id: ymbw5t

wsparcie na leczenie Wojtka

wsparcie na leczenie Wojtka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
167 893 zł z 30 000 zł
559%
123 dni do końca
5358 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

"Jedynie Człowiek Wielkiego Serca wyciągnie pomocną dłoń aby pomagać bezinteresownie".

NIE WIEMY KOCHANI JAK BARDZO WAM DZIĘKOWAĆ, JESTEŚCIE WIELCY


Wojtek ma 32 lata. Ci wszyscy, którzy Go znają wiedzą, że od zawsze był bardzo wesołym, uśmiechniętym, pełnym pomysłów chłopakiem. Jego największym hobby była siłownia. Bardzo dużo ćwiczył. Motywowanie do treningów, przekazywanie wiedzy dotyczącej wzmacniania danej partii ciała czy też pomoc w poprawieniu nawyków żywieniowych – to było jego życie, pasja i praca. Jeszcze jednym jak się okazało wielkim talentem Wojtka jest śpiew. Wiele osób mogło się o tym przekonać.

Los się do Wojtka nie uśmiechał, a szczęście odwróciło. Pojawiały się kontuzje, zabiegi ale to było niczym w porównaniu do tego co spotkało go teraz.

Pod koniec ubiegłego roku kilkanaście dni spędził w szpitalu w następstwie powikłań związanych z jego chorobą. Jakby tego było mało dopadła go sepsa i podejrzenie o zatorowość płucną, którą ciężko, ale udało się pokonać. Życie z tlenem, zagrożenie życia i niepewność co dalej. Strach. Brak pracy – bo nie może pracować. Brak środków do życia – bo nie ma pracy. Pomoc, którą otrzymuje jest istotna ale nie zabezpieczy potrzeb wynikających z leczenia ( zakup leków, prywatne badania – konieczne!!!). A przecież musi jeszcze jeść i żyć – ścisła dieta.

A co dolega Wojtkowi ?

Wojtek jest chory na przewlekłą chorobę nerek w stadium 5D. Aktualnie jest poddawany leczeniu nerkozastępczemu hemodializami ( 4 x w tygodniu po 4,5 godziny). Nie rokuje wyzdrowienia, wymaga leczenia nerkozastępczego do końca życia.

Jedyną szansą na w miarę normalne życie jest przeszczep nerek. Wojtek na bieżąco wykonuje badania i leczy się, przede wszystkim prywatnie aby mógł zostać zakwalifikowany przez transplantologa w kolejkę oczekujących do przeszczepu. Jeżeli nawet tutaj się los do niego uśmiechnie będzie zmuszony zażywać do końca życia leki immunosupresyjne zapobiegające odrzuceniu przeszczepu.

Przed przeszczepem wskazana jest konieczna operacja ponieważ bez przeprowadzenia jej istnieje ryzyko niedowładu prawej ręki ( terminy na NFZ bardzo odległe więc zostaje operacja komercyjna).

 

Ciężko prosić o pomoc ale nie pozostaje nic innego.

Za każdą wpłaconą złotówkę, udostępnienie zrzutki i za każde dobre słowo – dziękujemy.

Wpłacający 5358

S
SFD S.A.
2 000 zł
M
Michał
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MO
Marcin Oterman
1 000 zł
M
Molek
600 zł
P
Przemek
500 zł
A
Adam
500 zł
D
devilish
500 zł
JZ
Justyna z UK
500 zł
M
Mateusz i Ariel
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 314

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 324 zrzutki

i zebrali

402 383 782 zł

A ty na co dziś zbierasz?