id: yr8f83

Wydanie zbioru listów w postaci książki "Ta chwila podzieliła życie na przed i teraz .../Tsia myt rozdilyla zhyttia na do i teper "

Wydanie zbioru listów w postaci książki "Ta chwila podzieliła życie na przed i teraz .../Tsia myt rozdilyla zhyttia na do i teper "

Nasi użytkownicy założyli 912 868 zrzutek i zebrali 875 389 163 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wyobraź sobie, że znowu jesteś dzieckiem i śpisz tak słodko, jak nigdy wcześniej. Nagle budzisz się o 5 nad ranem i słyszysz od mamy: "Nie, kochanie, nie idziemy do przedszkola. Zaczęła się wojna". W tym wieku wiesz o wojnie tyle, co o matematyce stosowanej i jeszcze nie do końca rozumiesz co się dzieje, ale widzisz przestraszonych rodziców, i ten strach ze łzami w oczach. A z za szyby mieszkania dochodzą wybuchy, dosłownie takie, jak z tych wojennych filmów, które kiedyś oglądał dziadek i mówił, że wojny to nigdy nie będzie i nie ma czego się bać... a jednak mamy wojnę w Ukrainie.

Zbieramy listy - historie pełne emocji, są to listy napisane w Kijowie, w okupowanym Mariupolu i Berdiansku. Wydajemy książkę, której nie da się przeczytać bez chusteczek i przerwy, bo aż tak boli. Zawiera wspomnienia jeszcze z 2014 roku, kiedy zaczęła się wojna albo jak niektórzy mówią walka o Donbas. Wojna na Ukrainie trwa już 8 lat, ale teraz to prawdziwe starcie cywilizacji.

Myślisz, że jesteś świadkiem wojny? Możliwe że tak, ale nie uczestniczysz w niej tak, jak bohaterowie naszej książki. Potrzebujemy Twojego wsparcia finansowego, aby opowiedzieć och historie.


CELEM WYDANIA KSIĄŻKI

jest zebranie wspomnień oraz przeżyć związanych z rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Autorami naszej książki są artyści, pisarze, pracownicy naukowi, nauczyciele, a także studenci, którzy w większości pozostają na terenie objętego wojną kraju. Cały dochód zebrany ze sprzedaży książki zostanie przekazany na rzecz autorów listów.

f7ff11aebaef1c14.jpegKIM JESTEŚMY I DLACZEGO MY?

Nazywamy się „Instytut Badań nad Polityką Europejską” i naszym celem jest obecnie wsparcie naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy pod postacią 33 zebranych listów w sposób poruszający i pisany z głębi serca opowiadają o swoich doświadczeniach oraz spojrzeniu na otaczającą ich wojnę.

Kim jesteśmy - Idea założenia stowarzyszenia zrodziła się w naszych głowach w 2015r. Nasza działalność non-profit ma na celu integrację imigrantów, promowanie postaw integracji europejskiej oraz jej wartości, a także promowanie idei demokratycznego państwa prawnego, nasze działania skierowane są na wsparcie migrantów tu w Polsce, ale także zagranicą.

Obecnie swoje główne działania skupiamy w szczególności na wypracowaniu modelu integracji imigrantów w wymiarze lokalnym, zbudowaniu sieci mentorów, którzy wspierać będą imigrantów w jak najsprawniejszym odnalezieniu się m.in. na rynku pracy, czy w społeczności lokalnej.

t23243be07f8735f.jpeg

CELE FINANSOWE

CIEBIE chcemy zaprosić do wsparcia w wydaniu książki pt. Ta chwila podzieliła życie na przed i teraz ... będzie to zbiór listów naszych ukraińskich przyjaciół, którzy dzielą się z nami swoimi emocjami i przeżyciami związanymi z wybuchem wojny na Ukrainie.


To dzięki TWOJEMU ZAANGAŻOWANIU ukażą się min. 33 listy:

– wydane w elektronicznej wersji książki (skład, redakcja językowa, oprawa graficzna) – pozyskanie min. 5000 zł.

- wydane w papierowej wersji książki (skład, redakcja językowa, oprawa graficzna, koszty druku) – pozyskanie 25 000 zł.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone w szczególności na opracowanie tłumaczeń oraz przygotowanie publikacji w przystępnej i zachęcającej wizualnie formie.


Wierzymy, że i ten cel dzięki Tobie uda nam się osiągnąć.


Dzięki Tobie jesteśmy w stanie zrobić więcej, dzięki!

 

 

 


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Elektroniczne wydanie książki

Elektroniczne wydanie książki!Dzięki twojemu wsparciu w wysokości 50 zł prześlemy Tobie elektroniczną wersję książki.

od 50 zł

Kupione 5

Drukowana wersja książki!

Drukowana wersja książki!Dzięki twojemu wsparciu w wysokości 100 zł prześlemy Tobie drukowaną wersję książki!

od 100 zł

Kupione 2

Zostań partnerem wydania

Partner projektu (twój logotyp w książce)Zapraszamy Twoją firmę, organizację do partnerstwa w tworzeniu książki! Zamieścimy w niej logotyp twojej organizacji :)

od 1000 zł

Wpłaty 8

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!