id: ys5r7y

GEOpraktyki - prowadzenie badań w odległym Omanie przez studentów UAM

GEOpraktyki - prowadzenie badań w odległym Omanie przez studentów UAM

800 zł
z 2 500
32%
zakończona
30.06.2019r
8
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 035 586 zrzutek i zebrali 1 103 227 871 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

GEOpraktyki to cykliczny projekt stworzony przez studentów z myślą o studentach i doktorantach Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jeździmy za naszymi marzeniami prowadząc badania naukowe w różnych częściach świata. Badaliśmy już lodowce w najwyższych partiach gór świata, rozkład ewaporacji w tropikach czy uwarunkowania fizykochemiczne rzek w Amazonii. Robimy niezwykłe rzeczy!

GEOPRAKTYKI – wokół pustyń Omanu

Po raz kolejny wybraliśmy dziesięciu zaangażowanych w prace Studenckiego Koła Naukowego Gegorafów studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do udziału w projekcie naukowym. Tym razem ruszamy do gorącego Omanu! Naszym zadaniem będzie przetrwać na piaszczystym terenie w temperaturach powyżej 45 stopni Celsjusza. Przez ponad dwa tygodnie będziemy zbierać materiały do badań gleby, wody i nie tylko.

Trochę historii

EDYCJA I - w peruwiańskiej dżungli

W 2015 roku po raz pierwszy wyruszyliśmy w dalekie regiony świata. Podczas pierwszej edycji badaliśmy jakość rzeki w Amazońskiej puszczy, dbaliśmy o przyszłość naszej planety sadząc drzewa w lesie oraz dowiadywaliśmy się dlaczego Peruwiańczycy są tak bardzo otwarci na swoich rodaków.

EDYCJA II - na stokach Andów

Po raz kolejny w większym składzie zmierzliśmy do Ameryki Południowej. Tym razem była to Boliwia, gdzie skupiliśmy się na badaniach historii lodowców w skrajnie nieprzyjaznym środowisku. Pomagaliśmy w odbudowie wsi i opiekowaliśmy się małpami. Dotarliśmy też do wielu migrantów z Polski, którzy podczas wywiadów przedstawili nam swoje kręte drogi.

EDYCJA III - w sercu Eurazji

Przemierzając Kazachstan wybraliśmy kolej, co pozwoliło nam całymi godzinami podziwiać równiny tego wielkiego kraju. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje ten główny środek transportu. W naszym kręgu zainteresowań znalazły się również procesy związane z przerwaniem tamy lodowej (GLOF), a także badania uwarunkowań rozwoju geoturystyki. Spędziliśmy na wysokościach kolejne dni oraz spotkaliśmy się z Polonią.

EDYCJA IV - w dorzeczu Mekongu

Gorący Wietnam był wymagającym miesiącem pracy nad zbieraniem próbek wody z zanieczyszczonych wód Azji. Zebraliśmy unikatowe próbki gleby tak by sprawdzić zawartość w nich metali ciężkich. Dodatkowo wzięliśmy też udział w akcji czyszczenia rzeki Mekong.

Tak pobieraliśmy wodę, czasem pływając po rzece łodzią, czasem wchodząc po kolana w mule. Polecamy wszystkim studentom.

W Wietnamie najpopularniejszym środkiem transportu jest skuter. Bardzo często z niego korzystaliśmy, było ekstremalnie.

Podróżnicze ciekawostki tylko z nami!

Słyszeliście o zatoce Ha Long ? My znaleźliśmy jej odpowiednik w centrum lądu. Z nami możecie dowiadywać się o różnych "cudach" świata. My robimy Naukę, a dla Was publikujemy tajniki wyjazdu wraz z ciekawostkami :) Miłego oglądania!

Kolejny Kraj - Kolejne Cele

Oman, jako jedyne państwo na "O" stał się naszą kolejną destynacją. Podczas kilkunastu dni będziemy zajmować się zbieraniem danych w różnych dziedzinach nauki. Oto kilka słów o naszych planach na najbliższą przyszłość.

Ewaporacja i geoturystyka

Pomiar tempa i wielkości parowania potencjalnego i parowania rzeczywistego w klimacie zwrotnikowym - z punktu widzenia bioklima- tologii, element ten ma istotny wpływ na uciążliwość klimatu. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza dla coraz liczniej przybywających tam turystów). Po raz kolejny ocenimy też uwarunkowania rozwoju geoturystyki i porównamy je do tych, uzyskanych w Kazachstanie.

Zanieczyszczenia

Pomiar pyłu zawieszonego PM10 i PM2.5 - wykonywanie dobowych pomiarów zanie- czyszczeń pyłowych, w połą- czeniu z obserwacjami mete- orologicznymi. Dostarczą one informacji o wielkości natu- ralnych zanieczyszczeń atmo- sfery Omanu. Na ich podsta-wie, określone zostaną typy lokalizacji, sprzyjające wyso-kiej koncentracji zanieczysz-czeń pyłowych.

Współpraca

Wizyta studyjna na Uniwersytecie Sultan Qaboos University, w celu wymiany doświadczeń z zakresu sposobów kształcenia, a także przeprowadzenia prelekcji dotyczących badań realizowa-nych przez SKNG oraz funkcjonowania UAM.

Plan na wyjazd

Nasz cel już znacie teraz trochę informacji jak chcemy to zrobić!

Na pierwszy rzut weźmy noclegi. Oman jako kraj bardzo bezpieczny i przyjazny dla osób chcących biwakować nie zabrania na nocleg w namiotach. My ten sposób właśnie wykorzystamy. Będziemy wybierać miejsca najdogodniejsze do spania tak by widok z "drzwi" zapierał dech w piersiach. Na nasze barki spadnie nocowanie na plażach i pustyniach wśród wydm i piaskowych burz. Nasza przygodna będzie okraszona nutą niebezpieczeństwa. Naszym domem staną się kilkumetrowe kawałki materiału. Hotele w omanie to nie jest w cale taka pewność, o ile nad morzem, w miejscowościach można znaleźć łóżko i prysznic. Nasz zespół to młodzi adepci podróży więc, będziemy chcieli zażyć trochę "luksusowego" snu. Kilka naście dni to będzie wyzwanie w czerwcowych temperaturach.

Mamy taki plan na dostanie się do Omanu. Dolatujemy do Dubaju bo to jest póki co najłatwiejsze. Lot z najlepszą linią świata Wizzair będzie pełen przygód. Wylatujemy z Katowic, wysiadamy w Dubaju. Do naszego wymarzonego kraju będzie nas dzielić kilka godzin jazdy busem. Nie wiemy jeszcze jak wrócimy do od połowy czerwca nie ma lotów z Dubaju do Polski ale trzymajcie kciuki za nasze szczęśliwe zakończenie.

Zawsze najlepiej poznać ludzi poruszając się po kraju w taki sposób jak miejscowi. Nasza objazdowa wyprawa będzie zawierała w sobie połączenie wykorzystania publicznego transportu oraz wynajętych samochodów 4x4. Chcemy wjechać w głąb pustynnego kraju więc niezależne jeepy nam będą konieczne do przetrwania. Mamy nadzieję na dostanie się do miejsc wymarzonych do prowadzenia badań i wartych zobaczenia.

Pojedziemy Wspólnie ?

Zobaczmy razem OMAN

Zrobimy to razem !

Wszytko to wymaga wielogodzinnych prac logistycznych. jesteśmy doświadczoną już gromadką podróżników ale każdy nowy kraj trzeba rozgryźć na nowo. Jeśli ktoś z Was był w Omanie i chce się podzielić jakimiś wskazówkami to czekamy na to bardzo serdecznie.

Zbieramy środki na życie

Tak chcemy spełniać marzenia jak każdy, każdy kto ma siły i determinacje to nas wyróżnia. Po raz piąty ruszany w trudny teren. Pomóżcie nam. Bawmy się wspólnie !

Jedzenie i paliwo!

Twoja każda złotówka pomoże nam spożyć niezbędne kalorie, które przyczynią się ciężkiej pracy w pustynnym otoczeniu. Zbieramy pieniądze na takie drobności jak jedzenie, paliwo. Mamy bardzo wiele wydatków, pomóżcie opanować kilka sektorów :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 11

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Mail z podziękowaniami
Wyślemy do Ciebie maila z podziękowaniami oraz naszym grupowym zdjęciem z Omanu :) 
5 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Coś na lodówkę
Najlepsze z podroży są magnesy. Chętnie i Tobie podarujemy taki magnes byś pamiętał o wsparciu naszych marzeń. 
31 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Smak kuchni bliskiego wschodu
Przywieziemy specjalnie dla Ciebie najlepiej dobrany zestaw przypraw z tradycyjnego bazaru.
50 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Trochę zapachu
Kadzidła, to z tego słynie Oman. Teraz mogą być Twoje. Pomóż nam, a takie zapachowe szaleństwo będzie już Twoje. 
90 zł
Zakończona
Inne
Kumma, czyli coś na głowę
Czas założyć coś na głowę, tym czymś będzie tradycyjna czapka przywieziona z daleka specjalnie dla Ciebie :) 
100 zł
Zakończona
Inne
Może szal ?
Prawdziwy robiony ręcznie szal będzie służył Ci za wyjątkowy dodatek do garderoby. Nie zapomnisz go założyć zimą czy w bardzo słoneczne letnie dni. 
110 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Zdjęcia z banerem Twojej firmy
Wiemy jak istotne jest promowanie i budowanie swojej marki. Zabierzemy Twój baner na pustynię w Omanie i zrobimy z nią sesję zdjęciową tak byś mógł z ...
500 zł
Zakończona

Wpłaty 8

BL
Beata Lotos
400 zł
LM
Lidia Marciniak
110 zł
JM
Jadwiga Marczewska
110 zł
G-
GOSU - gry planszowe
100 zł
MS
Marcin Spiralski
39 zł
MS
Magdalena Stachowiak
35 zł
DD
Dominika Dudziak
5 zł
MK
Michał Kornas
1 zł

Komentarze 3

 
2500 znaków