id: yrccva

CareBox - MOBILNE PUNKTY EPIDEMIOLOGICZNE do walki z koronawirusem

CareBox - MOBILNE PUNKTY EPIDEMIOLOGICZNE do walki z koronawirusem

Nasi użytkownicy założyli 1 226 538 zrzutek i zebrali 1 349 033 627 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności10

  • Pierwsze trzy obiekty CareBox trafiły do polskich szpitali !!!

    Starachowice, Koszalin oraz Łódź korzystają ze specjalnie zaprojektowanych obiektów. Bardzo się cieszymy, że moglismy pomóc i walczymy dalej szukając wsparcia w realizacji kolejnych obiektów ponieważ zainteresowanych szpitali jest coraz więcej.

    f37d111458cd6978.jpeg

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

AKTUALNOŚCI !!- CAREBOX- mobilne, zewnętrzne izby przyjęć 


--> AKTULNOŚCI- realizujemy trzy równolegle obiekty do Koszalina, Łodzi i Starachowic. O tych trzech miejscach w ostatnich tygodniach w mediach było bardzo głośno. Wesprzyj projekt, żeby pomóc jak najszybciej wybudować i wyposażyć CareBox'y. Status zaawansowania prac to ok. 85% i cały czas ekipa JR ciężko pracuje.

reffffcd370c75c0.jpeg


--> Po blisko 3 tygodniach intensywnych działań do naszego team'u projektowego dołączyli:

  • architekt z doświadczeniem w projektowaniu placówek medycznych - wspólnie dopracowaliśmy finalny rzut obiektu z rozrysowanymi funkcjami oraz wielkościami pomieszczeń, przejściami pacjenta oraz personelu medycznego.
  • projektant układów wentylacyjnych - każdy obiekt chcemy wyposażyć w rozbudowany układ wentylacyjny, dzielący obiekt na strefę czystą oraz brudną 
  • podwykonawcy ( wentylacja, wykończenie wnętrza, elektryka, częściowe wyposażenie )- nawiązujemy współprace z firmami, które przyczynią się do powstania CareBox mniejszym kosztem


ee0478141ce9299a.jpeg


--> Puls Biznesu wyróżnił naszą inicjatywę tworząc pierwszy oficjalny artykuł:

    https://www.pb.pl/chca-dac-szpitalom-moduly-do-badan-987617


--> Dostaliśmy zgodę Sanepidu na produkowanie obiektów (pojawi się w aktualnościach)


--> Firma SpotMed jako partner idei wyposaży 3 pierwsze obiekty w ultrasonografy, które wspomogą  diagnozowanie COVID-19, jak również pozwoli w obiektach CareBox pomagać osobom z chorobami współistniejącymi. ( www.spotmed.pl )


--> intensywnie poszukujemy sponsorów strategicznych, którzy wesprą finansowo inicjatywę co pomoże w zdecydowanie szybszym tempie wyposażać szpitale w mobilne izby przyjęć- CareBox.


Razem z Wami chcemy ustalić, które szpitale są w największej potrzebie, i z którymi powinniśmy rozmawiać w pierwszej kolejności. Proszę wpisujcie w komentarzach szpitale, które znacie i wiecie, że ich aktualny system pracy staję się niewydolny.


Ze względów na bardzo znaczące zmiany projektowe oraz wzbogacenie obiektu o kilka rozwiązań, powstałe ze względu na wytyczne lekarzy oraz pielęgniarek epidemiologicznych, finalna cena produkcji uległa zmianie. Sprawdźcie akapit: "KOSZT" oraz "JAK DZIAŁAMY"


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE ! KAŻDE UDOSTĘPNIENIE I WSARCIE PRZYBLIŻA NAS DO CELU !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I ETAP - BEZPIECZNE ROZWIĄZANIE PRZYJMOWANIA I BADANIA PACJENTÓW


CareBox jest odpowiedzią na zbliżające się zachorowania rosnące wykładniczo oraz nieprzystosowanie polskich placówek medycznych do realiów pandemii. Bądźmy gotowi gdy testy na COVID-19 będą ogólnodostępne, a Polacy będą badani masowo !

Stwórzmy wspólnie miejsca sterylne, o wysokiej jakości higieny pracy z możliwością ciągłej dezynfekcji powierzchni. Poprawimy tym samym komfort pracy lekarzom, pielęgniarkom oraz sanitariuszom zapewniając tym samym dla nas bezpieczne miejsce z określonymi zasadami funkcjonowania.

Równolegle toczymy ciągłe konsultacje projektu z odpowiednimi osobami, aby dopasować finalną wersję do realnych potrzeb i wytycznych osób związanych ze służbą zdrowia.


z5325f9ad92557fb.jpeg


CareBox to pomoc dla szpitali oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych, które mają ograniczone budżety do walki z obecnie rozprzestrzeniającym się wirusem. CareBox jest propozycją bezpiecznej, sterylnej przestrzeni jako nowoczesnej, zewnętrznej izby przyjęć ze ściśle określonymi zasadami funkcjonowania. Odpowiednie drogi przejścia pacjenta z objawami, bezpieczne selekcjonowanie, a następnie wykonywanie testów przy jak najmniejszej styczności z osobami niezarażonymi.


Podstawowe zalety CareBox:

- tworzenie wielu punktów w danym obszarze

- minimalizacja kolejnych zakażeń

- łatwe w utrzymaniu higieny miejsce pracy dla lekarzy - powierzchnia dezynfekowana

- obiekty odporne na warunki atmosferyczne

-wyposażone w wentylację oraz klimatyzację, aby łatwo ogrzać i ochłodzić

-możliwość instalacji specjalistycznego sprzętu medycznego i jego bezpieczne przetrzymywanie

-możliwość transportu obiektu w bardziej pożądaną lokalizację w krótkim czasie z pełnym wyposażeniem

-tworzenie szczelnie odciętych pomieszczeń dla przeprowadzania testów



KOSZT: wyprodukowanie, podstawowe wyposażenie, transport i montaż jednego obiektu ok. 45000-50000 zł brutto (21m2).


CEL: Produkcja 16 mobilnych punktów, które trafią do 16 polskich województw w kolejności zależącej od największego zapotrzebowania. Każde nadwyżki będą przeznaczane na kolejne obiekty, które zostaną wysłane do miast o największym natężeniu wirusa.


mc1344301dfb0358.png


JAK DZIAŁAMY ?

Idea, realia oraz zapotrzebowanie są na codzień konsultowane z lekarzami codziennie walczącymi w szpitalach z szerzącą się epidemią. Konsultujemy projekt z architektami mającymi szeroką wiedzę w projektowaniu przestrzeni medycznych, aby finalna wersja produktu była jak najbardziej dopasowana do potrzeb i wytycznych placówek medycznych.

Równolegle kontaktujemy się ze szpitalami oraz wojewódzkimi stacjami sanitarno - epidemiologicznymi w celu uzyskiwania zgód na dostarczanie obiektów w formie darowizny do konkretnych lokalizacji.

Finalna funkcja jak i projekt z pewnością będzie ewoluował, aby jak najlepiej spełnił swoje zadanie.


Po każdorazowym uzbieraniu 50000 zł uruchamiamy produkcję kolejnych obiektów, transportujemy i montujemy w najbardziej potrzebujących województwach Polski z czym na bieżąco będziemy się dzielić z Wami. W aktualizacjach będziemy udostępniać pismo z prośbą dostarczenia CareBox do konkretnego szpitala, na który aktualnie będziemy zbierać środki. Wszystkie środki, które będą nadwyżką przeznaczamy w 100% na budowę kolejnych obiektów. 



II ETAP- POWIĘKSZANIE ISTNIEJĄCYCH PUNKTÓW EPIDEMIOLOGICZNYCH


W kolejnym etapie istnieje również możliwość powiększania istniejących obiektów oraz nadawanie im nowych funkcji. Wszystko będzie na bieżąco konsultowanie i monitorowane z odpowiednimi służbami.


yc77a2d0a9de6866.png

i41c067db119aaa4.jpeg

t3a4a76f27c60341.jpeg


ZYSKI:

Firma JR Modular Systems Sp. z o.o. zrzeka się dodatkowych zysków, wszystkie nadwyżki zostaną przeznaczone na budowę dodatkowych obiektów, finansowanie transportów, rozładunków oraz montażów. Firma nie nalicza żadnej marży do zakupu materiałów, produktów, usług, kosztów robocizny czy transportu. Wszystkie środki będą przekazywane na realizację celu. Zarząd firmy liczy, że jest to realna pomoc, która pozwoli firmie utrzymać stanowiska pracy, siedzibę w trakcie trwania kryzysu.


PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE ZRZUTKI, TYLKO TAK MOŻEMY DOTRZEĆ DO SZEROKIEGO GRONA POLAKÓW.


#CAREBOX #punktyepidemiologiczne

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 116

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków
  • Hanna Stroh

    Jak planujecie wyposażenie medyczne tych kontenerów?

    • JR Modular Systems Sp. z o.o.

      Głównym zadaniem obiektu jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa pacjentom oraz lekarzom, dlatego też skupiamy się na jak najlepszym wymodelowanie wnętrza do którego zaliczamy: strefę brudną oraz czystą, w tym śluzę , toaletę, gabinet, punkt poboru. Obiekt wyposażony w wentylację odpowiadającą standardom, zapewniając tym samym odpowiednie strefy ciśnień dla każdego z pomieszczeń. Z wyposażenia dodatkowego chcielibyśmy zapewnić odpowiednie szafki, skrzynie na próbki, ubrania brudne i czyste, dokumentację, ponadto specjalne lampy wirusobójcze, rękawice.

  • Aleksander Fuksiewicz

    Z całym szacunkiem, ale czy jakiś szpital, ktokolwiek, potwierdził, że takie kontenery są im potrzebne?