id: yrphrw

Pomóżmy biebrzańskim zwierzętom! – Politechnika Białostocka wspiera Biebrzański Park Narodowy

Pomóżmy biebrzańskim zwierzętom! – Politechnika Białostocka wspiera Biebrzański Park Narodowy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
35 013 zł 
z 10 000 zł
350%
zakończona 01.05.2020r
419 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ta zbiórka jest na wagę życia! Przeznaczamy ją na ratowanie, leczenie i rehabilitację biebrzańskich zwierząt!


Bez naszego wsparcia zginie wiele bezbronnych zwierząt. Wspólnie możemy je uratować, a każde z nich w przyszłości pomoże odbudować ekosystem Biebrzańskiego Parku Narodowego, który teraz jest dotknięty ogromnym pożarem!


Powierzchnia pogorzeliska sięga ponad 6 tys. hektarów. Płonie las, bagienne łąki, torfowiska i trzcinowiska, a w nich zwierzęta, płazy, gady, owady, ptaki... . W tej chwili pożar jest widoczny z satelity, a dym sięga centralnej Polski. Klęskę można przyrównać do pożarów australijskiego buszu.


Pomóżmy bezbronnym zwierzętom, które ucierpiały w pożarze. Trzeba to zrobić szybko, gdyż pogorzelisko jest penetrowane przez drapieżne ptaki, lisy i wilki.


Każda wpłata dokonana na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach przy Biebrzańskim Parku Narodowym jest pomocą ratującą życie zwierząt.


Jako Politechnika Białostocka wraz z Instytutem Nauk Leśnych na wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku PB, czujemy moralny obowiązek ratowania bezcennych skarbów natury. Mamy świadomość, że pożar to niszczycielski żywioł, który może spowodować nieodwracalne straty w ekosystemie, jednak w pierwszej kolejności trzeba ratować zwierzęta i na ile to tylko możliwe, chronić je przed olbrzymim cierpieniem.
Apel Dyrektora Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej do pracowników, studentów, absolwentów Politechniki Białostockiej i wszystkich ludzi dobrej woli!Szanowni Państwo,


zwracam się z prośbą do pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej i wszystkich ludzi dobrej woli! Pomóżmy zwierzętom w Biebrzańskim Parku Narodowym. Przekażmy choćby kilka złotych na Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach działający przy Biebrzańskim Parku Narodowym.

Wiem, że są inne potrzeby, musimy ratować siebie i chorych na wirusa Covid 19. Świat walczy o przetrwanie. Ale właśnie dlatego ta pomoc jest tak potrzebna. Zwierzęta są bezbronne! Nie będą nas prosiły, ani skarżyły się. Giną w ciszy, w płomieniach na skalę masową. Tereny wypalone praktycznie całkowicie pozbawione są owadów, płazów, gadów i drobnych zwierząt trzcinowych. Ptaki tracą już złożone lęgi, a często pozostając, jak kapitan na okręcie do ostatniej chwili, płoną wraz z gniazdami. Sarny, jelenie i łosie są w zawansowanej ciąży. Dziki już prowadzą swoje prosiaki. Mają problemy z przemieszczaniem się i ukryciem przed drapieżnikami. Wiele z tych zwierząt jest okaleczonych i poparzonych. Stanowią łatwy cel dla drapieżników, które aktualnie mają zastawiony stół. Niestety za miesiąc będą głodować.

Świat się globalizuje. Globalizuje się handel, ale i problemy. Covid 19 i ASF (afrykański pomór świń) są tego namacalnym dowodem. W roku 2018 płonęły lasy w Grecji, na przełomie 2019/2020 roku płonął busz w Australii. Teraz płonie Biebrzański Park Narodowy. Jesteśmy cząstką ziemi, podobnie jak te zwierzęta. Ich życie jest równie cenne. Pomóżmy chociaż w ten symboliczny sposób im przetrwać. Potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Grzędach po pożarze będą olbrzymie, a źródła pomocy bardzo ograniczone.

Wiem, że pożar też jest procesem naturalnym. Na nowo kształtuje ekosystem. Za miesiąc pewnie o nim zapomnimy i nie dostrzeżemy po nim pozostałości. No może tylko brzęczenie owadów będzie mniejsze i klangor żurawi rzadszy. Na niebie będzie mniej ptaków, gniazda puste, a na ścieżce nie spotkamy jeża. Niech ten jeż będzie symbolem naszej pomocy. Adoptujmy jeżyka z Biebrzańskiego Parku Narodowego!

Bagna biebrzańskie są w żałobie. Nie zostawiajmy okaleczonych żywych istot w potrzebie!                   dr hab. inż. Sławomir Bakier, prof. PB

                                                        Dyrektor Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 419

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • SF
  Sławomir FRĄTCZAK

  Wspaniała inicjatywa. Pomóżmy tym potrzebującym pomocy zwierzakom!

  50 zł
 • Elżbieta Łapińska

  Żal zwierząt. Dobrze, że im pomagamy.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Mam nadzieję, że ten drobiazg troszkę dopomoże. Może akurat przetrwa jakiś tata-jeż. Odwagi.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuję Wam za inicjatywę

  200 zł
 • DB
  Jan K.

  powodzenia!

  20 zł

Nasi użytkownicy założyli

880 008 zrzutek

i zebrali

810 206 527 zł

A ty na co dziś zbierasz?