id: yn8xa3

Stworzenie niekomercyjnej strony o tematyce historycznej

Stworzenie niekomercyjnej strony o tematyce historycznej

Nasi użytkownicy założyli 1 014 220 zrzutek i zebrali 1 060 565 819 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jestem pomysłodawcą i administratorem portalu http://www.beskidia.pl/, na którym od 15 lat są gromadzone archiwalne zdjęcia, które obecnie stanowią olbrzymią bazę składającą się z ponad 8.000 historycznych fotografii. To jedyna tego typu strona w Polsce z tak dużą ilością zdjęć opatrzonych opisami i komentarzami. Cały zbiór ikonograficzny bazuje na zdjęciach mieszkańców Bielska-Białej i okolic oraz mojej prywatnej kolekcji. Sympatycy Beskidii mają możliwość samodzielnego publikowania historycznych fotografii z rodzinnych albumów, dzięki czemu zbiór systematycznie powiększa się, co jednocześnie wymaga większych nakładów finansowych do utrzymania portalu . Po 15 latach działalności powstała jednak konieczność budowy nowoczesnej strony internetowej od podstaw, która zastąpi przestarzały „silnik” i szatę graficzną. Strona www powstanie według obowiązujących zasad informatycznych m.in. w celach odpowiedniego bezpieczeństwa baz danych. Nowe trendy w projektowaniu strony są konsekwencją rozwoju technologicznego i potrzeb współczesnego użytkownika, który chce również korzystać z nich w intuicyjny sposób.

Nowa strona internetowa Beskidii jest tworzona całkowicie od początku i będzie dotyczyć niemal w całości historii regionu, a nieaktualne zakładki zostaną ostatecznie usunięte. Planowana jest rozbudowa zakładek zawierających zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z umiejscowieniem obiektów na mapach. Powstaną całkowicie nowe funkcje, które jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność witryny np. prezentacje map i planów miasta z różnych okresów, umiejscowienie dawnych ulic w zależności od okresu historycznego, dokładne porównywanie ujęć archiwalnych i współczesnych. Będzie miejsce na prezentacje miejskich artefaktów, korespondencji, pamiątek i papierów firmowych. Ponadto planowana jest możliwość bezpośredniego dodawania do portalu współczesnych zdjęć na żywo (on-line) przez każdą osobę będącą w terenie, co ułatwi miłośnikom Bielska-Białej i okolic publikację fotografii.

Przewidywany koszt całej inwestycji (budowa nowej, rozbudowanej strony wraz z przeniesieniem obecnej zawartości portalu) wynosi ok. 40.000 zł. Połowę kwoty jestem w stanie sfinansować z własnych środków. Mam nadzieję, że drugą, brakującą część pomogą mi zebrać miłośnicy historii.


Wiesław Dziubek


Lokalizacja

Przydatne linki 1

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 55

 
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
DA
Dare
100 zł
GS
Grzegorz Stec
ukryta
PK
Paweł Korzondkowski
50 zł
AS
Agata Sojka
50 zł
KK
Krzysztof Kołton
50 zł
RB
Marsik
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KW
Krystyna
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    WITAM ! Chętnie się dorzucam do tego projektu , uwielbiam grzebać w tych starych zdjęciach ! Niech pan robi dalej dobrą robotę niech BESKIDIA nas przeżyje !!!

    ukryta