nie samymi filmami człowiek żyje, czasem trzeba się pochylić także nad słabszymi istotami, które są kompletnie bezbronne, bezradne i bez nas sobie nie poradzą. A tak naprawdę całą robotę robią już wspaniałe fundacje i stowarzyszenia, które my chcemy tylko poratować groszem na ich działalność statutową.


Jeżeli uda nam się zebrać pełną kwotę 10 tys. zł to przeznaczymy ją na Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, jeśli zrzutka się rozkręci (oby!) to kolejne pieniądze przeznaczymy na inną fundację, którą zaprezentujemy tutaj i na naszych social mediach.


Na koniec zrzutki umieścimy tutaj dowody przelewów ze 100% zebranych pieniędzy.


Jesteśmy bardzo podekscytowani tym pomysłem i mamy nadzieję, że dołączycie do nas <3 szczególnie, że wszyscy dobrze wiemy jak boli gdy w filmie ginie piesek a co dopiero jak cierpi w prawdziwym życiu lub zamarza na mrozie.P.S. Pojawia się pytanie, ale co z kotami? My jesteśmy team psy, ;) ale tak naprawdę Stowarzyszenie, na które zbieramy ratuje też koty, także bez obaw!


Dziękuję

Monika Stolat

Nowa Aleksandria

Najlepsze z Najgorszych

Splat!FilmFest


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 90

 
Dane ukryte
20 zł
ID
Inga dynowska
100 zł
NO
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MB
Magda Barańska-Nowak
100 zł
AS
A Swierczynska
2 zł
AP
Andrzej Piróg
JH
Julia Hajduk
5 zł
DD
Dsadasdas dsds
1 zł
TF
Tomasz Ferszt
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • Fundacja Nowa Aleksandria

  Nie mamy jak inaczej odpisać, więc zrobimy to tutaj. Pan Darek Woroniecki (dzięki za wpłatę!) zapytał nas czy wiemy skąd pochodzi ten cytat: "Wiecie skąd to cytat? ;) "Było kiedyś takie miasto, Nowa Aleksandria. A teraz nazywa sie tak paskudnie, Puławy. W Nowej Aleksandrii mieszkają bogowie Olimpu. A Puławy to coś, co cieknie starej babie w kroku." Otóż: nie wiemy ;) Ale wiemy, że to dawna nazwa Puław, natomiast nazwa naszej fundacji sięga dalej i jest inspirowana albumem puławskiego zespołu Siekiera :) https://www.youtube.com/watch?v=YW6j74WAYb0

  • Dariusz Woroniecki

   To cytat z nowej książki Jakuba Żulczyka "Dawno temu w Warszawie", kontynuacji "Ślepnąc od świateł" :) Jest tam rozdział zatytułowany "Nowa Aleksandria" ;) Polecam książkę, a co do nazwy Waszej fundacji to tak myślałem, że to bardziej tribute dla Siekiery a nie samych Puław ;) Swoją drogą kultowy album, mam nawet na winylu :P

  • Fundacja Nowa Aleksandria

   Dariusz Woroniecki Nie czytaliśmy jeszcze tego, ale jest w planach! A wspomniany album tez mamy na winylu :-) High five!