id: yj6gzd

Pomóż licealnej drużynie robotycznej Rabyte wygrywać zawody

Pomóż licealnej drużynie robotycznej Rabyte wygrywać zawody

Nasi użytkownicy założyli 1 037 882 zrzutki i zebrali 1 108 775 329 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Cześć, 

  mamy dla was kolejną aktualizację dotyczącą naszej zrzutki. Zaczniemy może od najbardziej zauważalnej rzeczy: zwiększenie kwoty. Postanowiliśmy powiększyć ją o 24700 zł - 6000USD (tak, wiemy że to dużo) pozwoli to nam opłacić wpisowe na pierwszy etap konkursu FIRST Robotics Competition. Co do naszej podstawy jezdnej: Zamówiliśmy już wszystkie niezbędne elementy z opisu zrzutki. Czekamy na przyjazd jeszcze paru z nich. Przekazaliśmy koła zębate, które zamówiliśmy jeszcze w lipcu do naszego sponsora - firmy Metkoncept do specjalistycznej obróbki. W czasie kiedy czekamy na resztę części przygotowujemy się do składania wszystkiego w pracowni - drukujemy zaprojektowane przez nas formy do odlewania opon z poliuretanu. Jeszcze raz dziękujemy za całe okazane nam wsparcie i wracamy do pracy.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Chcemy wziąć udział w największym konkursie robotycznym świata - FIRST Robotics Competition, a dzięki Waszej pomocy połączonej z naszą ciężką pracą możemy to osiągnąć!

Kim jesteśmy? 

Jesteśmy Team Rabyte, jedną z niewielu drużyn robotycznych w Polsce. Funkcjonujemy od 2019 roku. W skład naszego teamu wchodzi 20 młodych, zaangażowanych licealistów zainteresowanych technologią. 

Do naszych dotychczasowych osiągnięć należy między innymi zajęcie pierwszego miejsca w konkurencji Task Hunters w ogólnopolskich zawodach robotycznych XChallenge. Zdobyliśmy również wyróżnienie za najlepszy projekt dydaktyczny w XIV edycji międzynarodowego konkursu robotycznego Robotic Arena. 

Co chcemy zrobić?

Naszym obecnym, wspólnym celem jest wzięcie udziału w największych międzynarodowych zawodach robotycznych FIRST Robotics Competition, które odbędą się w marcu 2024 roku.


FIRST Robotics Competition to zawody polegające na zbudowaniu światowej klasy robota w ciągu 6 tygodni.  Przykładowym zadaniem które robot ma wykonać jest przewiezienie w 2 minuty jak najwięcej pachołków oraz pompowanych sześcianów. Takie zadanie może wydawać się proste, jednak sytuacja staje się bardziej skomplikowana po wzięciu pod uwagę ograniczeń wymiarowych i masowych, a także tych dotyczących użytych części na robocie. 

Zawody FIRST składają się z dwóch etapów - eliminacji regionalnych i finałów. Eliminacje regionalne odbywają się w marcu w różnych regionach świata: między innymi Turcji, Japonii, Izraelu. Finały mają miejsce w kwietniu w Stanach Zjednoczonych. Wtedy też przyznawana jest nagroda główna dla zwycięskiej drużyny.

Więcej o FRC możecie dowiedzieć się na naszej stronie internetowej i stronie konkursu.

W ramach przygotowań do FRC weźmiemy udział w kolejnej edycji zawodów XChallenge, w których startowaliśmy już z sukcesami. W tym konkursie wykorzystamy takie same podzespoły jak na głównych zawodach. Pozwoli nam to nauczyć się stosowania i programowania urządzeń niezbędnych w naszym robocie. 


kbVkZu8PDfFgd6Gml945PDdCJKps9zx3okgBPX3LB1TLxTLqTdrVJNxfICBUPlvQ6aHMQ-wBQcD2c01l6Z_EimilFFaNh4sGWK_oJEoZK_xVJxioN53PUFXRCCHrl30XfkLYsigESIEhFLqigYb70jw


rcGa8tCdeThQdjJtsWRvOgBNJ3tyiOjc_fd0ta2Xc-IeaAg7ajdG0W6IR54r8oVa8pi1PBGcL5W8OgYv2ApLgGqJuIFxx7kjVsc3vR4qNXd-X3s_VmV2LxBNVe9M0WkJWK-UCsuoQjM0Jjp5zqlH3pwNa co zbieramy?

Zbieramy przede wszystkim na części do podwozia robota. Chcemy zbudować je wykorzystując innowacyjną technologię swerve drive. Pozwoli ona robotowi na poruszanie się w każdym kierunku, przy jednoczesnym obrocie. To właśnie teraz, przed właściwym sezonem będziemy nad nią pracować, co pozwoli nam przygotować ją lepiej. Do tego potrzebujemy jednak funduszy na silniki, przekładnie i inne elementy. 

Za pieniądze zdobyte ze zrzutki planujemy kupić:

 • silniki za 1700 zł
 • sterowniki silników za 3700 zł
 • czujniki za 1400 zł
 • elementy mechaniczne, takie jak koła zębate, łożyska za 3000 zł

GnXoRHk37orp9bJ50N8IvUBqJ9rnU3whNO9POqRKPI7zNxxoOhJQHFESdrnEHpAvh0MOEFoJRpfe78pP8TF3BEWFl4heO9MYpQL9H857j8OHeulJROfxR-0pCrtkkzPxj5mzvgF5TXiMXk5CiHDv_4E

Jeśli przekroczymy cel zrzutki, zebrane środki wykorzystamy na pokrycie innych wydatków związanych z zakupem części do robota. 


Chcesz zostać oficjalnym sponsorem? Jeżeli masz firmę i chcesz, aby twoje logo znalazło się na koszulkach i samym robocie oglądanym przez tysiące ludzi - zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected]

Su1NtRTApJ63eaFE.jpg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 191

AW
Aneta
20 zł
Grzegorz Żero
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RF
Robo fan
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 31

 
2500 znaków