id: ypv6tf

Proces sądowy w obronie prawdy i wolności słowa

Proces sądowy w obronie prawdy i wolności słowa

Nasi użytkownicy założyli 1 068 574 zrzutki i zebrali 1 165 724 575 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Z całego serca dziękuję za wszystkie wyrazy poparcia! Przyznam, że bałam się wyjść z domu z obawy przed pobiciem. Przez trzy dni nie mogłam spać. Dostałam niezliczone groźby, życzenia chorób i pełne nienawiści wyzwiska.

Ani przez chwilę nie zwątpiłam w prawdę tego co powiedziałam w filmie "Depresja. Najnowsze badania naukowe". Przez moment zwątpiłam w wolność słowa w Polsce. Pomyślałam, że może to co mam do powiedzenia musi poczekać, że będzie lepszy czas, żeby o tym mówić. Zamieściłam przeprosiny, w których napisałam, że „nie zamierzam więcej zajmować się tym tematem”.


Dzisiaj oświadczam, że zamierzam zajmować się tym tematem, żeby nieść wiedzę i nadzieję osobom z depresją i schizofrenią. Zamierzam powołać Fundację Wiedza i Nadzieja (w skrócie WIN, czyli „Zwycięstwo”), która będzie działała na rzecz osób z depresją i schizofrenią, dając im wiedzę, nadzieję i miłość.


Fundacja będzie skupiała mądrych, empatycznych lekarzy, którzy widzą człowieka jako całość wraz z jego emocjami, samotnością, bezradnością, wcześniejszymi doświadczeniami i stylem życia. Fundacja będzie skupiała naukowców, którzy dzielą się najnowszymi odkryciami dotyczącymi zdrowia, w tym także psychicznego. W ramach Fundacji Wiedza i Nadzieja będę prowadzić wywiady z naukowcami i lekarzami, którzy opowiedzą o swojej pracy, holistycznym podejściu do zdrowia i najnowszych sposobach leczenia. W ramach Fundacji Wiedza i Nadzieja będziemy wydawać książki poświęcone zdrowiu, w tym także zdrowiu psychicznemu oraz prezentować filmy na ten temat.


Mimo wypowiedzi naukowca potwierdzającego, że fakty przedstawione w filmie są prawdą oraz oficjalnego stanowiska Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich potwierdzającego rzetelność materiału dziennikarskiego oraz potwierdzającego prawo do wypowiedzi na ten temat w ramach konstytucyjnego prawa do wolności słowa, w mediach nadal pozostają bez sprostowania materiały godzące w moją wiarygodność jako dziennikarza i dobre imię, a organizacja Mediów Medycznych PTMM zamierza pozwać mnie do sądu lub też skierować zawiadomienie karne przeciwko mojej osobie.


Po konsultacji z kancelarią prawną, chcę podjąć kroki prawne w celu oczyszczenia mojego imienia i nazwiska, w obronie prawdy i prawa do wypowiedzi w ramach konstytucyjnego zapisu o wolności słowa w Polsce, oraz uniknięcia następnych ataków po rozpoczęciu działalności Fundacji Wiedza i Nadzieja.


Kancelaria oszacowała, że koszty przygotowania niezbędnych materiałów będą dość wysokie. Trzeba m.in. przedstawić przysięgłe tłumaczenia artykułów naukowych (co będzie kosztowało co najmniej 10 000 – 15 000 zł z racji specjalistycznego języka), przygotować angielską wersję mojego filmu, uzyskać stanowiska eksperckie, ponieść koszty notarialne zabezpieczenia szkalujących artykułów oraz obsługi prawnej.


Zakładam zbiórkę na rzecz działań prawnych na ten cel. Wszystkie środki niewykorzystane w celu Zbiórki zostaną przekazane na rzecz Fundacji Wiedza i Nadzieja, a jeśli z jakiegoś powodu nie dojdzie do jej powstania, na inną Fundację działającą na rzecz osób z depresją i schizofrenią. Serdecznie dziękuję za wsparcie!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 453

preloader

Komentarze 38

 
2500 znaków
 • KM
  Kasia

  Dziękuję!

  150 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuje

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia!

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Bravo Pani Beato! Mam depresje i chciałabym móc wiedzieć o takich artykułach! Dziękuję!

  ukryta
 • TH
  Tomasz Hauser

  Pierwszy raz z tak wielką radością biorę udział w zrzutce. Dlaczego? 1. Bo w pełni rozumiem, jak ważna jest pomoc takim osobom; sam przez to przechodziłem 2. Wolność słowa i poglądów to dla mnie priorytet, szczególnie teraz, gdy w tym nieuczciwym świecie jest deptana na każdym kroku i pod byle pretekstem

  150 zł