id: ymbw5t

wsparcie na leczenie Wojtka

wsparcie na leczenie Wojtka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została zablokowana przez serwis zrzutka.pl
169 779 zł z 30 000 zł
565%
13 dni do końca
5414 wspierających

Opis zrzutki

"Jedynie Człowiek Wielkiego Serca wyciągnie pomocną dłoń aby pomagać bezinteresownie".

NIE WIEMY KOCHANI JAK BARDZO WAM DZIĘKOWAĆ, JESTEŚCIE WIELCY


Wojtek ma 32 lata. Ci wszyscy, którzy Go znają wiedzą, że od zawsze był bardzo wesołym, uśmiechniętym, pełnym pomysłów chłopakiem. Jego największym hobby była siłownia. Bardzo dużo ćwiczył. Motywowanie do treningów, przekazywanie wiedzy dotyczącej wzmacniania danej partii ciała czy też pomoc w poprawieniu nawyków żywieniowych – to było jego życie, pasja i praca. Jeszcze jednym jak się okazało wielkim talentem Wojtka jest śpiew. Wiele osób mogło się o tym przekonać.

Los się do Wojtka nie uśmiechał, a szczęście odwróciło. Pojawiały się kontuzje, zabiegi ale to było niczym w porównaniu do tego co spotkało go teraz.

Pod koniec ubiegłego roku kilkanaście dni spędził w szpitalu w następstwie powikłań związanych z jego chorobą. Jakby tego było mało dopadła go sepsa i podejrzenie o zatorowość płucną, którą ciężko, ale udało się pokonać. Życie z tlenem, zagrożenie życia i niepewność co dalej. Strach. Brak pracy – bo nie może pracować. Brak środków do życia – bo nie ma pracy. Pomoc, którą otrzymuje jest istotna ale nie zabezpieczy potrzeb wynikających z leczenia ( zakup leków, prywatne badania – konieczne!!!). A przecież musi jeszcze jeść i żyć – ścisła dieta.

A co dolega Wojtkowi ?

Wojtek jest chory na przewlekłą chorobę nerek w stadium 5D. Aktualnie jest poddawany leczeniu nerkozastępczemu hemodializami ( 4 x w tygodniu po 4,5 godziny). Nie rokuje wyzdrowienia, wymaga leczenia nerkozastępczego do końca życia.

Jedyną szansą na w miarę normalne życie jest przeszczep nerek. Wojtek na bieżąco wykonuje badania i leczy się, przede wszystkim prywatnie aby mógł zostać zakwalifikowany przez transplantologa w kolejkę oczekujących do przeszczepu. Jeżeli nawet tutaj się los do niego uśmiechnie będzie zmuszony zażywać do końca życia leki immunosupresyjne zapobiegające odrzuceniu przeszczepu.

Przed przeszczepem wskazana jest konieczna operacja ponieważ bez przeprowadzenia jej istnieje ryzyko niedowładu prawej ręki ( terminy na NFZ bardzo odległe więc zostaje operacja komercyjna).

 

Ciężko prosić o pomoc ale nie pozostaje nic innego.

Za każdą wpłaconą złotówkę, udostępnienie zrzutki i za każde dobre słowo – dziękujemy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5414

S
SFD S.A.
2 000 zł
M
Michał
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MO
Marcin Oterman
1 000 zł
M
Molek
600 zł
P
Przemek
500 zł
A
Adam
500 zł
D
devilish
500 zł
JZ
Justyna z UK
500 zł
M
Mateusz i Ariel
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 312

 
2500 znaków
 • Angelika Zowczak

  Witam, niedawno opusciłem zakład karny, i wraz z dziewczyna chcemy zaczac zycie na nowo, niestety ciągna sie za mną długi komornicze z którymi nie potrafie sobie poradzić sam nie chce juz nigdy wracac do zakladu karnego, narobiłem w życiu wiele złego, i nie powinienem się do was zwracać ale nie mam wyjścia jestem pod ściana, życie kosztuje a upomnienia przychodzą dziękuje za każdy nawet najdrobniejszy gest z waszej strony, wiem ze sa tu anioły, prosze wesprzyjcie moja zbiorke konto zweryfikowane przez moja dziewczyne

 • Genowefa Jozefiak

  Bardzo przepraszam że wstawiam tu naszą zrzutkę ale szukam pomocy dla mojego 4 letniego wnuczka Drodzy tak bardzo nam wstyd prosić was o pomoc ale niestety aby ratować wzrok naszego 4 letniego wnuczka prosimy ,a nawet błagamy Was o udostępnienie . 😥 Nasza zbiórka stanęła w miejscu a my jako dziadkowie zrobimy wszystko aby zdobyć pieniążki na leczenie . 😭 Udostępnienie nic nie kosztuje,a naszemu małemu wnuczkowi może bardzo pomóc . Więc Błagamy nie bądźcie obojętni na naszą prośbę i pamiętajcie Dobro Wraca z podwojona siła . Wierzymy razem z Jasiem że wy nam pomożecie 😍 A za okazałe serduszko ❤️ bardzo dziękujemy ❤️ Id : do zrzutki wnuczka to : natxz9

 • Joanna Sobota

  Witam , zgłaszam się do was o pomoc dla mojej córki , by mogła znów się uśmiechnąć. Wiem ze dobro zawsze wraca. Sama pomagałam jak moglam 🥺 bardzo prosimy o pomoc ID : rgvhr7 . Dziękuje każdemu za okazana jej pomoc! ❤️

 • Jakub Rymsza

  Wojtas Morda, wracaj do zdrowia! Masz jeszcze tyle historii do opowiedzenia!

  50 zł
 • RK
  Rafal Keszczyk

  Dużo zdrowia byku.Zawsze najlepszy z ekipy KFD.

  100 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 777 zrzutek

i zebrali

474 454 543 zł

A ty na co dziś zbierasz?