id: yh6ud9

Krwawnik - pierwszy w Polsce festiwal menstruacyjny - edycja: Jesień

Krwawnik - pierwszy w Polsce festiwal menstruacyjny - edycja: Jesień

Nasi użytkownicy założyli 1 014 883 zrzutki i zebrali 1 061 510 531 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Krwawnik - pierwszy w Polsce festiwal menstruacyjny! 


Hej siostry krwi, osoby menstruujące! Zróbmy razem raban: zorganizujmy pierwszy w Polsce festiwal menstruacyjny! 


Od wielu miesięcy tworzymy to wydarzenie wolontaryjnie, teraz potrzebujemy Waszej pomocy i udziału, aby impreza się odbyła. Zakupione przez Was bilety sfinansują całość wydarzenia. Twój udział jest zatem na wagę złota! 


Wszystkie zebrane na tej zrzutce pieniądze będą przeznaczone na produkcję wydarzenia: wynajem sali widowiskowej, marketing, transport, noclegi, honoraria dla osób prowadzących warsztaty, pokazujących swoje dzieła oraz występujących na towarzyszących festiwalowi koncertach. 


Krwawnik będzie roczną przygodą: związaną z kobiecym cyklem (2023/2024)! Festiwal podzielony jest na cztery fazy, cztery pory roku w czterech miejscach. Podkreślane będą cztery różne jakości, możliwości i archetypy, kryjące się w naszej zbiorowej nieświadomości. Wbrew centralizacji Krwawnik odbędzie się w czterech różnych miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Sopot, Chlebowo k/Poznania). Jego cztery edycje będą odpowiadać porom roku i ogniskować się wokół faz ludzkiego cyklu miesiączkowego odzwierciedlającego cykl roczny natury. Dziś zapraszamy Cię na edycję Jesienną, która odbędzie się w Warszawie w Pałacyku Konopackiego w dniach: 27.10 - 29.10.2023


fjpSpiyvzasplJwv.jpgJESIEŃ - WARSZAWA 27.10 - 29.10.2023

Dziś zapraszamy Was na edycję jesienną, która dotyczyć będzie fazy lutealnej cyklu menstruacyjnego, czyli czasu przed miesiączką. Jest to kulturowo najtrudniejszy moment, kojarzący się z niezadowoleniem, frustracją, smutkiem, wkurwieniem, tłumieniem, rozchwianiem emocjonalnym i patriarchalnie ukonstytuowanym pytajnikiem ‘A kiedy masz okres?!’ Nasz program wyróżnia podejście do bycia ze swoim cyklem nie tylko z poziomu umysłu, ale również ciała. Poświęcając pierwszą część Festiwalu najtrudniejszemu momentowi cyklu menstruacyjnego, niestereotypowo połączymy energię gniewu i niezadowolenia z kobiecością. Będziemy uczyć się od siebie nawzajem jak manifestować niełatwe uczucia - tańczyć, rysować, śmiać się, zanurzać w dźwięku, tworzyć, słuchać, mówić, milczeć, być. Będziemy mogły być gniewne i niepokorne .


Towarzyszyć nam będą archetypy dzikiej kobiety, wojowniczki, buntowniczki Lilith. Chcemy dyskutować o języku dotyczącym miesiączki i komunikacji menstruacji do świata. Owiany niesławą PMS rozłożymy na części i zmienimy w źródło słusznego gniewu. Odrzucając wkurzające stereotypy na temat napięcia przedmiesiączkowego i kobiet menstruujących, wejdziemy w jakości niepokornej rebel girl, niecofającej się przed wypowiadaniem własnego zdania. Gniew jest jednym z budujących nas pierwiastków, o którym zapominamy i zagłuszamy go w sobie. Kulturowo wyparty z repertuaru ‘kobiecych’ emocji jest niezastąpioną siłą procesu kreacji. Podczas Festiwalu, chcemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogły spotkać się z tą energią. Chcemy celebrować z uczestniczkami warsztatów w różnym wieku. Przygotowujemy propozycję programową dla dojrzałych kobiet, młodszych odbiorczyń i wszystkich osób menstruujących. 


W CENIE BILETU OTRZYMUJESZ:



🩸 spotkania w kręgu

🩸 warsztat rysunkowy

🩸 warsztat z energią gniewu i ognia yoni

🩸 warsztat lingwistyczny - nowe formy komunikacji na temat menstruacji

🩸 2 koncerty

🩸 ceremonia kakao

🩸 ceremonia dźwięku


🩸 szczegółowy program tutaj 🩸


RxJ9a7hbiMHGb1Y2.jpg

Festiwal Krwawnik powstał, aby doświadczenie przez które przechodziła, przechodzi lub będzie przechodzić połowa populacji ukazać w zupełnie nowym świetle, bez tabu i stereotypów. Miesiączka na poważnie i na lekko, aby każda osoba mogła znaleźć coś dla siebie. Chcemy, aby Krwawnik był przestrzenią otwartą dla osób o różnych poglądach, przekonaniach i stylach życia. Na Krwawniku spotkamy się w bezpiecznej atmosferze, by w szczerości podzielić się swoimi historiami i poznać różne doświadczenia miesiączki. Zależy nam, żebyście zyskały poczucie głębszego zrozumienia i poczucia swojego cyklu menstruacyjnego.


URsL1JZY8k2wtl6u.jpg

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 4

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Plakat festiwalu w formacie pdf
Dziękujemy, że chcesz wesprzeć nasz Festiwal Krwawnik! Bez Ciebie organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa. Plik otrzymasz na podany adres e-mail!
50 zł

Kupione 2

Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Early drop (jedynie 50 sztuk!) + mini prezent
Dziękujemy, że dokładasz się do powstania festiwalu! W ramach Early drop otrzymujesz bilet wstępu na wszystkie wydarzenia festiwalu oraz mini prezent ...
550 zł
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Second drop (jedynie 35 sztuk!)
Dziękujemy za Twoje wsparcie festiwalu! W ramach Second drop otrzymujesz bilet wstępu na wszystkie wydarzenia festiwalu. Widzimy się na miejscu!
650 zł
Bilety, usługi, vouchery • Edukacja
Drop of Love + maxi prezent Easy Toys
Dziękujemy za Twoje wsparcie festiwalu! W ramach Drop of Love otrzymujesz bilet wstępu na wszystkie wydarzenia festiwalu oraz czerwony zestaw zabawek ...
800 zł

Wpłaty 26

KH
hasia
50 zł
ZR
zo reznik
30 zł
MA
Marek
200 zł
KZ
Piotr
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AH
Aga hy
20 zł
UK
Urszulka Kluz
100 zł
SS
Sonia
70 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JK
Joanna
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków