Rozwój Opaski Budzącej Kierowców KTO ID: yrt9gp

Rozwój Opaski Budzącej Kierowców KTO ID: yrt9gp

6 005 zł z 20 000 zł

30%

6 005 zł

6 005 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

29.02.2020r

89

89

wspierających
30%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Nawet do 600 wypadków rocznie na polskich drogach spowodowanych jest przez kierowców, którzy choć na moment zasnęli podczas jazdy. Bardzo często kończą się one poważnymi, nieodwracalnymi uszczerbkami na zdrowiu, a nawet utratami życia. Niestety często poszkodowanymi zostają nie tylko sami kierowcy, a także współpasażerowie, piesi czy inni uczestnicy ruchu drogowego.


s51e3a56cab85e08.jpeg

(Źródło: link)

Dlatego właśnie chcemy wyjść w skrócie przedstawionemu wyżej problemowi naprzeciw. Wierzymy że pomysł młodych innowatorów chętnych do działania ma szanse wejść w życie i znacznie zwiększyć bezpieczeństwo codziennego życia.


k2f507c102307843.png


Kamil, Kuba oraz Kacper (od jakiegoś czasu pod naszymi projektami podpisujemy się również jako "KTO"), jesteśmy uczniami trzeciej klasy Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie. Od zawsze interesowały nas typowo techniczne dziedziny jak elektronika, elektrotechnika, mechanika czy inne pochodne. Ale nic nie daje taki dużej satysfakcji jak zaprojektowanie urządzenia od podstaw a następnie wprowadzenie go w życie. I to jest właśnie to co lubimy najbardziej, stawianie sobie trudnych wyzwań które wymagają od nas ogromu nauki, poświęcenia czasu i zaangażowania.

o6f48be7f6245e4e.jpeg

(Źródło: link)

Pomysł powstał w naszych głowach około roku temu, lecz dość długo zajęło nam dokładne zapoznanie się z tematem, zbadanie możliwości czy aktualnych gotowych rozwiązań na rynku.

Jednym z mocniejszych bodźców był fakt że jeden z nas doświadczył takiego wypadku na własnej skórze w przeszłości. Praca ruszyła dość mocno w grudniu zeszłego roku i po udziale w kilku ogólnopolskich konkursach stworzyliśmy pierwszy prototyp opaski Anti-Sleep Band.


Jak na pierwszą wersje,byliśmy całkiem zadowoleni z uzyskanych efektów, ale tak naprawdę włożona przez nas praca otworzyła nam oczy na zakres możliwości jakie mamy. Projekt zebrał wiele pozytywnych komentarzy, zmotywowało nas to do działania i pozwoliło uwierzyć w nasze możliwości. Aktualnie pracujemy nad kolejnymi, dużo lepszymi i przystępniejszymi wersjami. Ale niestety pojawia się na naszej drodze wiele przeszkód.


Czas i finanse to są nasi najwięksi wrogowie. Zdecydowanie potwierdzi to każdy z nas, mieszkamy po zupełnie 3 różnych stronach Warszawy, więc pracujemy w czasie wolnym w szkole(często na lekcjach :) ), lub zdalnie przez internet. Aczkolwiek, ten problem jest do pokonania przez 18-latków, to gorzej z jego większym bratem jakim są koszty. W naszym przypadku podzespoły elektroniczne, zaawansowane mikrokontrolery, wyświetlacze, moduły, płytki PCB i wiele innych które zazwyczaj sprowadzamy ze Stanów i Chin(w Polsce ich nie ma, lub po prostu się nie opłaca się nawet na nie zwracać uwagi :P).


Aktualnie większość naszego czasu spędzamy współpracując z kancelarią patentową, chcemy w jak najbliższym czasie zdobyć Patent na nasz wynalazek i uchronić się przed jakimikolwiek zagrożeniami spowodowanym publikacjami i rozgłosem. To również generuje koszty których nie ominiemy i dlatego wierzymy w moc zrzutki, mamy nadzieję że w jakimś stopniu, nawet najmniejszym, pomoże ona nam w osiągnięciu naszym celów, lub chociaż da kopniaka który nas pchnie do przodu :).


Mieliśmy przyjemność znaleźć się między innymi w:

-Gazecie Wyborczej (link)

-Programie Dzień Dobry TVN (link)

-Programie "Pytanie na śniadanie" (link)

-na stronie "Warszawa Nasze Miasto" (link)

oraz paru innych miejscach jak Radio "Kolor" czy Radio "Dla Ciebie".


Jesteśmy bardzo wdzięczni osobom które pomagają nam w uzyskaniu zasięgów oraz możliwości rozwoju, obiecujemy że jeszcze o nas usłyszycie!

Wpłacający89

 
Dane ukryte
2 000 zł
J
Janusz
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
JG
Joanna Grabska
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
B
Babcia Teresa Szubska
100 zł
K
Katarzyna Rychlińska
100 zł
DL
Dominik Lange
100 zł
M
Mag
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

Breloczek KTO - mała rzecz a jak cieszy :)


wybrano 15 razy

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Linijka PCB - istne dzieło sztuki dla każdego elektronika


wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 5000 zł i więcej

Spotkanie - jesteśmy chętni poznać osoby które nas wspierają i interesują się rozwojem młodzieży, to wiele dla nas znaczy. Chętnie pokażemy jak pracujemy, co dokładnie robimy i jakie są tego efekty!


Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

570 692 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?